Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Koniec z prasowaniem ubrań na wakacjach? Wszystko dzięki tym kilku sztuczkom
Magda Antoł
Magda Antoł 25.07.2023 13:01

Koniec z prasowaniem ubrań na wakacjach? Wszystko dzięki tym kilku sztuczkom

Walizka
Fot. Canva

Największym koszmarem turysty jest pakowanie ubrań do walizek. Szczególnie, gdy po przybyciu do hotelu zastanie je wymięte w bagażu. Mało kto ma wtedy ochotę chwycić za żelazko i prasować. Czy da się uniknąć tego przykrego obowiązku w wakacje?

Okazuje się, że tak. Wystarczy zastosować te kilka sztuczek, aby uniknąć prasowania ubrań na wakacjach.

Ta sztuczka idealnie zastąpi żelazko na wakacjach

Jak uniknąć uciążliwego prasowania ubrań w wakacje? Jedną ze sztuczek pokazała Kayleigh na swoim Tiktoku. Wystarczy przed podróżą zaopatrzyć się w małe butelki do spryskiwania. Nadają się idealnie na podróż samolotem i nie przekraczają limitu ilości płynów w bagażu podręcznym. Następnie wlewamy do jednej buteleczki tzw. żelazko w sprayu. Można je zakupić online lub w sklepach Dealz. Buteleczkę szczelnie zamykamy i nią potrząsamy. Po rozpakowaniu ubrań pryskamy na nie żelazkiem w sprayu i rozprowadzamy go ręką na zewnętrznej części ubrania. 

@cleanwith_kayleigh TRAVEL HACK☀️✈️🫧 take your iron in a bottle with you 😉 add your lenor crease releaser into a travel spray bottle!! it’s the perfect size for your suitcase & saves the hassle of ironing in the heat 😍🙌🏼 #traveltok #travelhack #travelhacks #cleantok #laundrytok #holidayhacks ♬ GIVING ME X SHOW ME LOVE - ALTÉGO

Do pakowania ubrań wykorzystaj wieszaki

Inną równie przydatną sztuczką jest użycie wieszaków. Podzieliła się nią Taylor na profilu welnessforlifeblog, na Tiktoku. Do walizki należy zapakować wyprasowane i zawieszone na wieszakach ubrania. Wkładamy je w taki sposób, aby wieszaki znajdowały się na zewnątrz bagażu. Następnie kładziemy na ubraniach materiałową płytę do bagażu. Zabezpieczamy ją pasami, po czym kładziemy na niej wieszaki. Do walizki pakujemy jeszcze kilka potrzebnych nam rzeczy i już jesteśmy gotowi do podróży.

@wellnessforlifeblog Life changing time saving travel hack + the clothes arrive wrinkle free every time!! #packinghack #travelhack #traveltips #luggage #awayluggage #packwithme #vacationmode @away ♬ original sound - argyfargo

Pakowanie ubrań na wakacje metodą bundling

Ta sztuczka jest szczególnie użyteczna dla osób pakujących łatwo gniotące się ubrania. Jest to metoda pakowania nazywana bundlingiem. Polega ona na ułożeniu na sobie wszystkich ubrań i ich zawinięciu. Podobnie jak rolowanie i pakowanie próżniowe zapewnia więcej miejsca w bagażu. Dodatkowo jest dobrym rozwiązaniem, gdy w podróż zabieramy kurtki lub bluzy. Łatwiej będzie zawinąć w nie mniejsze ubrania. Oprócz tego ta metoda sprawia, że na sukienkach i koszulach powstaje najmniej zagnieceń. Niestety nie jest to łatwe w wykonaniu i wymaga wprawy. Po przybyciu do hotelu też ciężko będzie wziąć ubrania ze środka.