Tajemnicze zwierzę zaalarmowało polskich plażowiczów. “Wcale nie jest to nienormalne zjawisko”
Plażowicze w spokoju wypoczywali na plaży w Trzęsaczu. Nieoczekiwanie bawiące się nieopodal dzieci zaczęły krzyczeć. Powodem zamieszania było tajemnicze zwierzę pływające w Bałtyku. Turyści zebrali się na plaży i zaczęli wypatrywać je w wodzie.
Plażowicze z daleka obserwowali tajemnicze stworzenie pływające przy falochronach. Z początku sądzili, że to foka. Gdy zwierzę podpłynęło bliżej, zaskoczyło nagrywających turystów.
W Bałtyku pływało tajemnicze zwierzę
Na plaży w Trzęsaczu turyści nagrali niecodzienne zjawisko. Do wypoczywających plażowiczów podbiegły z krzykiem dzieci. Mówiły, że przy falochronie pływa foka. Chwilę później turyści udali się we wskazane miejsce. Z daleka zaczęli obserwować pływające w Bałtyku tajemnicze zwierzę. Jeden z plażowiczów nagrał tę sytuację telefonem.
Tajemnicze zwierzę nie zwracało uwagi na nagrywających je ludzi. Po chwili zbliżyło się do brzegu. Dopiero wtedy turyści zdali sobie sprawę ze swojej pomyłki. Okazało się, że w Bałtyku pływał bóbr.
“To nic nadzwyczajnego”
Redakcja GS24 postanowiła zapytać ekspertkę o tajemniczego bobra z Bałtyku. W jej opinii zwierzę mogło szukać roślin wyrzuconych przez fale. Stanowią dla niego wartościowe źródło pożywienia.
“To nic nadzwyczajnego. Wcale nie jest to nienormalne zjawisko. Wprawdzie bóbr jest zwierzęciem żyjącym przy zbiornikach słodkowodnych, to jednak, jeśli rodzina bobrów mieszka gdzieś w pobliżu Trzęsacza, mogą od czasu do czasu popływać w morzu” - wytłumaczyła dr hab. Lidia Felska-Błaszczyk z Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Czy bobry mogą zagrażać plażowiczom?
Bóbr, nazywany też bobrem europejskim, jest uważany za największego gryzonia w Europie i Azji. Dorosły osobnik osiąga wagę do 29 kilogramów. Długość jego ciała wynosi 110 centymetrów. Bóbr jest zwierzęciem silnie terytorialnym i potrafiącym dostosować środowisko do własnych potrzeb. W większości krajów europejskich podlega ochronie.
“To zwierzęta zwykle bardzo spokojne. Jednak, kiedy poczuje się zagrożony, może być agresywny. Dlatego zalecam ostrożność. Nie powinniśmy do niego podchodzić i go niepokoić. Warto też trzymać na uwięzi psy” - zaleca ekspertka.