Archiwum kwiecień 2023

Kąpieliska w Zakrzówku w Krakowie
30.04.2023 18:07 Polska ma swoją „małą Chorwację”. Niebawem otworzy jedyną taką atrakcję w Europie

Wysokie wapienne skały zapraszają do wspinaczki. U ich podnóży jest zalew z turkusową wodą, tak przejrzystą, że nic, tylko nurkować. Są jeszcze lasy - to wymarzone miejsce do spacerowania i biegania. To Polska „mała Chorwacja”, czyli krakowski Zakrzówek. Niebawem stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy. Nowe atrakcje mają być darmowe, a drugich takich w Europie nie ma. 

Pełnia Księżyca
30.04.2023 15:03 Pełnia Kwiatowego Księżyca już niebawem rozjaśni niebo. To wyjątkowe zjawisko

Pełnia Księżyca od lat budzi wiele emocji. Wyrosło wokół niej wiele legend i wierzeń. Nie sposób jednak ukryć, że wpływa ona w wyjątkowy sposób na otaczający nas świat. Ta majowa nosi na dodatek specyficzną nazwę.Pełnia Księżyca to jedno z najbardziej przewidywalnych zjawisk. Pełną krasę ziemskiego satelity możemy podziwiać dokładnie co 29,5 dnia. Wyjątkowym miesiącem pod względem pełni będzie sierpień. Czekają nas wówczas aż dwie pełnie w ciągu jednego miesiąca. Zanim jednak na niebie zagości tzw. niebieski Księżyc, na niebie zagości Pełnia Kwiatowego Księżyca.

Spływ kajakowy
30.04.2023 12:39 Mazowiecka Szwajcaria intryguje krajobrazami, rzuca wyzwania rowerzystom i kusi kajakarzy

Dolina Skrwy Prawej jest nazywana Szwajcarią Mazowiecką. Jej serce bije w leśnej osadzie Sikórz, a mózgiem jest Brudzeń Duży. Niesamowite wąwozy, strome urwiska i ciekawa, pałacowa architektura są na wyciągniecie ręki, ok. 10 km od Płocka.

Wypalanie wrzosowisk
30.04.2023 08:22 Kłęby dymu i ogień na wrzosowisku. Za wszystkim stoją leśnicy

Wypalanie traw i łąk to prawdziwa wiosenna plaga. Tymczasem okazuje się, że leśnicy praktykują wypalanie wrzosowisk. Jednak różnica między amatorskim a profesjonalnym wypalaniem jest znacząca.Ogień i kłęby dymu w pobliżu lasu z reguły nie oznaczają niczego dobrego. W przypadku Nadleśnictwa Tuchola było jednak inaczej. Ogień pod pełną kontrolą leśników i strażaków pojawił się na starym wrzosowisku w jasno określonym celu.

Pustynia Błędowska
29.04.2023 16:37 „Polska Sahara” to przyrodniczy unikat. Drugiego takiego miejsca nie ma w całej Europie

Ta wyjątkowa pustynia ma ok. 33 km kw. powierzchni. Ze wschodu na zachód przecina ją rzeka, Biała Przemsza, ale wszystko za i przed jej korytem pokrywa gruba warstwa piasku. Roślin tu niewiele, a te, które mają się dobrze w takich warunkach, są wyjątkowe. Żyje tam mnóstwo ptaków i owadów. Ruszamy na Pustynię Błędowską zwaną „polską Sahara”. Drugiego takiego miejsca nie ma w całej Europie.

Bagaż podręczny
29.04.2023 12:24 13-dniowy wyjazd tylko z bagażem podręcznym? Ta podróżniczka to mistrzyni pakowania

Przewoźnicy windują opłaty za przewóz bagaży w samolotach, bo widzą w tym maszynkę do zarabiania pieniędzy. Wiadomo przecież, że wybierając się na dłuższe wakacje, musimy zabrać ze sobą dużą walizkę. A może nie? Może uda się spakować w niemal dwutygodniową podróż do podręcznego plecaka? Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Kamieniołom Kopulak
29.04.2023 09:08 Marsjańskie krajobrazy w Świętokrzyskiem. Ślady życia sprzed 240 mln lat to niejedyna atrakcja

Skały są czerwone, woda niepokojąco ruda, wszystko pokrywa rdzawy pył. Z tym widokiem jak z filmu science-fiction, w którym bohaterowie przeżywają swoje przygody na Marsie, kontrastuje bujna zieleń otaczających skały lasów. Jesteśmy w Świętokrzyskiem. Zwiedzamy kamieniołom Kopulak.

Las
28.04.2023 15:12 Co za grzybobranie. O znalezieniu takiego miejsca marzy każdy zbieracz

Wiosna tylko z pozoru może wydawać się nie najlepszym czasem na grzybobranie. Doświadczeni zbieracze wiedzą, że to właśnie teraz można znaleźć wyjątkowy okaz, który zachwyca smakiem.Żeby wybrać się na wiosenne grzybobranie, tak jak latem czy jesienią, trzeba wiedzieć, jakich okazów szukać. Kwiecień to czas, kiedy w wielu miejscach można znaleźć smardze. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, żeby w koszyku zamiast pysznego grzyba znalazł się śmiertelnie niebezpieczny okaz.

Tatry, Dolina Jaworzynki
28.04.2023 14:09 Ważna zmiana na popularnym szlaku w Tatrach. Turyści się ucieszą

Niedźwiedzia rodzina znalazła sobie inne miejsce, więc na szlak można znów wpuścić ludzi - tak w skrócie brzmi najnowszy komunikat Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ale jego pracownicy szybko dodają, że nie warto tracić czujności, bo niedźwiedzie wciąż mogą krążyć w pobliżu.

Zamek w Pszczynie
28.04.2023 13:11 Drugiego takiego zamku w Polsce ani Europie nie zobaczysz. To perła Śląska

Pora zapomnieć o smutnym skojarzeniu z Pszczyną. Słysząc tę nazwę nie możemy rozpamiętywać w kółko ortograficznego koszmaru przeżywanego w podstawówce. W końcu było o niej tez na lekcjach historii. Pszczyna to perła województwa śląskiego. Zdecydowanie zasługuje na to miano. Jest tam jedna z najcenniejszych rezydencji magnackich w Polsce.

Bratysława
28.04.2023 11:39 Sąsiad Polski przywraca kontrole graniczne. Wielkie zmiany już w maju

Odkąd Polska znalazła się w strefie Schengen, podróże po Europie stały się banalnie proste. Niestety już w maju osoby wybierające się na Słowację będą musiały przygotować się na kontrole graniczne. Jak informują słowackie media, już w maju kraj ten przywróci kontrole graniczne na przejściach z Polską, Austrią, Węgrami i Czechami. To jednak nie koniec, ponieważ kontrole dokumentów mają zostać przywrócone również na lotniskach. Na szczęście będzie to tylko tymczasowa procedura.

Chorwacja
28.04.2023 11:11 Chorwacja samochodem czy samolotem? Podróżnik rozwiał wszelkie wątpliwości

Podróżnik, Oskar Bryja, autor vloga „Oskarowe życie”, przekonuje, że do Chorwacji lepiej jechać samochodem niż lecieć samolotem. Ma na to ciekawe argumenty.

Las
28.04.2023 10:20 Te niepozorne słupki w lesie mogą cię uratować. Warto wiedzieć, co oznaczają

Spacer po lesie to świetny pomysł nie tylko na majówkę. Lepiej się jednak do niego przygotować, by po wszystkim mieć miłe wspomnienia z wyprawy, a nie traumatyczne doświadczenia związane z gorączkowym poszukiwaniem drogi powrotnej. Naładowany telefon i butelka wody to podstawowy ekwipunek. Warto dorzucić do tego kilka łatwych do zapamiętania informacji. Na przykład taką, że uratować nas mogą betonowe słupki. 

Rekin młot
28.04.2023 09:13 Turyści znaleźli martwego rekina na plaży. Padło nie jedno, a kilkadziesiąt zwierząt

Samicę rekina młota przypadkowi turyści wypatrzyli na mieliźnie w pobliżu miasta Orange Beach w stanie Alabama. Grupa przechodniów zaczęła wyciągać zwierzę na plażę i wezwała pomoc. 

Ryanair
28.04.2023 07:45 Ryanair tnie połączenia w wakacje. Tegoroczne lato "nie będzie idealne"

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wiele osób zastanawia się, czy horror w postaci plagi odwołanych i opóźnionych lotów po raz kolejny zepsuje ich wyjazdy. Optymistą w tej kwestii jest Ryanair, który jednak będzie musiał odwołać część wakacyjnych połączeń.Samodzielne zorganizowanie wakacji to jeden ze sposobów na oszczędzanie, choć z powodu wzrostu cen biletów lotniczych, ceny w biurach podróży często są porównywalne. Pewne jest jednak, że bez zamieszania na lotniskach się nie obejdzie. Ryanair będzie zmniejszał częstotliwość lotów z powodu opóźnienia Boeinga.

Mazury, Niegocin
27.04.2023 14:17 Mazury przed majówką gotowe na sezon, ale nie wszystkie atrakcje będą dostępne

Miłośnicy żeglarstwa, którzy wybierają się na majówkę na Mazury, mogą się rozczarować. Choć drogi wodne Systemu Wielkich Jezior Mazurskich w większości będą otwarte dla żeglugi, na niektórych popularnych trasach nie będzie można popływać. 

Pokład samolotu
27.04.2023 13:15 Stewardesa nagrała coś, czego podczas lotu pasażerowie nie zobaczą. To ukryta kabina

W ciasnej przestrzeni samolotu często trudno jest wygodnie wypocząć czy rozłożyć się komfortowo w fotelu. Niektórzy pasażerowie, próbując znaleźć najlepszą dla siebie pozycję, zastanawiają się, jak podczas długich lotów, relaksują się członkowie załogi. Istnieje tajna kabina.

Lotnisko Warszawa-Radom
27.04.2023 11:35 Lotnisko w Radomiu kusi pasażerów darmową opcją. To wystarczy?

Lotnisko Radom-Warszawa jest gotowe do startu. Pierwszy samolot pasażerski przyleci tam wieczorem, 27 kwietnia, z Paryża. To kolejne podejście. Już raz radomski port został zamknięty z braku pasażerów. Tym razem ma być inaczej. Są już pierwsze próby kuszenia podróżnych. 

Zakopane
27.04.2023 11:09 Ogromne zainteresowanie wyjazdami na majówkę, ale Polacy trzymają się za kieszeń

Tegoroczna majówka może należeć do szczególnie udanych pod względem długości. Dzień urlopu gwarantuje pięć dni odpoczynku. Polacy postanowili wykorzystać tę okazję i ruszyć w Polskę. Choć ceny skutecznie ostudziły ich zapał.Z danych przekazanych przez Nocowanie.pl i Noclegi.pl wynika, że zainteresowanie majówkowymi wyjazdami jest w tym roku ponad dwa razy większe niż przed rokiem. Jednak mimo korzystnego kalendarza, wypoczywać będziemy krócej.

Wakacje w Polsce
27.04.2023 10:11 Rząd znów zapłaci za nasze wakacje? Bon turystyczny może wrócić na nowych zasadach

Bony turystyczne miały pomóc branży podnieść się po pandemii, ale i umożliwić wyjazd na wakacje dzieciom z rodzin, których bez wsparcia na taki odpoczynek nie byłoby stać. Miesiąc temu straciły ważność. Nie milkną głosy nawołujące do reaktywacji programu, tyle że w zmienionej formule. Być może to się uda. 

Lotnisko
27.04.2023 09:09 Mieli lecieć z Gdańska na Łotwę. Po tym, co zrobili, przewoźnik nie wpuścił ich do samolotu

Młodzi mężczyźni zachowywali się podejrzanie już przy stanowiskach biletowych na terminalu gdańskiego lotniska. Pracownicy lotniska wezwali na pomoc strażników granicznych, bo nie mogli poradzić sobie z agresją pasażerów i nie godzili się na wulgaryzmy, które tamci rzucali w ich stronę. 

Wodospad Kamieńczyka
27.04.2023 08:09 Nagle zamknęli trasę do najsłynniejszego wodospadu w Karkonoszach. Turyści nie będą zadowoleni

Karkonosze to jeden z popularniejszych kierunków wiosennych wyjazdów Polaków. Karpacz i Szklarska Porębę zwłaszcza w okresie majówki przeżywają prawdziwe oblężenie. Ci, którzy jeszcze przed długim weekendem odwiedzą ten region, nie będą jednak zadowoleni.Wodospad Kamieńczyka to największa atrakcja Szklarskiej Poręby. Jest to najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach, a jego odwiedzenie to obowiązkowy punkt każdej wycieczki w tym regionie. Niestety został on właśnie zamknięty dla zwiedzających.

Gubałówka
26.04.2023 17:01 Śmigłowiec TOPR na Gubałówce. Turysta w stanie ciężkim

Gubałówka to jeden z najpopularniejszych kierunków wyciecze turystów w Zakopanem. Szczyt można łatwo zdobyć, korzystając z wygodnej kolejki. Niektórzy wolą jednak wędrować tam o własnych siłach. Tak też zrobił jeden z turystów.W środę ze szczytu próbował zejść jeden z turystów. Podczas wędrówki mężczyzna źle się poczuł. Na pomoc wezwano ratowników TOPR.

Wizz Air
26.04.2023 15:13 Nagły zwrot ws. nowej trasy Wizz Aira z Polski. Zaskakujące informacje

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a niektórzy szukają jeszcze idealnego miejsca na wakacje. Wiele osób z pewnością miało nadzieje, że spędzą urlop w Armenii, dzięki nowej trasie Wizz Aira. Jej premiera została jednak odwołana.O zamieszaniu wokół nowej trasy Wizz Aria z Katowic do armeńskiego Erywania można by nakręcić ciekawy film, albo nawet krótki serial. Połączenie miało zadebiutować w kwietniu, później jego premierę przesunięto na lipiec, żeby ostatecznie wstrzymać sprzedaż biletów. Teraz jednak może dojść do kolejnej zmiany.

Karolina Północna
26.04.2023 14:11 Zabawa nad jeziorem zakończyła się odkryciem 1000-letniego skarbu. Do sieci trafiło nagranie

Nastolatkowie chcieli tylko, jak zwykle, pobawić się nad jeziorem. Brodząc w wodzie natrafili na coś, co leżało na płytkim w tym miejscu dnie, częściowo tuż pod prywatną przystanią. Archeologowie nie kryją radości, mówią, że odnalezienie tego skarbu to niemal cud.

Plaża na Bali
26.04.2023 14:02 Polka pokazała brutalną prawdę o plaży w wakacyjnym raju. Bolesne "Instagram vs rzeczywistość"

Przeglądając media społecznościowe, często widzimy piękne miejsca i nieskazitelne rajskie plaże. Prawda bywa jednak okrutna. Popularne atrakcje są zatłoczone, a plaże dalekie od ideału. Z tego powodu TikToka opanowuje moda na pokazywanie idealnych miejsc w ich pełnej, a nie idealnej krasie.@ankaxsmietanka to polska tiktokerka, która w krótkich materiałach opowiada o swoich podróżach. Niedawno miała przyjemność odwiedzić uchodzącą za wakacyjny raj wyspę Bali. Jednak jej nagranie jest dalekie od tych znanych z Instagrama.

Las
26.04.2023 13:55 Kierowcy przystawali jeden po drugim. Nie mogli się nadziwić, co widzą w lesie

Kierowcy potrzebowali chwili, by zorientować się, jakie właściwie zwierzę widzą w lesie. Zaraz potem chwycili za telefony. Na nagraniach widać bardzo jasnego, niemal białego łosia. To niezwykła rzadkość w Europie. 

Kosowo
26.04.2023 13:09 Najmłodszy kraj w Europie zmieni zasady wjazdu. Zapadła kluczowa decyzja dla turystów

Podróże po Europie odbywają się najczęściej na podstawie dowodu osobistego, przez co wiele osób zapomina, że aby wjechać do wielu krajów, nadal potrzebny jest paszport i wiza. Niebawem o ostatnim z tych dokumentów będą mogli zapomnieć turyści wybierający się do najmłodszego kraju w Europie.Kosowo od lat stara się o przyjęcie w szeregi Unii Europejskiej. Najmłodszy kraj na naszym kontynencie ma na to spore szanse. Na razie jednak jego mieszkańcy będą musieli zadowolić się swobodnym przekraczaniem granic wspólnoty.

Bagaż
26.04.2023 12:19 Strażnicy byli w szoku. Prześwietlenie ujawniło, co młoda kobieta chciała wnieść na pokład

28-letnia kobieta chyba nie spodziewała się, że jej walizka będzie dokładnie sprawdzana na lotnisku, bo ukryła w niej broń. Strażników zdziwiło już zdjęcie rentgenowskie bagażu, ale dopiero kiedy wydobyli pistolet na światło dzienne, osłupieli.

Lotnisko
26.04.2023 11:15 Niemal nie wyleciał z Poznania. Uratowało go to, że miał przy sobie sto złotych

Polak wybierał się samolotem do Wielkiej Brytanii. Zapomniał chyba, że wisi nad nim kara. Strażnicy graniczni na lotnisku w Poznaniu szybko mu o tym przypomnieli. 

Paulina Młynarska, Grecja
26.04.2023 10:13 Czara goryczy się przelała. Paulina Młynarska opowiedziała, co wyprawiają polscy turyści na Krecie

- Villa Tatra to klimatyczny dom z prywatnym basenem i absolutnym spokojem niedaleko Kolimbari na Krecie - tak swoją wakacyjną posiadłość opisuje Paulina Młynarska. Nie wszyscy turyści z Polski przyjeżdżają tam po spokój. Dziennikarka poskarżyła się w sieci, do czego niektóre rodziny są zdolne. 

PLL LOT
26.04.2023 09:24 PLL LOT odprawił z kwitkiem rosyjską tenisistkę. Ta pożaliła się na Instagramie

Na skutek ataku Rosji na Ukrainę, niemalże cała Europie wstrzymała ruch powietrzny z Rosją. Z tego powodu tamtejsi turyści i sportowcy muszą się natrudzić, aby podróżować po Europie. Przepisy są bardzo rygorystyczne, o czym przekonała się rosyjska tenisistka Witalia Diaczenko.Tenisistka zajmująca 250. miejsce w rankingu WTA chciała z Egiptu polecieć do Warszawy, gdzie miała już zarezerwowany bilet do Francji, skąd planowała udać się na turniej rozgrywany na Korsyce. Z jej planów jednak nic nie wyszło. Na drodze stanęły jej bowiem przepisy, do których zastosował się LOT.

Śmigłowiec TOPR
26.04.2023 07:30 Z małymi dziećmi ruszył w Tatry Wysokie. Zignorował ostrzeżenia, później wzywał TOPR

Warunki w Tatrach mogą być obecnie wyjątkowo zdradliwe. Podczas gdy w Zakopanem i dolinach panuje wiosna, w wyższych partiach nadal zalega ponad metrowa warstwa śniegu. TOPR i TPN regularnie ostrzegają wędrowców, ale nie wszyscy chcą ich słuchać.Tylko w sobotę 22 kwietnia do godziny 18:30 TOPR udzieliło pomocy aż ośmiu turystom. Ratownicy ewakuowali turystę z Orlej Perci, a także opatrywali narciarza, który złamał nogę. Przy okazji tych interwencji TOPR przypomniało o trudnych warunkach na górskich szlakach. Komunikatu nie widział, lub zignorował go ojciec, który zabrał na Szpiglasową Przełęcz dwójkę dzieci. 

Lotnisko w Modlinie
25.04.2023 17:29 All inclusive na lotnisku w Modlinie. Takiej opcji jeszcze tu nie było

Lotnisko Warszawa-Modlin to jeden z najpopularniejszych portów w Polsce. Z każdym rokiem cieszy się on coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Teraz turyści, zamiast cisnąć się w terminalu, będą mogli skorzystać z opcji all inclusive.Port w Modlinie ma za sobą świetny początek roku, przynajmniej w kwestii liczby obsłużonych pasażerów. Dodatkowo port otrzyma kredyt, dzięki któremu będzie możliwy remont drogi kołowania. To jednak niejedyna ważna inwestycja, która poprawi jakość usług na lotnisku.

Flisacy
25.04.2023 16:13 Tę górską atrakcję turyści uwielbiają. Flisacy skasują w tym sezonie więcej niż przed rokiem

W Pieninach uroczyście rozpoczął się sezon turystycznych spływów przełomem Dunajca. Rejs tradycyjną tratwą, którą steruje flisak w ludowym stroju to malownicza atrakcja. Turyści ją uwielbiają. Tego lata będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni.

Berlin
25.04.2023 14:23 Alternatywa dla PKP i samolotów. Z Polski dostaniesz się aż do 20 krajów

Nie trzeba się przesiadać na kolejnych dworcach ani zjawiać się na dwie godziny przed odlotem. Polacy pokochali bezpośrednie, długodystansowe połączenia autobusowe w pandemii, ale wraz z jej zakończeniem ten trend się nie zatrzymał. Flixbus właśnie pokazał siatkę połączeń na wiosnę i lato, a w niej sporo nowości.

Plaża
25.04.2023 14:01 Najtańsze all inclusive na wakacje. Cztery kraje za mniej niż 2,5 tys. zł

Wiele osób rezerwację tegorocznych wakacji ma już za sobą. Ci, którzy wykupili ofertę Fisrt Minute już teraz mogą odliczać dni do wyjazdu. Jeśli natomiast dopiero szukacie pomysłu na letni wyjazd, będziesz mieć dość szeroki wybór tanich wyjazdów.Tegoroczne wakacje nie będą należały do tanich. Niektórzy wskazują nawet, że ceny w biurach podróży mogą być podobne do kosztów samodzielnej organizacji wyjazdu. Znalezienie oferty na lipiec i sierpień za mniej niż 2 tys. zł jest niezwykle trudne, ale zwiększając budżet do 2,5 tys. zł od osoby, można wybierać w szerokiej ofercie.

Las
25.04.2023 13:14 W lesie trafili na "babie uszy". Nadleśnictwa ostrzegają i apelują do spacerowiczów

Wiosna to idealny czas na wypoczynek na świeżym powietrzu. Podczas leśnych spacerów warto uważnie się rozglądać, żeby zauważyć wiele ciekawostek. Jedną z nich mogą być kryjące się w ściółce "babie uszy".Choć wiosna niewielu osobom kojarzy się z grzybobraniem, to właśnie w kwietniu i maju można trafić na wiele wyjątkowych okazów. Grzybem, o którym marzy niejeden zbieracz w tym okresie, jest niezwykle smaczny i drogi smardz. Łatwo go jednak pomylić.

Lotnisko Chopina
25.04.2023 12:11 Zamiast wakacji w Egipcie spotkanie z prokuratorem. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Turysta jak gdyby nigdy nic zgłosił się do odprawy paszportowej. Za chwilę miał wylecieć do Hurghady nad Morzem Czerwonym. Służby zareagowały natychmiast. Wakacje w Egipcie nie były mu pisane. Czekała na niego cela w areszcie. 

Zamek Kamieniec
25.04.2023 11:11 Zuchwała kradzież w polskim zamku. Przedstawiciele grzmią i grożą złodziejowi

Na terenie naszego kraju zachowało się wiele średniowiecznych zamków. Najsłynniejszy jest oczywiście ten w Malborku, który niegdyś zajmowali Krzyżacy, jednak wiele popularnych budowli zachowało się również na południu kraju. Do oburzającej sytuacji doszło w Zamku Kamieniec w woj. podkarpackim.Kamieniec to wyjątkowa warownia obronna z XIV wieku znajdująca się w Korczynie-Odrzykoniu. Jej ruiny położone są w malowniczym miejscu, co sprawia, że zamek jest celem wędrówek wielu osób. Niestety w gronie turystów znalazła się wyjątkowo nieuczciwa osoba.

Żmija zygzakowata w odmianie czarnej w Tatrach
25.04.2023 10:16 Niebezpieczeństwo czai się pośród tatrzańskich krokusów. TPN ostrzega turystów

Krokusowa gorączka w Tatrach trwa. Turyści wciąż oblegają polany, zwłaszcza w Dolinie Chochołowskiej. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przestrzegają, jak się zachować, żeby spacer nie skończył się małym lub większym dramatem. 

Wycieczkowiec
25.04.2023 09:15 Kuriozum podczas rajskich wakacji. Załoga schowała ciało turysty w lodówce na napoje

Mężczyzna zmarł na atak serca podczas rejsu po Karaibach. Wakacje spędzał z żoną. Zaufała, że załoga statku zadba o ciało męża do momentu, kiedy wycieczkowiec zawinie do portu. Tego, co się z nim stało, nikt by się nie spodziewał. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero po roku.

Plaża
25.04.2023 08:19 Koniec ery taniego podróżowania? Wakacje z biurem podróży mogą być tańszą opcją

Majówka pokazała, że Polacy są spragnieni słońca i podróżowania. Zainteresowanie ofertami jest ogromne, mimo iż ceny wyjazdów nie są niskie. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że czasami taniej jest skorzystać z oferty biura podróży, niż organizować wakacje na własną rękę.O tym, że era taniego podróżowania dobiega końca, już od zeszłego roku mówił Michael O'Leary, prezes Ryanaira. Jeszcze pod koniec ubiegłorocznego sezonu letniego alarmował on, że ceny wzrosną o ok. 10 proc. Podczas przeglądania oferty na tegoroczne wakacje widać jednak, że ceny są znacznie wyższe.

Dly Dubai
24.04.2023 20:01 Pożar samolotu chwilę po starcie. Na pokładzie było 150 osób

Loty samolotami są najbezpieczniejszym środkiem transportu. Jednak nie są niezawodne, o czym w bolesny sposób przekonali się pasażerowie samolotu Fly Dubai lecącego z Katmandu do Dubaju.Lotnisko w Katmandu to dobrze znane miejsce wszystkim tym, którzy choć trochę interesują się himalaizmem i Nepalem. To właśnie tutaj lądują ci, którzy chcą wędrować po Himalajach. Stąd również wystartował lot nr 576, na którego pokładzie było 150 osób.

Rezerwat Skamieniałe Miasto
24.04.2023 16:19 Polskie Skalne Miasto intryguje i zachwyca. Można je zwiedzać przez cały rok, nawet nocą

Polskie Skalne Miasto może nie jest tak imponujące jak czeskie, ale równie intrygujące. Można tam spędzić wiele godzin, a i tak zabraknie czasu na odkrycie wszystkich jego tajemnic. Trzeba więc będzie wrócić jeszcze raz i kolejny, a może i następny.

Owce na drodze
24.04.2023 15:11 Setki owiec wstrzymały ruch samochodów. Niesamowity widok na górskiej drodze

Widok górali dumnie prowadzących swoje stada owiec na hale zachwyca. Można go obserwować tylko raz do roku. Właśnie teraz, zgodnie z tradycją, trwa wiosenny redyk, czyli pierwsze wyjście na wypas. Zwierzęta będą w górach aż do jesieni.

Larnaka
24.04.2023 14:07 Polacy kochają spędzać tu wakacje. Wyspiarski kraj bije kolejne rekordy

Choć wakacje dopiero się zbliżają, to wiele osób decyduje się na wyjazdy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Dzięki temu mogą cieszyć się zwiedzaniem i nie martwić o tłumy turystów. Zwłaszcza że pogoda w niektórych krajach sprzyja wypoczynkowi. Tak jest m.in. na Cyprze.Cypr od kilku miesięcy jest dosłownie oblegany przez polskich turystów. Każdy kolejny miesiąc przynosi coraz większe zainteresowanie tym kierunkiem, a Polacy są w gronie liderów tamtejszej turystyki. Kolejny miesiąc z rzędu znajdujemy się w pobliżu podium.

Giżycko
24.04.2023 13:04 Nowa atrakcja w Giżycku zachwyci turystów. Takich widoków na Krainę Wielkich Jezior Mazurskich nie ma nigdzie indziej

Niegocin zajmuje trzecie pod względem powierzchni miejsce w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Wypoczynek nad jego wodami to niekwestionowana atrakcja Giżycka w Warmińsko-mazurskiem. Niebawem zrobi się tam jeszcze ciekawiej, bo na piękne okolice będzie można spojrzeć z wysokości.

Lotnisko w Modlinie
24.04.2023 12:02 Pasażerowie Ryanaira nie wiedzieli, co się dzieje. "Lecieliśmy do Warszawy, ale wylądowaliśmy w Mińsku"

Chwile grozy i konsternacji mogli przeżyć pasażerowie Ryanaira, którzy kilka dni temu przylecieli z Francji do Warszawy. Zgodnie z planem ich samolot miał wylądować na lotnisku w Modlinie, jednak kiedy opuścili pokład, powitał ich napis "Narodowe Lotnisko Mińsk".Napisy w cyrylicy, samochody na białoruskich numerach i godło Białorusi. Taki widok powitał pasażerów na lotnisku w podwarszawskim Modlinie. Zdezorientowani pasażerowie nie mieli pojęcia, co się dzieje.

Młode pędy w lesie
24.04.2023 11:11 Patrz pod nogi podczas spacerów. Polacy ją tratują, a jest warta tysiące złotych

Tę roślinę można spotkać w całej Polsce, głównie w lasach pobliżu rzek i jezior, ale nie tylko. Latem i jesienią pnie się po drzewach, krzewach, nawet murach, ale teraz młode pędy dopiero wychodzą z ziemi. Depczemy je podczas wiosennych spacerów, a ludzie za granicą płacą nawet 1 tys. euro za kilogram. Smakuje trochę jak młode, dzikie szparagi i ma mnóstwo witamin oraz minerałów.

Ryanair
24.04.2023 10:08 Majówka z Ryanairem? Polacy wybierają trzy kierunki, wiemy które

Tegoroczna majówka przypada w idealnym terminie, a Polacy bardzo chętnie z tego korzystają. Zainteresowanie zarówno wyjazdami krajowymi, jak i zagranicznymi jest ogromne. Ryanair pokazał dane, dzięki którym wiadomo, gdzie i na jak długo będą podróżować Polacy.Ryanair to bez wątpienia największy przewoźnik w Polsce. Choć wiele osób narzeka na komfort podróży na pokładzie ich samolotów, to jednak niskie ceny lotów sprawiają, że chętnie rezerwujemy kolejne wyjazdy. Podczas majówki zarówno rodziny z dziećmi, jak i single wybierają trzy kierunki.

Bagaż w samolocie
24.04.2023 09:07 Na tym tanie linie lotnicze zarabiają miliardy. Tej opłaty trudno uniknąć

Tanie linie lotnicze od zawsze zarabiają na dodatkowych usługach, z których podróżnym trudno zrezygnować. W tym roku z opłat za bagaże przewoźnicy chcą wyciągnąć więcej niż w rekordowym 2019 roku. Po swój kawałek tortu sięgają też tradycyjni przewoźnicy, a dodatkowe koszty muszą coraz częściej ponosić również turyści z klasy biznes. 

Zorza polarna
24.04.2023 06:57 Zorza polarna nad Polską widoczna nawet na Podhalu! "No nie może być inaczej!"

Kwiecień był wyjątkowo udanym miesiącem dla miłośników astronomii. Kiedy wydawało się, że lista niespodzianek się kończy, do Polski dotarła ogromna fala wiatru słonecznego, która sprawiła, że zorzę polarną było widać nawet daleko na południu naszego kraju.Ostatnie dni pełne były wyjątkowych zjawisk. Najpierw można było śledzić niezwykle rzadkie hybrydowe zaćmienie Słońca. Weekend, a dokładnie noc z soboty na niedzielę upłynęła pod znakiem roju Lirydów. Już kolejnej nocy w zasadzie nad całą Polską można było śledzić zorzę polarną.

Dubrownik
23.04.2023 20:12 Majówka z dala od tłumów? Mamy dwie propozycje, które wiosną pozytywnie cię zaskoczą

Wszystko wskazuje na to, że Bałtyk i Zakopane po raz kolejny będą jednymi z najpopularniejszych miejsc podczas majówki. Jeżeli nie chcecie po raz kolejny przeciskać się w tłumie na Krupówkach lub sopockim molo, mamy dwie ciekawe propozycje.Tegoroczna majówka przypada w świetnym terminie. Żeby odpoczywać przez dziewięć dni z rzędu, wystarczy wziąć trzy dni wolnego. Polacy doskonale zdają sobie z tego sprawę, a oferta biur podróży znika w błyskawicznym tempie. Jeżeli jednak nadal myślisz o zagranicznym wyjeździe, możesz zorganizować go samodzielnie.

Wenecja Bydgoska
23.04.2023 18:26 Polska Wenecja zamiast gondoli ma rowery wodne, ale widoki i atmosfera zapierają dech

Wyspa w centrum miasta, turystyczne rejsy po rzece gęsto poprzecinanej uroczymi mostkami obwieszonymi kłódkami zakochanych, a do tego kamienice, których schody niemal sięgają wody. A w nich kawiarenki i lodziarnie. To nie opis miasta na północy Włoch nad Morzem Adriatyckim. Mamy w Polsce swoją Wenecję Bydgoską.

Plaża i Polka na wakacjach
23.04.2023 15:38 Po czym poznać Polaka na all inclusive? Podróżniczka nie wytrzymała: Obciach i żenua

Sezon na zagraniczne wyjazdy dopiero się zbliża, ale wiele osób już teraz zdecydowało się na wakacje all inclusive. W tym gronie była również Ania, która w mediach społecznościowych pokazała, jak na Teneryfie zachowują się Polacy.Parawaning nad Bałtykiem, czy bitwa o leżaki przy basenach w hotelach, to niestety wakacyjne klasyki. Jednak w tym roku polscy turyści weszli na kolejny poziom pod względem kreatywności w rezerwowaniu miejsc nad basenem. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu, które autorka opublikowała w mediach społecznościowych.

São Miguel
23.04.2023 12:01 “Europejskie Hawaje” to propozycja idealna dla miłośników podróży. I duża tańsza od wyprawy do USA

Hawaje to z pewnością marzenie niejednego podróżnika. Jednak sam przelot na jedną z wysp może kosztować majątek, nie mówiąc już o wynajęciu hotelu, czy wyżywieniu. Co ciekawe, jedna z europejskich wysp gwarantuje równie piękne warunki do odpoczynku, a jest znacznie bliżej.Mianem "europejskich Hawajów" niektórzy nazywają São Miguel, czyli największą wyspę w archipelagu Azorów. Ta wulkaniczna wyspa należy do Portugalii, jednak od lat cieszy się dużą autonomią. 

Samolot Wizz Air
23.04.2023 08:51 Wizz Air otwiera najdłuższą trasę w historii. Będzie wyzwaniem dla załogi i pasażerów

Pasażerowie, którzy wybiorą się z Wizz Airem w najdłuższą w historii trasę tego przewoźnika, spędzą w powietrzu ok. 7 godzin. Lotniska dzieli prawie pięć tysięcy kilometrów.

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich
22.04.2023 16:51 To miejsce zasługuje na miano „polskich Malediwów”. Kolory jezior mienią się jak w kalejdoskopie

Jeziora są cztery: żółte, niebieskie, zielone i purpurowe. Góra jedna, za to wielka - Wielka Kopa wznosząca się 871 m n.p.m. To wyjątkowe miejsce na Dolnym Śląsku nie powstało naturalnie, ale przyroda przez lata odzyskiwała je dla siebie. Dziś jest częścią Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Turyści je pokochali i nazywają polskimi Malediwami.

Nocne niebo
22.04.2023 15:06 Przed nami “noc spadających gwiazd”. Lirydy zapewnią niesamowity pokaz

Pogoda podczas przedostatniego weekendu w kwietniu rozpieszcza miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Powody do zadowolenia będą mieli również obserwatorzy nocnego nieba. Już w nocy z soboty na niedzielę będzie można podziwiać niezwykłe zjawisko.Kilka dni temu miłośnicy astronomii z zapartym tchem śledzili hybrydowe zaćmienie Słońca, a lada moment czeka ich kolejny spektakl. “Noc spadających gwiazd” nie dostarcza może tak wielu emocji, jak zaćmienie, ale i tak warto poświęcić czas na obserwację roju Lirydów.

Bałtyk
22.04.2023 11:58 Wakacje nad Bałtykiem będą o wiele droższe. Ceny już teraz przyprawiają o zawrót głowy

Turyści, którym zamarzą się gofry z bitą śmietaną i owocami albo zakręcone ziemniaki nad polskim morzem, będą musieli głęboko sięgnąć do kieszeni. Restauratorzy właśnie teraz, przed majówką, podnoszą ceny. Jest zdecydowanie drożej niż przed rokiem.

Plaża na Bali
22.04.2023 09:06 Turystka dopuściła się profanacji: Jej piersi przyklejają się do naszego świętego drzewa!

Są takie regiony, które oblegają miliony turystów z całego świata. Takim miejscem jest również Bali. Wielu stawia sobie za cel zrobienie zdjęć w wyjątkowej scenerii. Niestety podróżni często nie trudzą się, by poznać choć trochę tradycje i zwyczaje Balijczyków. Tym razem skończyło się to interwencją policji.  

Łodzie rybackie
21.04.2023 17:41 Krwawa praktyka nad Bałtykiem. Zabiją ponad tysiąc zwierząt, które w Polsce są chronione

W Polsce foki są pod ochroną. Nie wolno ich nie tylko zabijać, ale też płoszyć ani niszczyć ich siedlisk. Żyje ich u nas ok. 20-30 tys. Każde zwierzę, które uda się zaobserwować, budzi zainteresowanie. Foki szare w Szwecji traktuje się jednak inaczej. Właśnie rusza tam sezon na polowanie. 

Straż Graniczna
21.04.2023 16:41 Wystarczyło kilka nieodpowiednich słów. 69-latek gorzko tego pożałuje

Wszystkie służby na lotnisku w Krakowie zostały postawione w stan gotowości. Wszystko z powodu pasażera, który podczas kontroli postanowił sobie zażartować. Będzie tego bardzo długo żałował.Moment kontroli osobistej na każdym lotnisku jest dość stresujący. Z bagażu trzeba wtedy wyjąć wszystkie płyny i elektronikę. Następnie walizka jest prześwietlana, a pasażerowie przechodzą przez bramkę. Żarty w takim momencie żarty są bardzo słabym pomysłem, o czym przekonał się 69-letni Polak na lotnisku w Krakowie.

Akwedukt w Fojutowie
21.04.2023 15:37 Jedyny taki w Polsce rzymski akwedukt. Jedna rzeka płynie dołem, druga górą

Krzyżujące się rzeki to gratka dla miłośników przyrody i turystycznych ciekawostek. Tam, gdzie spotykają się Wielki Kanał Brdy i Czerska Struga, coś dla siebie znajdą jednak nie tylko oni, ale i miłośnicy zabytków oraz pasjonaci historii, a nawet amatorzy sportów wodnych. Drugiej takiej budowli i drugiego takiego miejsca w Polsce nie ma. 

Ryanair
21.04.2023 14:30 Ryanair będzie musiał odwołać loty w wakacje. I to nie ze swojej winy

Ryanair to największy przewoźnik w Polsce. Europejski gigant stale poszerza swoją siatkę połączeń, jednak niebawem będzie musiał ją zredukować. Niestety oznacza to cięcia w wakacyjnych połączeniach.Irlandzka linia lotnicza w ostatnim czasie otworzyła wiele nowych tras. W tym trzy z lotniska we Wrocławiu. Niestety wszystko wskazuje na to, że Ryanair będzie musiał nieco zmienić swoje wakacyjny plany. Wszystko przez problemy Boeigna.

Tajlandia
21.04.2023 12:08 Wakacyjny raj zmienia zasady. Turystów czeka bardzo niemiła niespodzianka

Odzwyczailiśmy się już od wszystkich obostrzeń, które obowiązywały w kraju i za granicą w dobie pandemii. Kiedy wydawało się, że naszym wakacyjnym planom nic już nie jest w stanie zagrozić, bo znów można swobodnie podróżować, w popularnym wśród turystów kraju wracają maseczki, koniecznie z filtrem. Zagrożenie jest duże.

Las
21.04.2023 10:28 Spacerował po lesie, kiedy zobaczył niezwykłe zwierzę. Od razu wyjął telefon i to uwiecznił

Wiosenna aura w końcu zachęca do długich wędrówek. Uważny spacer po lesie może dostarczyć niesamowitych wrażeń. Na spotkania ze zwierzętami liczyć mogą zwłaszcza ci, którzy z domu wyjdą o świcie, ale czasem udaje się też przyłapać mieszkańców lasu podczas poobiedniej drzemki. Dużo szczęścia miał mieszkaniec Wielkopolski. Uchwycił aparatem wyjątkowe zwierzę. Właśnie odpoczywało w cieniu drzew.

Lotnisko
21.04.2023 09:25 Rewolucja na Lotnisku Chopina. Żaden inny kraj w Europie nie ma takiej oferty

Bilet? Jest. Pieniądze? Są. Telefon? Mam. Paszport? Ups. W tym momencie często przed samą podróżą turyści wpadali w panikę, bo dokument zgubili albo okazywało się, że jest nieważny czy też wciąż czekali na nowy, bo za późno złożyli wniosek. Teraz na rozwiązanie tego problemu i to przed samym lotem wystarczy kwadrans. Rewolucja na skalę europejską zaczęła się na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Szlak do Doliny Gąsienicowej
21.04.2023 07:01 Tatrzański Park Narodowy zamyka słynny szlak. Powód jest bardzo ważny

Wiosna coraz pewniej wkracza w Tatry. Wraz z nią pojawia się tam coraz więcej turystów. Niestety na tydzień przed długim weekendem Tatrzański Park Narodowy musiał zamknąć jeden ze słynnych szlaków. Przyroda w Tatrach budzi się do życia. W Dolinie Chochołowskiej pięknie rozkwitają krokusy, ale w wyższych partiach nadal panuje zima. Wędrowcy muszą być bardzo ostrożni, ponieważ ze zbocz mogą schodzić niebezpieczne lawiny gruntowe. Zagrożeniem są również niedźwiedzie, które właśnie wstały ze snu zimowego.

Las
20.04.2023 16:41 Niesamowite grzybobranie. Ten grzyb nie powinien pojawić się w kwietniu

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzie się do życia po zimowym śnie. W tym czasie warto skorzystać z uroków pogody i wybrać się na spacer do lasu. Podczas takiego szybkiego spaceru niezwykłego odkrycia dokonał jeden z grzybiarzy.Choć kwiecień nie do końca kojarzy się z grzybobraniem, to na leśnych ścieżkach można w tym czasie znaleźć wiele wyjątkowych okazów. Królem wiosennego grzybobrania bez wątpienia jest smardz. Leśnicy udowadniają jednak, że czujni zbieracze mogą znaleźć również “masło czarownicy” lub “judaszowe uszy”.

Wieża widokowa na Skiełku
20.04.2023 15:38 Jedna wieża i widok na cztery różne pasma górskie. Turyści już nie mogą się doczekać

Wieże widokowe to gratka dla turystów. Właśnie oddana do użytku stalowo-drewniana konstrukcja w Beskidzie Wyspowym stanęła na szczycie Skiełku. Trzeba wspiąć się na górę, by móc wejść jeszcze wyżej. Widoki wynagradzają każdą kroplę potu.

Podróże śladami Makłowicza
20.04.2023 14:33 Ruszył śladami Roberta Makłowicza. Odtwarza kadry z programów "pierwszego kucharza RP"

Robert Makłowicz to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych podróżników w Polsce. Niektórzy nazywają go również nieco żartobliwie “pierwszym kucharzem RP”. Na jego programach wychowało się kilka pokoleń Polaków, a niektórzy nawet ruszyli jego śladami.Karol Machni to polski pasjonat historii, a także miłośnik podróży. W rozmowie z Noizz.pl opowiedział o swoim niezwykłym “projekcie”, jakim jest odtwarzanie kadrów z programów Roberta Makłowicza. Podróżnik nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego.

Lotnisko
20.04.2023 13:33 Dantejskie sceny na lotnisku w Krakowie. Byli dużo wcześniej, ale samolot odleciał bez nich

Choć podróżni nie po raz pierwszy mówią o niedogodnościach na lotnisku Kraków-Balice, takiego Armagedonu jeszcze tam nie było. Zaczął się nocą, z 18 na 19 kwietnia. Władze portu przepraszają.

Zakopane
20.04.2023 12:33 Lament górali w Zakopanem. Nie mają wątpliwości i przyznają: Zbliżają się ciężkie czasy

Początek maja to idealny czas na dalsze lub dłuższe wyjazdy. W minionych latach Polacy cieszyli się możliwością doświadczania wiosny w górach. Ten rok może być jednak zupełnie inny.Tegoroczna majówka przypada w wyjątkowo dobrym terminie. Do pracy nie pójdziemy w poniedziałek 1 maja i środę 3 maja. Wystarczy zatem wziąć jeden dzień urlopu, żeby odpoczywać przez pięć, lub trzy, aby cieszyć się aż dziewięcioma dniami odpoczynku. Mimo tego zainteresowanie wyjazdami nie jest tak duże, jak przypuszczano.

Bałagan na pokładzie samolotu
20.04.2023 11:37 Ciężarna żona sportowca leciała samolotem z dwójką dzieci. „Załoga kazała jej paść na kolana i sprzątać”

Kobieta w 22 tygodniu ciąży podróżowała samolotem z córkami w wieku 2 i 5 lat. Młodsza poprosiła o popcorn, mama kupiła jej go na pokładzie. Dziewczynki w podróży zajęte były jedzeniem i zabawą na tabletach. Przekąska się rozsypała i wtedy się zaczęło.

Policjanci z Zakopanego szukają świadków
20.04.2023 10:35 Policjanci proszą o kontakt narciarzy ze zdjęć. Mają bardzo ważny powód

Rozpoznajesz osoby ze zdjęć opublikowanych przez policjantów z Zakopanego? Szukają ich, bo mogą coś wiedzieć o wypadku, w którym poważnie ucierpiała mała dziewczynka. Wciąż nie jest jasne, jak do niego doszło. 

Dworzec Wschodni w Warszawie
20.04.2023 09:33 PKP miało mieć 40 minut opóźnienia. Kiedy pasażerowie wrócili do pociągu, zastali pusty peron

- Chyba odkryto innowacyjny sposób na rozwiązanie problemu wiecznego zatłoczenia w pociągu PKP IC „Hańcza” - kuriozalną sytuację komentuje gorzko jeden z pasażerów. Został na dworcu w Warszawie, a jego bagaże odjechały. W kropce znaleźli się też inni podróżni ze składu jadącego z Litwy do Krakowa.

Wnętrze samolotu
20.04.2023 08:32 Awaryjne lądowanie samolotu. Wakacje zrujnował im “incydent moczowy”

Hotele dopiero przygotowują się na szczyt sezonu, jednak w wielu miejscach już teraz można cieszyć się piękną pogodą i plażowaniem. Idealne wakacje na Teneryfie miała spędzić również grupa brytyjskich turystów, jednak ich samolot musiał awaryjnie lądować.Podróże samolotami bywają bardzo stresujące. Zmartwień załodze, a także innym pasażerom, potrafią dokładać nerwowi podróżni. Konsekwencje niewłaściwego zachowania bywają bardzo poważne. Niedawno przekonali się o tym dwaj Polacy na Lotnisku Chopina. Jednak to, co zrobił 55-latek lecący na Teneryfę, przekroczyło wszelkie granice.

Zaćmienie Słońca
19.04.2023 17:41 Hybrydowe zaćmienie Słońca coraz bliżej. To ekstremalnie rzadkie zjawisko

Natura regularnie nas zaskakuje, a jedną z dziedzin, które przyprawiają o zawrót głowy, jest astronomia. To właśnie w kosmosie bardzo często dochodzi do niesamowitych zdarzeń, które można podziwiać z Ziemi. Tak też będzie podczas hybrydowego zaćmienia Słońca.Światowe media od kilku dni rozpisują się na temat hybrydowego zaćmienia Słońca, które już w czwartek 20 kwietnia będzie można obserwować na terenie niewielkiej części naszego globu. Ogromne zainteresowanie jest w pełni uzasadnione, ponieważ w tym stuleciu będzie ono miało miejsce jedynie siedem razy.

Muzeum Auschwitz
19.04.2023 16:03 Karygodne zachowanie turystów w Auschwitz. Zagraniczna dziennikarka nie wytrzymała

Wizyta w byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau wywiera ogromne wrażenie na odwiedzających z całego świata. Nie wszyscy jednak czują, że w tym miejscu należy zachować powagę i oddać szacunek zamordowanym tam ludziom. Brytyjską dziennikarką wstrząsnęło zachowanie przypadkowych turystów. Sprawę komentują pracownicy Muzeum Auschwitz.

Najbardziej kręta droga w Polsce
19.04.2023 14:19 Ta trasa wije się niczym żmija. Najbardziej kręta droga w Polsce prowadzi do niezwykłego miejsca

Kiedy słyszymy: Tatry, Bieszczady czy Karkonosze, od razu widzimy je oczami wyobraźni, potrafimy wskazać na mapie i zaczynamy planować podróż. Kiedy słyszymy: Góry Słonne, zastanawiamy się, gdzie właściwie mielibyśmy jechać. Gdzie one leżą i czy na pewno w Polsce? Tak i wiodą do nich kręte drogi. Same w sobie są atrakcją, ale to dopiero początek.

Warszawa
19.04.2023 13:14 Wraca największa darmowa atrakcja Warszawy. Księżniczki Disneya “wygryzły” legendy

Wiosna to zawsze powrót uwielbianych imprez na świeżym powietrzu. Nie inaczej będzie również w Warszawie. Już 1 maja po wielomiesięcznej przerwie odbędzie się kolejny pokaz w Multimedialnym Parku Fontann.Pokaz świateł i wody od kilku sezonów przyciągał na Skwer 1. Dywizji Pancernej tłumy turystów, ale również mieszkańców. Tym bardziej cieszy fakt, że po zimowej przerwie atrakcja znów wraca do kalendarza. Na dodatek widzów czeka zupełnie nowy pokaz.

Ścieżka w koronie drzew, Brama w Gorce
19.04.2023 12:05 Nowa atrakcja pod Tatrami. Zagwarantuje turystom niezapomniane wrażenia

Na tę atrakcję turyści czekali kilka lat. Budowa trwała dłużej niż zakładano, ale wreszcie jest pewne: Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce otworzy się w maju. To nie koniec dobrych wieści. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, spacerować w koronach drzew będzie można już podczas majówki. To najdłuższa taka trasa w kraju, a niespodzianek czeka tam znacznie więcej.

Bagaże w samolocie
19.04.2023 11:03 Pracownik lotniska zdobył ponad milion fanów w internecie. Wystarczyło, że pokazał, jak pracuje

Film, na którym widać, co robi pracownik obsługi bagażu, stał się hitem w mediach społecznościowych. Ponad milion osób z całego świata zobaczyło, jak mężczyzna popisuje się imponującymi umiejętnościami w ładowni samolotu.

Wizz Air
19.04.2023 10:01 Wizz Air pozamiatał. Takiej oferty w Polsce jeszcze nie było

Już od maja klientów Wizz Aira czeka prawdziwa rewolucja. Przewoźnik zapowiedział właśnie wprowadzenie nowej usługi, która na zawsze może zmienić sposób, w jaki rezerwujemy bilety lotnicze.Wizz Air to jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie. Z jej usług bardzo chętnie korzystają również Polacy. Przewoźnik oferuje wiele ciekawych tras z Lotniska Chopina, a w Gdańsku odpowiada za ponad 40 proc. ruchu. Ponieważ Polska ważnym rynkiem dla taniego przewoźnika, już w maju rozpoczną się u nas testy nowego programu, który może zainteresować podróżników.

Seul
19.04.2023 09:03 Perfidna zemsta turystów. Straty są ogromne, choć w willi nie spędzili ani jednej nocy

Turyści znaleźli willę do wynajęcia w internecie. W ciemno zarezerwowali i opłacili z góry 25-dniowy pobyt, a dopiero potem sprawdzili jej adres. Kiedy stwierdzili, że to jednak za daleko od centrum, chcieli zwrotu gotówki. Właściciel się nie zgodził, więc obmyślili zemstę.

Lawina błotna w Tatrach
19.04.2023 07:22 Potężny żywioł w Tatrach. Ogromna lawina błotna zeszła na szlak

W Tatrach trwa walka zimy z wiosną. O ile w niższych partiach śniegu jest coraz mniej, o tyle w wyższych rejonach nadal panują warunki zimowe. Topniejący śnieg stanowi ogromne zagrożenie dla wędrowców.W Tatrach TOPR wprowadził drugi stopień zagrożenia lawinowego. Alert obowiązuje niezależnie od pory dnia i wysokości. Dowodem na to, jak niebezpieczne mogą być teraz góry, jest nagranie Słowaków. To właśnie po ich stronie Tatr na szlak zeszła ogromna lawina błotna.

Kazimierz Dolny
18.04.2023 15:57 Kazimierz Dolny to nie tylko rynek. Jego największa atrakcja kryje się nieco dalej

Brukowany rynek z drewnianą studnią na środku otoczoną wyjątkowymi kamienicami, klimatyczne ruiny zamku, zabytkowe kościoły, a nad tym wszystkim Wzgórze Trzech Krzyży. Kazimierz Dolny można zwiedzić w kilka godzin, tylko po co? O wiele przyjemniej jest robić to powoli i w skupieniu.

Chorwacja
18.04.2023 14:51 Tak Polacy zareagowali na wprowadzenie euro w Chorwacji. Mamy najnowsze dane

Chorwacja to bez wątpienia jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Jednak kiedy na początku roku kraj ten wszedł do strefy Schengen, a także wprowadził euro, pojawiły się wątpliwości. Polacy zaczęli się zastanawiać, czy nadal będzie to tani kierunek na wakacje.Na początku roku polskie media rozpisywały się o wzroście cen w Chorwacji. Pojawiły się nawet spekulacje, że tanie wakacje nad Adriatykiem będą już niemożliwe. Najnowsze dane wskazują jednak, że czarny scenariusz się nie sprawdził.

Tunezja
18.04.2023 13:49 Wycieczki do tego kraju znikają na pniu! To nowe wakacyjne odkrycie Polaków

Turyści są gotowi zapłacić więcej za zagraniczne wakacje, jeśli dostaną gwarancję słonecznej pogody i hotel z wygodami. Zamiast wydać na urlop jak najmniej, wielu jest gotowych wydać tyle, żeby odpocząć w luksusie. Te marzenia Polacy spełniają w Tunezji. To tegoroczny hit.

Madryt
18.04.2023 12:47 Wakacje w jednym z ulubionych krajów Polaków będą droższe? Niepokojące doniesienia

Wysoka inflacja, wysoki kurs euro, a także drogie paliwo lotnicze sprawiają, że tegoroczne wakacje nie będą tanie. Jak się okazuje, niebawem mogą one być jeszcze droższe. Wszystko z powodu planów wprowadzenia nowego podatku turystycznego.W ostatnich miesiącach wiele popularnych turystycznie miast podjęło decyzję o wprowadzeniu dodatkowego podatku turystycznego, który zapewnia miastom spory zastrzyk do budżetu. Po Barcelonie na taki krok może zdecydować się również Madryt.

Celnicy interweniowali na przejściu w Dorohusku
18.04.2023 11:43 Czujni celnicy wykryli kontrabandę na granicy. Ukrainka chciała przewieźć obiekty pod ochroną

Celnicy w Dorohusku skontrolowali autokar wjeżdżający z Ukrainy. W bagażu jednej z podróżujących nim kobiet znaleźli zakazane przedmioty. Miała tego ok. pół kilograma.

Morskie Oko
18.04.2023 10:13 Sensacyjne doniesienia z Tatr. Morskie Oko ma nietypowego lokatora

Przyrodników zdziwiło pojawienie się nietypowego dla gór zwierzęcia nad Morskim Okiem. Nie dawali mu szans na przeżycie, dlatego ze smutkiem kiwali głowami, kiedy okazało się, że zginęło, spadając ze Szpiglasowej Przełęczy. To, co okryli teraz, to prawdziwa przyrodnicza sensacja. Bobrów w Tatrach jest więcej.

Orient Express
18.04.2023 09:45 Legendarny Orient Express zmienia trasę. Nie pojedzie do słynnej europejskiej stolicy

Na drodze legendarnemu Orient Expressowi staje brytyjska biurokracja. Do Londynu skład już nie zawita. Co to oznacza dla podróżnych?

Interwencja funkcjonariuszy GIS
18.04.2023 08:45 Fatalny koniec awantury na pokładzie. Wyrzucenie z samolotu było tylko wstępem

Podróże samolotami bywają bardzo stresujące. Niestety nie każdy pasażer potrafi sobie z tym poradzić. Dwóch mężczyzn doprowadziło do awantury na pokładzie maszyny, które miała polecieć do USA. Będą tego długo żałować.Podróż do USA to marzenie wielu osób. Swoją szansę na realizację “american dream” miało dwóch braci. Obaj byli już na pokładzie samolotu, który miał zabrać ich do Chicago. Jednak przed startem maszyny doszło do awantury, a samolot wystartował bez obu turystów.

Wizz Air
18.04.2023 07:33 Ryanair i Wizz Air zdominowały polskie lotnisko. Historyczny wynik może być tylko początkiem

Choć zima nie zawsze zachęca do podróżowania, to w tym roku Polacy wyjątkowo chętnie udawali się na zagraniczne wyjazdy. Dowodem na to mogą być historyczne wyniki lotniska w Gdańsku. Wizz Air i Ryanair nie mieli tu sobie równych.Kwiecień to moment na podsumowanie pierwszego kwartału 2023 roku. Dla lotniska w Gdańsku był to okres bardzo udany, a wręcz historyczny. Nigdy wcześniej port nie miał tak dobrego otwarcia roku, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero zapowiedź tego, co będzie działo się latem.

Bociany czarne
17.04.2023 16:06 Wielka radość w gnieździe rzadkich bocianów czarnych. Leśnicy wszystko nagrali

Bociany czarne bardzo trudno jest spotkać w polskich lasach, a na dodatek prowadzą skryty tryb życia. Jest jednak sposób, by przyjrzeć im się z bliska. To możliwe dzięki kamerze umieszczonej 17 m nad ziemią, na dębię w województwie łódzkim. 

Góry Sowie
17.04.2023 15:09 Góry Sowie to najmniej znane pasmo w Polsce. Kryje tajemnice i na powierzchni, i w podziemiach

Tras na niewysokie, ale jedyne w swoim rodzaju szczyty nie oblegają turyści. Ci, którzy przemierzą je bezszelestnie, mogą spotkać zwierzęta, jakich w Polsce gdzie indziej nie ma. Ciekawe jest też to, co Góry Sowie kryją pod powierzchnią. Wybudowanie tego kosztowało życie tysięcy ludzi.

Ryanair
17.04.2023 13:57 Ryanair zaskoczył pasażerów. Ogłosił trzy nowe trasy z Polski

Ryanair to największa linia lotnicza w Polsce. Tani przewoźnik stale rozwija swoją ofertę w naszym kraju. Potwierdzeniem tego są aż trzy nowe trasy.Lotnisko we Wrocławiu to jeden z ważniejszych portów dla irlandzkiego przewoźnika. Latem pasażerowie będą mogli korzystać z aż 41 tras, z czego trzy będą zupełnie nową ofertą. 

Tłum na lotnisku
17.04.2023 12:21 Fatalna wiadomość dla turystów. Ekspert nie ma wątpliwości, czeka na seria odwołanych lotów

W wakacje na lotniskach znów zapanuje chaos taki sam, jak w pierwszym letnim sezonie po pandemii. Wtedy kolejki i opóźnienia brały się stąd, że nagle wszyscy zapragnęli ruszyć w podróż, a brakowało ludzi do obsługi pasażerów. Dlaczego turystów czeka powtórka z wątpliwej rozrywki? 

81-latki w podróży dookoła świata
17.04.2023 11:23 Dwie 80-latki postanowiły ruszyć w podróż życia. Ich wyczyn jest niesamowity

11 stycznia dwie osiemdziesięciojednoletnie przyjaciółki wyruszyły w podróż dookoła świata. Dały sobie 80 dni na zwiedzenie 18 krajów na siedmiu kontynentach. Tyle wystarczyło na wyprawę życia. 

Dworzec PKP
17.04.2023 10:21 Krzyczał i terroryzował ludzi w pociągu PKP. W końcu chwycił za młotek i zamienił podróż w piekło

Pierwsi pasażerowie wsiedli do pendolino w Warszawie. Skład miał ich dowieźć do Krakowa. Na stacji w Kozłowie maszynista musiał go jednak zatrzymać awaryjnie. W pociągu rozgrywały się dantejskie sceny. Na pomoc podróżnym ruszyli funkcjonariusze straży ochrony kolei i policjanci.  

Lotnisko Chopina
17.04.2023 09:17 Nowe tanie linie lotnicze wchodzą na Lotnisko Chopina. Co za trasa!

Choć letni rozkład lotów wszedł w życie pod koniec marca, to przewoźnicy cały czas zaskakują propozycjami nowych tras. Prawdziwym hitem może okazać się połączenie z Lotniska Chopina, które zadebiutuje już w czerwcu. Jak poinformował Rynek Lotniczy, już w czerwcu na pasie startowym lotniska w Warszawie pojawi się pierwszy samolot tanich linii lotniczych Pegasus Airlines. Turecki przewoźnik zabierze turystów do jednego z najpopularniejszych krajów na letnie wakacje.

Akcja TOPR
17.04.2023 07:45 Tłumy turystów w Tatrach. Weekend miał jednak tragiczny bilans

Pogoda na południu polski podczas weekendu zachęcała do większej aktywności. W górach przeważało słońce, a także wysokie temperatury. Takie warunki zachęciły m.in. do wyjścia w Tatry. W Tatrach trwa walka wiosny z zimą. W dolinach śniegu jest coraz mniej, przez co na szlakach w wielu miejscach zalega błoto, lub spływa woda. W wyższych partiach nadal trwa zima, a pod świeżym śniegiem nie brakuje lodu. W takich warunkach trzeba być bardzo ostrożnym.

Krzywy Las pod Gryfinem
16.04.2023 18:07 Krzywy Las na Pomorzu intryguje turystów z całego świata. Naukowcy rozwikłali jego zagadkę

Krzywy Las na Pomorzu rozbudza wyobraźnię. Ludzie od dziesięcioleci opowiadają legendy o tym, jak mógł powstać. Okazuje się, że powód był prozaiczny, ale powykrzywiane fantazyjnie sosny wciąż tak samo zachwycają i zdumiewają. Warto tam pospacerować, by poczuć magię miejsca.

Majorka
16.04.2023 15:03 Tajni agenci będą sprawdzać łóżka turystów na uwielbianej przez Polaków wyspie

Urzędnicy wcielą się w rolę tajnych agentów i sprawdzą, czy turyści nocują pod konkretnymi adresami legalnie. Tego chcieli sami mieszkańcy. Dla turystów oznacza to koniec z tanimi noclegami w prywatnych mieszkaniach na Majorce.

Las
16.04.2023 11:27 Nietypowe grzybobranie w kwietniu. Wypatrzyli "masło czarownic" i "judaszowe uszy"

Wiosna raczej rzadko kojarzy się z grzybobraniem. Jednak prawdziwi miłośnicy wiedzą, że w kwietniu, czy maju na leśnych ścieżkach można znaleźć wiele wyjątkowych okazów. Kilka z nich wypatrzyli leśnicy z Ustrzyk Dolnych.Prawdziwym królem wiosennego grzybobrania można okrzyknąć smardza. Ten chroniony grzyb to marzenie wielu zbieraczy. Choć jest on pod ochroną, to w niektórych przypadkach, np. kiedy wyrośnie na terenie prywatnym, jego zrywanie jest dozwolone. Jednak nie jest to jedyny okaz, który mogą znaleźć uważni grzybiarze.

Śmigłowiec TOPR
16.04.2023 08:53 Tragedia w Tatrach. Kobieta zginęła w popularnym miejscu

Choć w większości województw zima jest już tylko wspomnieniem, na tatrzańskich szlakach nadal zalega duża ilość śniegu. Trasy są śliskie i niebezpieczne. Przekonała się o tym turystka, która w sobotę zginęła pod Kościelcem.Warunki w Tatrach mogą okazać się bardzo zdradliwe. W Zakopanem i tatrzańskich dolinach można cieszyć się już piękną wiosną. W wyższych partiach nadal panują warunki zimowe. Na te przygotowana była kobieta, której ciało do Zakopanego przetransportował TOPR.

Obrączkowe zaćmienie Słońca
15.04.2023 18:38 Zaćmienie Słońca coraz bliżej. To jedno z najrzadszych zjawisk w tym stuleciu

Astronomia to fascynująca dziedzina, która bacznym obserwatorom odwdzięcza się niesamowitymi zjawiskami. Jedno z nich będzie miało miejsce już 20 kwietnia. Właśnie wtedy doświadczymy niezwykle rzadkiego hybrydowego zaćmienia Słońca.Zaćmienie Słońca to bez wątpienia jedno z najbardziej fascynujących zjawisk. Na kilkadziesiąt sekund nasza gwiazda znika w cieniu niewielkiego ziemskiego satelity. Kwietniowe zaćmienie będzie jednak znacznie ciekawsze od pozostałych. W tym samym czasie będzie można bowiem obserwować dwie jego formy.

Gdańsk
15.04.2023 14:45 Absolutna demolka w Gdańsku. Starli się pracownicy tanich linii lotniczych

Imprezy firmowe to dobra okazja, żeby spotkać się z kolegami z pracy, razem pośmiać, pożartować i wspólnie spędzić czas. Czasami jednak w takim towarzystwie dochodzi do spięć. Tak było podczas niedawnego spotkania przedstawicieli tanich linii lotniczych w Gdańsku. Praca na pokładzie samoloty bywa bardzo stresująca. Każdy wie, że pasażerowie bywają uciążliwi, co prowadzi do stresu. Ten w połączeniu z alkoholem może doprowadzić do eskalacji konfliktów. W Gdańsku kontrolę nad sobą straciło ok. 20 osób.

Chania
15.04.2023 12:04 Co trzeci wczasowicz z Polski spędzi wakacje w tym kraju. To od lat urlopowy hit

Ten kraj ma wszystko, czego Polakom potrzeba na urlopie: pyszne jedzenie, serdecznych i gościnnych mieszkańców, wygodne hotele, piękne plaże, ciepłe morze i urzekające wysypy. W rankingach wymarzonych celów na wakacyjne wojaży od lat zajmuje wysokie miejsce, nie inaczej będzie tym razem. 

Kawa na pokładzie samolotu
15.04.2023 09:08 Stewardessa ostrzega: nigdy nie zamawiaj tego na pokładzie samolotu. „To obrzydliwe”!

Stewardessa uchyla rąbka tajemnicy przed podróżnymi. Opowiedziała o tym, jak pracuje i co dla personelu pokładowego jest normalne. Po tym mało kto zamówi coś z wózka z napojami na pokładzie samolotu.

Port w Antalyi
14.04.2023 18:07 Ta trasa będzie hitem wakacji! Lotnisko w Krakowie wyciągnęło asa z rękawa

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób już teraz śpi spokojnie, ponieważ wykupiło wyjazdy w ofercie first minute. Ci, którzy dopiero planują swoje wyjazdy, powinni uważnie przyjrzeć się nowej trasie z lotniska w Krakowie.Kraków może pochwalić się drugim pod względem wielkości portem lotniczym w Polsce. W letniej siatce połączeń pojawiło się tam sporo nowości. Jedną z najciekawszych propozycji są loty do Stambułu, które oferuje LOT, a także Turkish Airlines. Jak się okazuje, nie będzie to jedyna trasa do Turcji z małopolskiego lotniska.

Toruń
14.04.2023 15:07 Zaskakujący hit majówki. To miasto wyprzedziło Kraków i Zakopane

Polacy, którzy spędzają majówkę w kraju najchętniej decydują się na city break w Toruniu. To historyczne miasto w północnej Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, wyprzedza takie turystyczne potęgi jak Kraków i Zakopane. Urzeka zabytkami i pachnie piernikami. Wciąż wiele tu do odkrycia. 

Las
14.04.2023 14:11 Takie grzybobranie to spełnienie marzeń. Trafili na prawdziwe Eldorado: Ile tam tego jest!

Sezon na grzybobranie jeszcze się nie rozpoczął, ale wytrwali zbieracze już teraz mają się z czego cieszyć. Na leśnych ścieżkach można bowiem znaleźć wyjątkowo smaczny i bardzo drogi okaz.Tłumy zbieraczy do lasów najczęściej ruszają latem i jesienią. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że wiosną na grzybiarzy czeka wyjątkowy okaz. Od marca do maja trwa bowiem sezon na smardze.

Łaciata sarna
14.04.2023 13:07 Kiedy zobaczył to na leśnej ścieżce, od razu złapał za telefon. Taki widok to niezwykła rzadkość

Zdarza się, że w polskich lasach udaje się zaobserwować jelenie i sarny o białym umaszczeniu. Są taką rzadkością, że zawsze budzą sensację, nawet w oczach doświadczonych leśników. Tym razem na Mazurach doszło do jeszcze bardziej wyjątkowego spotkania. Na dodatek oryginalna sarna pozwoliła się podziwiać z każdej strony. 

Pokład samolotu
14.04.2023 12:03 Turystka miała swoją „słodką zemstę” na pokładzie samolotu. Zaczęło się od zajętego miejsca

Kiedy turystka wsiadła do samolotu, zauważyła, że miejsca, jakie zarezerwowała dla swoich bliskich zajęła inna rodzina. „Ukradli nam je, ale karma uderzyła natychmiast i dostałem słodką zemstę” - opisuje w internecie uradowana.

Stare Miasto w Gdańsku
14.04.2023 10:57 Luksusowe all inclusive i rekordowe zainteresowanie. Tak w kraju i zagranicą spędzimy majówkę

Tegoroczna majówka przypada w wyjątkowo korzystnym terminie. Wystarczy wziąć trzy dni wolnego, żeby odpoczywać aż przez dziewięć. Polacy nie zmarnowali tej okazji, a ruch może być rekordowo wysoki.Majówka od lat kojarzy się nam z grillowaniem, a także bliższymi lub dalszymi wyjazdami. Jak pokazują najnowsze dane, w tym roku za podróże w okresie majówki przyjdzie nam zapłacić więcej niż przed rokiem, ale to z pewnością nie zatrzymało Polaków. Zainteresowanie jest bowiem ogromne.

Wielka Brytania
14.04.2023 10:10 Polakom będzie trudniej dostać się do Wielkiej Brytanii. Anglicy szykują rewolucję dla przyjezdnych

Wielka Brytania wprowadza największą od dziesięcioleci zmianę przepisów granicznych. Nie uciekną przed nią przyjezdni z Unii Europejskiej, USA, Australii i Kanady. Sami będą musieli zapłacić, żeby móc wjechać do Anglii. Co się zmieni i od kiedy?

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej
14.04.2023 09:06 Czy „krokusowa gorączka” w końcu rozpali turystów w Dolinie Chochołowskiej? Już wszystko wiadomo

Wyższe temperatury w końcu roztapiają śniegi w Tatrach. Nastał wreszcie ten moment, kiedy oczom turystów mają ukazać się połacie kwitnących krokusów. Czy tak będzie tym razem? Wyjaśniają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Lotnisko w Radomiu
14.04.2023 07:36 Kolejne odwołane loty z Radomia. To hitowe wakacyjne kierunki

Lotnisko w Radomiu może nie mieć łatwego startu. Pierwszy samolot z tamtejszego pasa startowego oderwie się dopiero 27 kwietnia, a już teraz wiadomo, że podróżni stracili pięć oferowanych dotychczas połączeń.Itaka była jednym z pierwszych biur podróży, które zdecydowało się na nawiązanie współpracy w radomskim portem. Niestety już teraz z systemu rezerwacji zniknęły kolejne trasy, a oferta mocno się uszczupliła. 

Kanał Augustowski
13.04.2023 15:57 Polska ma jedyną taką atrakcję w Europie. Ma 200 lat i nadal jest niezawodna

Augustów to jedno z dwóch uzdrowiskowych miast na Podlasiu. Otaczają je malownicze jeziora i nieprzebrane lasy Puszczy Augustowskiej. Jako letni kurort funkcjonowało już w międzywojniu. Wszystko piękne, ale to miejsce wyróżnia co innego. Takiego kanału jak tu nie ma nigdzie indziej.

Krupówki
13.04.2023 14:53 Nowa moda wśród turystów na Krupówkach. Najstarsi górale jej nie rozumieją

Stragany na Krupówkach niezmiennie przyciągają turystów. Każdy chce przywieźć wyjątkową pamiątkę ze stolicy polskich Tatr. Pluszowa owieczka, ciupaga zdobiona błyskotkami czy góralski kapelusz odchodzą w tym sezonie w zapomnienie. Nawet scyzoryk albo popielniczka z napisem „Zakopane” to już żadna atrakcja. Zakupowym hitem jest zupełnie co innego. 

Plaża w Tunezji
13.04.2023 13:42 Jeszcze zdążysz zarezerwować wakacje taniej niż inni. Są na to proste sposoby

Po trudnym czasie pandemii i w dobie szalejącej inflacji w kraju, Polacy tłumnie wybierają się na zagraniczne wakacje. Wielu liczy na atrakcyjne wyjazdy w dobrej cenie. Wiemy, jak zaoszczędzić na urlopie, kiedy i jakich ofert szukać, by nie przepłacać.

Wieliczka
13.04.2023 12:36 Kultowa polska atrakcja wraca po trzech latach. Tej przygody nie będziecie żałować

Kraków i jego okolice to bardzo popularne miejsce wśród turystów. Wielu z nich podczas wyjazdów udaje się również do Wieliczki, gdzie mogą zwiedzać kopalnię soli. To właśnie tutaj po trzech latach nieobecności uruchomiono popularną trasę.Kopalnia soli w Wieliczce to jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. Tylko w 2022 roku odwiedziło ją ponad 1 119 000 podróżnych ze 179 krajów świata. Teraz może być ich jeszcze więcej, ponieważ muzeum otworzyło trasę, dzięki której turyści wciela się w górników.

Turystka i Ryanair
13.04.2023 11:51 Mistrzyni pakowania do Ryanaira. Tak ominęła surowe limity przewoźnika

Każdy, kto choć raz podróżowała tanimi liniami lotniczymi, wie, jak trudne może być zapakowanie wszystkich najważniejszych rzeczy tylko do bagażu podręcznego. Brytyjska podróżniczka pokazała jednak, w jaki sposób można uporać się z limitami.Ryanair ma bardzo rygorystyczne zasady dotyczące bagażu podręcznego. Torba, plecak lub walizka muszą zmieścić się pod siedzeniem. Co jednak, kiedy mamy zbyt wiele rzeczy, a spakowanie do bagażu podręcznego jest niemożliwe? Wtedy można ubrać się na cebulkę. Brytyjka zrobiła to w sposób mistrzowski.

Sycylia
13.04.2023 10:47 Polacy oszaleli na punkcie tej wyspy. O jedną kwestię lepiej nie pytać jej mieszkańców

Polscy turyści pokochali słoneczną wyspę na Morzu Śródziemnym od pierwszego wejrzenia na małym ekranie. Po emisji popularnego serialu, gości zdecydowanie tam przybywa, ale powodów jest znacznie więcej. Przed wyjazdem na urlop warto jednak uzbroić się w przydatną wiedzę na temat Sycylii i Sycylijczyków. 

Train Street w Hanoi
13.04.2023 09:34 Takich wrażeń nie zaznasz nigdzie indziej. Jdyne takie miejsce na świecie znów otwarte

Każde miasto słynie z jakiejś atrakcji. Paryż ma wieżę Eiffla i Łuk Triumfalny, Nowy York Statuę Wolności, a Warszawa Pałac Kultury i Nauki. Jednak turystów odwiedzających Hanoi, stolicę Wietnamu, czeka niezwykłe doświadczenie na “Train Street”.Wietnam od kilku lat staje się coraz popularniejszym kierunkiem wyjazdowym. Swój urlop spędza tam również tiktokerka znana jako @boborica lub Jastrząb. To właśnie ona kilka dni temu odwiedziła atrakcję, którą lokalne władze zamykały już kilkukrotnie.

Lotnisko
13.04.2023 08:49 Ta lalka tylko wydaje się być lalką. Nie do wiary, co ludzie usiłują ukryć w bagażu podręcznym

Lista rzeczy, których nie wolno zabierać ze sobą w bagażu podręcznym jest długa. To głównie przedmioty, które można byłoby wykorzystać jako broń, np. kije do golfa czy wędki. Ich miejsce, jeśli już koniecznie są nam potrzebne w podróży, jest w bagażu rejestrowanym. Nie wszyscy chcą się dostosować do tej prostej zasady. 

Śmigłowiec TOPR
13.04.2023 07:10 Lawina porwała turystę na Rysach. TOPR wprost: Prawdopodobnie to go uratowało

Choć w prawie całym kraju cieszymy się już ciepłą i słoneczną wiosną, to na górskich szlakach nadal zalega duża warstwa śniegu. O tym, jak niebezpieczny może być on w kwietniu, przekonał się snowboardzista, którego na Rysach porwała lawina.Warunki w górach pozostają niekorzystne. Rosnąca temperatura sprawia, że warstwa zalegającego na zboczach śniegu jest bardzo niestabilna. Z tego powodu TOPR wprowadził trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W takich warunkach trzeba zachować nadzwyczajną ostrożność.

Rzeźba z Iranu
13.04.2023 06:11 Celnicy osłupieli. Nie dowierzali, co skrywała skrzynia zabita gwoździami

Nietypowa i niechlujnie zapakowana przesyłka miała trafić na adres jednego z serwisów aukcyjnych. Kiedy jego pracownicy usłyszeli, co celnicy znaleźli w drewnianej skrzyni zabitej gwoździami, zapewnili, że wcale na nią nie czekali. Sprawę bada Interpol i Narodowa Agencja ds. Przestępczości. 

Lubomierz na Dolnym Śląsku
12.04.2023 17:23 „A w Krużewnikach był?” Ruszamy śladami Kargula i Pawlaka

Wieść o tym, że powstaje prequel sagi o Kargulu i Pawlaku zelektryzowała Polaków. Kochamy filmy Sylwestra Chęcińskiego o dwóch zwaśnionych rodzinach tak bardzo, że sceny znamy na pamięć. „A w Krużewnikach był?” Jeśli nie, majówka to świetna okazja, by zobaczyć charakterystyczne miejscowości Dolnego Śląska, gdzie powstawał cykl. 

Smardz
12.04.2023 15:42 Ten grzyb to marzenie każdego zbieracza. Rośnie wiosną i jest bardzo drogi

Sezon na grzybobranie z reguły rozpoczyna się w wakacje, a jego szczyt ma miejsce we wrześniu i październiku. Nie oznacza to jednak, że w pozostałych miesiącach roku nie warto wychodzić do lasów. Od marca do maja można tam znaleźć niezwykły okaz.Wiosna to moment, kiedy przyroda budzi się do życia. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a na drzewach pojawiają się liście. Właśnie w tym czasie na leśnych ścieżkach wyrastają smardze. To niezwykle smaczne i zdrowe grzyby, na które trzeba jednak uważać.

Dolina Strążyska
12.04.2023 14:43 Kontrowersyjny pomysł Tatrzańskiego Parku Narodowego. Postawią budki, które załatają budżet

Rocznie na dzierżawie trzech budek, w których turystom serwowane będą lody, Tatrzański Park Narodowy chce zarobić przynajmniej 54 tys. zł. Całkiem nowa stanie w Dolinie Strążyskiej, na szlaku. Podobno śmieci z tego nie będzie, ale kontrowersje już są. 

Lotnisko w Radomiu
12.04.2023 13:42 Trzy trasy z Radomia skasowane. A lotnisko jeszcze oficjalnie nie ruszyło

O lotnisku w Radomiu w ostatnich miesiącach mówi się bardzo wiele. Pierwsze samoloty mają stąd wystartować jeszcze w kwietniu, ale podróżni na razie nie powinni liczyć na bogatą ofertę. Oficjalny debiut lotniska Warszawa-Radom zaplanowano na 27 kwietnia. Data ta nie jest zagrożona. Port czyni wielkie przygotowania na przyjęcie turystów, jednak już teraz wiadomo, że do ich dyspozycji będzie mniej kierunków. Plany zmieniło bowiem biuro podróży, a także PLL LOT.

Akcja ratunkowa na lotnisku w Gdańsku
12.04.2023 12:33 Dramatyczna akcja ratunkowa na lotnisku w Gdańsku. Liczyły się sekundy

Podróżny potrzebował natychmiastowej pomocy. Gdyby nie szybkie i zdecydowane działania strażników granicznych pracujących na lotnisku w  Gdańsku, nie miałby szans na przeżycie.

Lidzbark Warmiński
12.04.2023 10:37 “Polska Wenecja” będzie uzdrowiskiem. To miejsce z pewnością warto odwiedzić

Uzdrowiska od wieków cieszą się dużym zainteresowaniem kuracjuszy. Obecnie na terenie naszego kraju znajduje się 47 takich miejsc, a wkrótce pojawi się tam jeszcze jedna pozycja. To wyjątkowe miejsce nie tylko ze względu na lecznicze właściwości.Lidzbark Warmiński to była stolica woj. warmińskiego, a od lat również popularne miejsce wśród turystów, którzy doceniają kontakt z naturą. Miasto bywa nazywane również “polską Wenecją”, a niebawem pojawi się to jeszcze więcej podróżnych.

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej
12.04.2023 09:28 Co z tatrzańską „krokusową gorączką”? Jest najnowszy raport z Doliny Chochołowskiej

Zima wciąż nie daje za wygraną w Tatrach. W górach i dolinach wciąż zalega śnieg, ale dni są coraz cieplejsze. TOPR-owcy ostrzegają przed lawinami. Czy w tych warunkach można podziwiać krokusowe dywany w Dolinie Chochołowskiej? Przedstawiamy kolejną odsłonę raportu krokusowego.

Wizz Air
12.04.2023 07:40 Wizz Air ogłoszony najgorszą linią lotniczą. Zdecydował jeden czynnik

Ubiegły rok był dla pasażerów prawdziwym horrorem. Z powodów braków kadrowych opóźnione lub odwołane były każdego dnia setki, jeśli nie tysiące lotów. Niektóre linie lotnicze miały jednak znacznie większe problemy niż inne. Zdecydowanie najgorzej radził sobie Wizz Air.Węgierskie linie lotnicze od lat cieszą się sporym zainteresowaniem. Klientów do korzystania z nich zachęcają przede wszystkim niskie ceny i bogata siatka połączeń, która w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija. Największy konkurent Ryanaira ma jednak poważne problemy z punktualnością.

Dworzec kolejowy
11.04.2023 16:41 Koszmarna pomyłka PKP. Mieli jechać do Terespola, a pojechaliby do innego kraju

Pasażerowie czekali na pociąg na dworcu Warszawa Gdańska. Wreszcie z głośników popłynął wyczekiwany komunikat. Podróżni usłyszeli, że pociąg do Terespola za chwilę wjedzie na tor. Niektórzy dopiero w ostatniej chwili połapali się, że to fatalna pomyłka. Gdyby wsiedli, ruszyliby w kierunku Budapesztu.

Las
11.04.2023 15:31 Leśnicy nie dowierzali, kiedy to zobaczyli. Na drzewie pojawiła się szokująca podobizna

Leśne spacery to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Zwłaszcza w święta, po obfitym ucztowaniu. Leśnicy z Nadleśnictwa Przedborów swoją wyprawę do lasu zapamiętają na długo.Ścieżki w lasach skrywają wiele tajemnic, a przyroda fascynuje tam na wiele sposobów. Jednak tym razem odkrycie leśników nie miało nic wspólnego z dziełem natury. Sztuką chyba też nie powinno się tego nazywać.

Wenecja
11.04.2023 14:33 Niewiarygodne, co wyprawiają turyści w Wenecji. Mieszkańcy wiedzą, jak postawić ich do pionu

Strażnicy dobrych manier będą patrolowali historyczne centrum Wenecji. Kiedy trzeba będzie, sięgną po dodatkową broń - wejdą we współpracę z policją. To sposób mieszkańców na utemperowanie niesfornych turystów. Mowa o tych, którzy skaczą do kanałów z dachów kamienic, piknikują wśród zabytków czy opalają się nago w środku miasta.  

Tropy niedźwiedzia brunatnego
11.04.2023 13:37 Niedźwiedzie przyłapane na górskim szlaku i nie tylko. Teraz mogą być szczególnie niebezpieczne

W górach wciąż leży śnieg, dlatego łatwiej jest wypatrzeć tropy niedźwiedzi. Ostatnio zelektryzowały turystów i górali w Pieninach i Bieszczadach. Nie opłaca się przeszkadzać im w wędrówce, nawet jeśli kusi, by pójść ich śladami.

W pociągu PKP Intercity oberwał się sufit
11.04.2023 11:47 Sufit spadł na ludzi w pociągu PKP. Pasażerowie są oburzeni: dziewczyna oberwała w bark!

Pracownicy spółki PKP Intercity błyskawicznie zareagowali na film, jaki pasażerka opublikowała w sieci. Widać na nim, co działo się w pociągu na trasie z Warszawy do Terespola. Napisali, że im przykro.  

Lotnisko w Modlinie
11.04.2023 10:39 Przełom na lotnisku w Modlinie. Dotychczas było to jedynie marzeniem pasażerów

Lotnisko w Modlinie to piąty największy port lotniczy w Polsce. Przed rokiem skorzystały z niego ponad 3 mln pasażerów. Port niebawem doczeka się kluczowej inwestycji, jaką będzie remont drogi kołowania. Na tym jednak dobre wiadomości się nie kończą.Modlin to z pewnością ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy chcą tanio podróżować z Warszawy. Dominujący tam Ryanair oferuje wiele tras w bardzo przystępnych cenach. Jedynym problemem lotniska jest kwestia dojazdu. To jednak może się zmienić w ciągu najbliższych kilku lat.

Piramidy w Gizie
11.04.2023 09:39 Kolejny cios w turystów w Egipcie! Najpier wielbłądy, teraz zamknięcie największej atrakcji

Turyści wybierający się w tym sezonie do Egiptu mogą się rozczarować. Władze zapowiedziały, że zamkną piramidę Cheopsa. Wiadomo od kiedy, nie wiadomo na jak długo. Władze Egiptu proponują jednak coś w zamian.

Ryanair
11.04.2023 07:26 Chwile grozy na pokładzie Ryanaira. Spod maszyny posypały się iskry

Kwestia lądowania samolotów jest często przedmiotem drwin i żartów. Jednak w Wielkanoc pasażerom Ryanaira nie było do śmiechu po tym, jak ich maszyna wylądowała na lotnisku w Dublinie w towarzystwie iskier i straży pożarnej. Wszystko z powodu awarii podwozia.Lotnisko w Dublinie to jedno z bardziej ruchliwych lotnisk w Europie. W weekend wielkanocny planowano tam obsłużyć ok. 485 tys. pasażerów. Ruch został jednak na moment wstrzymany z powodu awarii Ryanaira.

Szanghaj
10.04.2023 16:16 Polka po latach wróciła z Chin i opowiedziała o różnicach. Szczególną uwagę zwróciła na... toalety

Weronika Truszczyńska jest blogerką i autorką e-booków o Chinach. Od sześciu lat na stałe mieszkam w Szanghaju. Niedawno przyjechała do Polski po trzech latach przerwy. Kiedy na nowo spojrzała na rodzinne miasto i kraj, wiele rzeczy ją zadziwiło. 

Hotel Bristol w Warszawie
10.04.2023 13:33 Najdroższe hotele w Polsce są nie tylko w Warszawie. Turyści je oblegają, choć płacić muszą krocie

Na pytanie o ikony hotelowego luksusu w Polsce wielu od razu odpowiedziałoby: Bristol, Europejski w Warszawie a potem może niektórzy dorzuciliby: Grand Hotel w Sopocie. Okazuje się, że jeden z najdroższych hoteli w Polsce jest zaszyty w leśnej głuszy. Za ekskluzywne pokoje w każdym ludzie ochoczo płacą krocie.

Rwanda jest na liście bezpiecznych krajów dla kobiet podróżujących w pojedynkę
10.04.2023 10:27 Oto 5 najbezpieczniejszych krajów dla kobiet podróżujących w pojedynkę. Lista zaskakuje

Coraz więcej osób chce podróżować w pojedynkę. Takie solowe wyprawy są droższe od podróży we dwoje czy w grupie. To jednak niejedyny powód, dla którego budzą opory wśród kobiet. Singielki w drodze wciąż częściej są narażone na niebezpieczeństwo niż single. Wiemy, do jakich krajów niezależne podróżniczki mogą wyjeżdżać w ciemno.

Bory Tucholskie
09.04.2023 16:02 To jedyne takie miejsce w Polsce! Nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo może zaskoczyć

Bardzo daleko od hałaśliwej cywilizacji, w samym środku Borów Tucholskich, nad cichą wodą, która rwie brzegi rzeki Wdy atrakcją turystyczną jest głusza. We Wdeckim Parku Krajobrazowym w województwie kujawsko-pomorskim można przejść pierwszą i na razie jedyną w Polsce ścieżką ciszy. Nawet szum laptopa jest głośniejszy od dźwięków, jakie można tam wyłowić.

Zamek Grodziec na Dolnym Śląsku
09.04.2023 13:32 Kraina Wygasłych Wulkanów czeka na odkrycie. Można spędzić majówkę na śląskiej Fudżijamie

Miliony lat temu na Dolnym Śląsku były czynne wulkany. Po historii, która dziś wydaje się nieprawdopodobna, zostały geologiczne pamiątki, a wśród nich: śląska Fudżijama, czyli Ostrzyca Proboszczowicka, średniowieczny Zamek Grodziec na szczycie wulkanu czy wykute w skale Organy Wielisławskie. Są wyjątkową, choć mało znaną atrakcją turystyczną południowo-zachodniej Polski. To pomysł na majówkę pełną przygód.

Nurkowanie w jeziorze
09.04.2023 10:07 Takie cuda można znaleźć na dnie polskich jezior. Nurek opublikował zaskakujące wideo

Pasją polskiego płetwonurka jest szukanie skarbów na dnie wód polskich jezior i Bałtyku. Najczęściej trafia po prostu na kilogramy śmieci, głównie butelek, puszek i plastiku. Nierzadko jednak zakopane w piasku i zasypane mule, porośnięte wodnymi roślinami leżą cenne przedmioty, których nikt tam specjalnie nie wrzucał. - Płakali, jak gubili - mówi autor vloga Tomek TV i pokazuje, co wyłowił.

Znalezisko archeologiczne
08.04.2023 17:02 Niesamowite odkrycie naukowców. W kuli z pazurami dostrzegli coś, czego się nie spodziewali

Znaleziona przez górników kula z pazurami i włosami na pierwszy rzut oka nie przypomina niczego, co znamy, a jednak, kiedy usłyszymy, że po latach naukowcy dostrzegli w niej ślady prehistorycznego zwierzęcia, chwilę się zastanowimy. Ostatecznie zapytamy nieśmiało: czy to może wiewiórka?

Hiszpania, San Sebastian
08.04.2023 13:43 Planujemy wakacje w Hiszpanii. Oto top 7 najciekawszych miast w kraju flamenco i corridy

Pokochaliśmy Hiszpanię. W zeszłym roku ten kraj odwiedziła rekordowa liczba gości z Polski, aż 1,54 miliona osób, a to o 88 procent więcej niż rok wcześniej. Kraj flamenco i corridy po ubiegłorocznym sezonie wskoczył na trzecie miejsce na liście najpopularniejszych wakacyjnych kierunków jakie wybieramy. Wiemy, jakich miast nie można pominąć podczas wojaży.

Zwierzyniec, zespół kościoła pw. św. Jana Nepomucena „na wyspie”
08.04.2023 10:27 To niedoceniane miasto może być perłą polskiej turystyki. Masa atrakcji z dala od tłumów zwiedzających

Gdyby stworzyć listę najbardziej niedocenianych przez turystów polskich miast, które łączą miłośników natury, zwolenników aktywnego wypoczynku i tych, którzy podczas urlopu wypatrują zabytków, Zwierzyniec byłby na szczycie. Warto tam zajrzeć, chociaż na długi weekend.

Pies Drops
07.04.2023 17:23 Ten nos to postrach przemytników. Odniósł sukces na Lotnisku Chopina

Psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, ale również niezawodnymi stróżami prawa. Za każdym razem, kiedy na lotnisku pojawia się patrol z czworonogiem, przemytnicy mogą być pewni kłopotów. Nie inaczej było również na Lotnisku Chopina.Człowiek posiada ok. 5-6 milionów komórek węchowych. W zależności od rasy pies może mieć ich ponad 100 mln. Dzięki nim nasi domowi pupile potrafią świetnie tropić, a po odpowiednim szkoleniu również wykrywać nielegalne ładunki.

Egipskie piramidy
07.04.2023 14:45 To była ulubiona atrakcja turystów w Egipcie. Koniec z nią, bo dla zwierząt oznaczała męki

Nie będzie już szans na zrobienie zdjęcia, jakie z wyprawy pod egipskie piramidy przywozi prawie każdy. Jeszcze przed wakacjami nadejdzie ostateczny koniec uwielbianej przez turystów atrakcji.

Las
07.04.2023 13:43 Rekordowe grzybobranie na początku kwietnia. Wszystko pokazali na nagraniach

Grzybobranie to bez wątpienia narodowy sport Polaków. Jego główny sezon przypada na jesieni, jednak jak udowodniają zbieracze, w kwietniu również można trafić na wyjątkowe okazy.Miniona jesień była dla grzybiarzy bardzo udana. Dzięki wysokim temperaturom i umiarkowanej ilości opadów, w lasach w całej Polsce nie brakowało pięknych grzybów. Tegoroczna wiosna nie zachwyca może tak dobrymi warunkami, ale ściółki już teraz pełne są grzybów.

Plac Dżami al-Fana w Marrakeszu
07.04.2023 12:51 Turystka poprosiła, żeby zaklinacz w Marrakeszu nagrał dla niej kobrę. Więcej na pewno tego nie zrobi

Podróżniczka tak zapatrzyła się w kobrę i wsłuchała w melodię wygrywaną przez zaklinacza węży, że zapomniała o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Trafiła na oszusta.

Plaża w Egipcie
07.04.2023 11:51 Do raju all inclusive na pokładzie Wizz Aira. Ta trasa będzie hitem

Wizz Air w ostatnim czasie zaskakuje szeroką gamą nowych tras. Po otwarciu 11 tras do Turcji rozpoczął ekspansję w kraju, który śmiało można nazwać rajem wczasów all inclusive. Choć letnia siatka połączeń weszła w życie w ostatni weekend marca, to Wizz Air nie zamierza przestać zaskakiwać swoich pasażerów. Tym razem za pośrednictwem mediów społecznościowych przewoźnik poinformował aż o trzech nowych trasach, z czego jedna jest szczególnie intrygująca.

Odprawa na lotnisku
07.04.2023 10:03 Wygląda identycznie jak telefon, ale nim nie jest. Turysta chciał wejść z tym na pokład samolotu

Każdy ma przy sobie telefon. Nie wyobrażamy sobie, jak można wejść na pokład samolotu bez smartfona. Zwykle celnikom i personelowi pracującemu przy odprawie nic do tego, tym razem jednak zachowali czujność. Zareagowali w ostatniej chwili.

Odprawa bagażowa
07.04.2023 09:22 Na lotnisku rozegrały się sceny jak z sitcomu. Pasażerowie płakali ze śmiechu, jak nagrywali

Zwłaszcza tanie linie lotnicze trzymają się restrykcyjnych zasad dotyczących wymiarów bagażu podręcznego. Za wszystko, co nie mieści się w limitach, trzeba dopłacić. Pasażerowie kombinują więc jak mogą, gimnastykując się przy tym tak, że pot leci z czoła, by tylko zaoszczędzić. Inni turyści chwytają za telefony i kręcą filmy. 

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej
07.04.2023 08:17 Walka zimy z wiosną w Tatrach. Niesamowite zdjęcia z Doliny Chochołowskiej

Tegoroczna wiosna jest wyjątkowo nieśmiała. Nieco cieplejsze i słoneczne dni należą do rzadkości. Zamiast tego regularnie musimy mierzyć się z mrozem i opadami śniegu. Nie inaczej jest również w Tatrach, gdzie zaczynają kwitnąć krokusy.Dolina Chochołowska to jedno z lepiej znanych miejsc w Tatrach. Dojście tutaj nie jest trudne, dzięki czemu wędrują tu rodziny z dziećmi. Miejsce to przeżywa jednak prawdziwe oblężenie wiosną. Wszyscy przybywają tutaj, aby cieszyć się niesamowitym widokiem krokusów na tle ośnieżonych szczytów.

Wizz Air
07.04.2023 07:22 Wizz Air zmienia datę premiery nowej trasy z Polski. Ma poważny problem

Wizz Air jeszcze w styczniu zapowiedział premierę nowej trasy z Polski, która miała szansę stać się prawdziwym hitem tegorocznych wakacji. Podróżnicy mogliby z Katowic polecieć do Erywania, stolicy Armenii, a stamtąd ruszyć w głąb kraju. Niestety nowe połączenie od samego początku przynosi sporo problemów.Lotnisko w Katowicach ma za sobą nie najlepszą passę. Z danych za 2022 rok wynika, że był to czwarty największy port lotniczy w Polsce, a do trzeciego Gdańska zabrakło mu bardzo niewiele. Niestety w 2023 roku ze współpracy z portem zrezygnowały Turkish Airlines, a przyszłość połączenia z Erywaniem jest bardzo niepewna.

Tajemnicze przesyłki na plaży
06.04.2023 14:28 Tajemnicze paczki na plaży. Ich wartość wprawia w osłupienie

Poranny spacer brzegiem morza to bez wątpienia idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Jednak podczas przechadzki warto patrzeć pod nogi, ponieważ morze czasami wyrzuca na brzeg drogocenne paczki.Floryda to jeden z najpopularniejszych stanów w USA. Jej największym miastem jest  Miami, które znane jest z imprez i pięknej pogody. Nieco na północ od niego, w hrabstwie Walton odnaleziono bardzo cenne i nielegalne przesyłki.

Lotnisko i podróżniczka
06.04.2023 13:43 Poleciała na wakacje do USA i jeszcze na tym zarobiła. Powiedziała, jak tego dokonała

Podróże to fantastyczny sposób na spędzanie czasu, jednak z pewnością nie jest to tanie hobby. Ceny biletów są coraz wyższe, nie wspominając o noclegach, czy wyżywieniu. Jak się jednak okazuje, czasami na podróży można zarobić.Tiktokerka znana jako Jastrząb w październiku udała się w podróż do USA. Miała już kupione bilety i cały plan wyjazdu. Niestety, musiała go zmienić, ponieważ z powodu opóźnienia nie zdążyła na lot przesiadkowy i ostatecznie nie poleciała do Stanów w pierwszym terminie. 

Ryanair
06.04.2023 12:49 Ryanair grzmi. Przez głupotę może dojść do paraliżu i odwołania lotów

Ryanair to największy przewoźnik w Polsce, a także jedna z największych linii lotniczych w Europie. Jednak w tym roku już sześciokrotnie musiał on opóźniać swoje loty na jednym z dużych lotnisk. Wszystko z powodu głupoty.Wielkanoc to od lat okres wzmożonej aktywności podróżnych. Podczas gdy jedni wracają do domów na święta, inni wykorzystują kilka dni wolnych, aby udać się na krótkie wakacje. Jednak i jedni i drudzy mogą utknąć na lotnisku, jeżeli port w Dublinie nie zapanuje nad niesfornymi miłośnikami fotografii.

Agresywna pasażerka w samolocie
06.04.2023 11:40 Kobieta wpadła w szał w samolocie. Biła i krzyczała. Trudno uwierzyć, co ją tak rozsierdziło

Samolot taniej brytyjskiej linii lotniczej Jet2 dotarł do celu ponad godzinę po czasie i zaliczył nieplanowane lądowanie. Pilot wysadził pasażerkę, bo nie dawała żyć innym. Biła, krzyczała, szarpała drzwi awaryjne. Na lotnisku czekali na nią policjanci. Cała afera zaczęła się od czegoś zupełnie naturalnego.

Werona
06.04.2023 10:31 Politycy nie chcą słyszeć angielskich słów. „Sorry” nie wystarczy. Kary mają sięgać pół miliona złotych

To pomysł made in Italy. Włosi wymyślili, jak wyplenić ze swojego języka nadmierną liczbę obcobrzmiących wyrażeń. Mówią, że język Dantego najbardziej zachwaszczają anglicyzmy. Nie będzie prośby  ani groźby, a od razu kara i to grube tysiące euro. 

Wizz Air
06.04.2023 09:47 Tak oszczędzisz na bagażu w Wizz Air. Taniej nawet o kilkadziesiąt procent

Wizz Air to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych w Polsce. Oprócz szerokiej siatki połączeń podróżnych do skorzystania z niej zachęcają również ceny. Niestety dużym minusem taniego przewoźnika jest bagaż.Podróżując tanimi liniami lotniczymi, warto pamiętać, że w cenie biletu na pokład można najczęściej zabrać tylko jeden niewielki plecak. Ci, którzy potrzebują większej walizki, muszą liczyć się z koniecznością dodatkowej opłaty. Ta czasami może przewyższać cenę biletu. Jest jednak sposób, żeby to zmienić.

Najgłębiej żyjące ryby na dnie Oceanu Spokojnego
06.04.2023 08:36 Nikt wcześniej nie wierzył, że ryby mogą żyć w takich warunkach. Nowy gatunek wytropiły morskie roboty

Japońscy i australijscy naukowcy zanurzyli specjalne roboty morskie w Rowie Izu-Ogasawara na Oceanie Spokojnym, na południe od Wysp Japońskich. Chcieli znaleźć najgłębiej żyjącą rybę na świecie. Tuż przy dnie sfilmowali przedstawicielki nieznanego wcześniej gatunku.

Książka z nożami
06.04.2023 07:04 “Zabójcza lektura” w bagażu podróżnego. Celnicy nie dali się nabrać

Zasady przewozu niektórych przedmiotów z bagażu podręcznym są bardzo rygorystyczne. Oprócz limitu płynów, podróżni nie mogą wnosić na pokład również ostrych przedmiotów. Nie brakuje jednak amatorów, którzy próbują przechytrzyć kontrolerów.Polacy z wakacji często wracają z “nielegalnymi pamiątkami”. Jednak prawdziwymi mistrzami kreatywności w próbie przewożenia niedozwolonych przedmiotów są Amerykanie. Pomysł, na który wpadł jeden z pasażerów na Florydzie, mógł zaskoczyć kontrolerów.

Paszporty dla Polaków w Wielkiej Brytanii
05.04.2023 15:52 Wyczekiwana zmiana w wyrabianiu paszportu wchodzi w życie. Wyklucza dużą grupę Polaków

Pracownicy polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii ogłosili, że będzie łatwiej wyrobić paszport. To wyczekiwana zmiana, ale obejmie tylko pewną grupę obywateli. Wiemy, kto złoży wniosek o paszport po nowemu.

Daniel uwięziony w lesie
05.04.2023 15:08 Kobieta usłyszała hałas i podeszła bliżej. W lesie na Dolnym Śląsku toczyła się walka o życie

Po lesie nieopodal Bystrzycy na Dolnym Śląsku spacerowała kobieta. Zaniepokoiły ją odgłosy szarpania i ciągnięcia. W pewnym momencie zauważyła duże, choć młode zwierzę. Daniel resztkami sił walczył o życie. Był uwięziony. Leśnicy mówią o ludzkiej bezmyślności i pokazują film.

Rysa piorunowa na sośnie
05.04.2023 14:05 Na drzewach pojawiła się dziwna, głęboka rysa. Ludzie dopytują, czy sosny to przeżyją

Leśniczy z województwa lubuskiego wybrał się na zwyczajny obchód po lesie. Natknął się na dziwne zjawisko. Na sosnach, od korony aż do końca pnia, biegną długie, głębokie rysy. Wcześniej ich nie było. 

Teneryfa
05.04.2023 13:08 Seniorzy mieli spędzać wakacje na plaży. Przez turystycznego giganta zostali w kraju

Dwoje wczasowiczów z hrabstwa Sussex w południowo-wschodniej Anglii miało obudzić się w poniedziałek (3 kwietnia) na Teneryfie. To byłby pierwszy z 10 dni wymarzonego urlopy 79-latków. Wszystko poszło nie tak przez niekompetencję pracowników turystycznego giganta.

Palmy wielkanocne w Lipnicy Murowanej
05.04.2023 12:30 Takich palm wielkanocnych nie ma nigdzie indziej. Małopolska tradycja przyciąga tłumy turystów

Od 64 lat w Niedzielę Palmową na rynku w Lipnicy Murowanej w Małopolsce rozgrywa się wyjątkowe widowisko. Mieszkańcy, także dzieci, przygotowują się do niego wiele dni wcześniej. Kleją, oplatają, zdobią. Tak powstają najwyższe palmy w Polsce.

Wolin
05.04.2023 12:00 Pomysł na wielkanocną wycieczkę. Śniadanie można zjeść na plaży, a wiosny poszukać na wyspie

Budząca się do życia przyroda motywuje, by Wielkanoc spędzić aktywnie. Warto ruszyć w Polskę na krótką, intensywną wycieczkę. Nie brakuje miejsc, gdzie można pójść na świetny spacer z bliskimi i odpocząć. Ruszamy na wyspę Wolin.

Lotnisko
05.04.2023 11:31 Na tę zmianę turyści czekali od lat. Koniec uciążliwego obowiązku

Podróże samolotami już na stałe wpisały się do codzienności wielu osób. Jednak wiele ich elementów potrafi być bardzo uciążliwych. Jednym z najgorszych momentów z pewnością jest kontrola osobista. Każdy, kto choć raz podróżował samolotem, zna ten nieprzyjemny moment, kiedy z walizki lub plecaka trzeba wyjąć wszystkie płyny, a także elektronikę. Niebawem może to jednak być tylko smutnym wspomnieniem.

Pasażerowie na lotnisku
05.04.2023 09:21 Z lotniska na Izbę Wytrzeźwień. Zdążyli jednak nabroić

Podróże samolotami należą do jednych z najbezpieczniejszych na świecie, jednak wiele osób się ich boi. Dlatego przed wejściem na pokład zdarza im się “odstresować” przy pomocy napojów procentowych. Niektórzy tracą jednak po nim kontrolę.Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. Każdego dnia korzystają z niego tysiące podróżnych. Większość potrafi się właściwie zachować. Niestety czasami konieczna jest interwencja odpowiednich służb. tak, jak w przypadku dwóch Polaków, którzy mieli lecieć do Izraela.

Ryanair
05.04.2023 07:56 Strajki na popularnych lotniskach. Utrudnienia już od czwartku

Strajki na lotniskach od początku roku są zmorą podróżnych. Dotychczas konieczne było odwoływanie lotów m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Francji. W ostatnim z tych krajów kolejna seria protestów będzie miała miejsce już w czwartek 6 kwietnia.Strajki na lotniskach przed rokiem pokrzyżowały plany wielu urlopowiczów. Niestety wiele wskazuje na to, że ten sezon może być bardzo podobny. Z powodu protestów kontrolerów lotu we Francji nie można wykluczyć, że latem czeka nas paraliż na europejskim niebie. Zanim jednak rozpoczną się wakacje, podróżnych czekają strajki przed Wielkanocą.

Największy w Polsce kosz wiklinowy w Rudniku nad Sanem
04.04.2023 15:59 Na Podkarpaciu plotą niesamowite rzeczy. Powstała największa w Polsce święconka

Gigantyczny wiklinowy kosz stanął w centrum Rudnika nad Sanem. Miasteczko na Podkarpaciu od pokoleń jest światową stolicą wikliniarstwa. Od 14 lat mieszkańcy dają temu wyraz, plotąc wyjątkowe ozdoby wielkanocne. Warto tam pojechać, by zobaczyć je na własne oczy.

Phuket, Tajlandia
04.04.2023 14:59 Rajska wyspa zmieniła się dla nich w więzienie. Tysiące turystów z Rosji w potrzasku

Loty do Rosji odwołane, a przez sankcje - zablokowane konta. To sprawiło, że turyści ze wschodniej Europy, którzy krótko przed rosyjską inwazją na Ukrainę zaczęli urlopy w Tajlandii, znaleźli się w potrzasku. Pat trwa od ponad roku, ale sytuację teraz opisuje rosyjski portal turystyczny.

Plaża na Dominikanie
04.04.2023 14:02 Polka pokazała rajską plażę. Nie tego spodziewają się turyści

Rajskie wakacje podczas długiej i chłodnej zimy, czy nawet nie do końca pogodnej wiosny, to marzenie wielu osób. Zanim jednak zarezerwujecie hotel, upewnijcie się, że na miejscu nie czekają was niemiłe niespodzianki.Dominikana z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. O urokach tego kraju można posłuchać na profilu Polka na Dominikanie na TikToku. W jednym z materiałów autorka opowiedziała o słynnej plaży Playa del Cortecito.

Kościół Sant Romá w Katalonii
04.04.2023 12:00 Hiszpanie drżą przed katastrofą. Susza odsłania to, co przez lata skrywała woda

Termometry w Hiszpanii w marcu wskazywały nawet 30 stopni Celsjusza. Nie zdarzyło się to jeszcze nigdy wcześniej, a dokładne pomiary prowadzone są od 1850 r. Już teraz na Półwyspie Iberyjskim panuje susza i szaleją niszczycielskie pożary, jakich nie pamiętają najstarsi mieszkańcy. Opadająca woda w zbiornikach odkrywa to, o czym ludzie już dawno zapomnieli. 

Ryanair
04.04.2023 11:44 Co z pożyczką Ryanaira dla Modlina? Jest odpowiedź lotniska

Negocjacje na linii Ryanair-Modlin przyciągają coraz większą uwagę miłośników podróży. Przewoźnik, który chce się rozwijać w podwarszawskim porcie, zaoferował lotnisku pożyczkę na rozbudowę. Port odpowiedział na tę propozycję.Ryanair po czteroletniej przerwie w marcu wrócił na Lotnisko Chopina. Przewoźnik nie zamierza jednak rezygnować z portu w Modlinie, gdzie jest niemalże bezkonkurencyjny. Jednak, aby móc się tam rozwijać konieczne jest przeprowadzenie remontu, na który port chwilowo nie ma środków.

Wnętrze samolotu
04.04.2023 09:35 Wracała z rajskich wakacji. Na pokładzie samolotu do końca walczono o jej życie

Wiosenne wakacje na ciepłej wyspie to marzenie wielu osób. Odpoczynek na Teneryfie zaplanowała również turystka. Nie spodziewała się jednak, że powrót do kraju zakończy się dla niej tragicznie. Teneryfa jest jedną z najpopularniejszych Wysp Kanaryjskich. Każdego roku wakacje spędzają tam miliony turystów z całego świata. W tym gronie nie brakuje Polaków, ale jedną z najliczniejszych nacji są Brytyjczycy. To właśnie podczas lotu do Wielkiej Brytanii na pokładzie samolotu Jet2 doszło do tragedii.

Amsterdam
04.04.2023 07:38 Europejska stolica ma dość tych turystów. “Trzymajcie się z daleka”

City breaki i zwiedzanie europejskich stolic to jeden z najpopularniejszych sposobów na podróżowanie. Niestety wraz z nim pojawia się problem tłoku i hałasu, a w skrajnych przypadkach również niewłaściwego zachowania gości. Z tym ostatnim postanowił zawalczyć Amsterdam.Amsterdam od lat kojarzony jest jako miasto pięknych kanałów i tulipanów. Dla wielu jest to jednak stolica, w której można urządzić sobie “wakacje od moralności”. Jak podają lokalne władze, szczególnie uciążliwi pod tym względem są przedstawiciele jednego kraju. To właśnie do nich zostanie skierowana specjalna kampania.

Martyna Wojciechowska
03.04.2023 17:27 Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. “Dlatego z żalem, ale robię przerwę”

Martyna Wojciechowska od lat jest jedną z najpopularniejszych polskich podróżniczek. Jednak jej ostatni wpis w mediach społecznościowych może zaniepokoić wiele osób. Dziennikarka poinformowała o zawieszeniu jednej ze swoich działalności.Martyna Wojciechowska jest znana przede wszystkim za sprawą programu “Kobieta na krańcu świata”. Podróżniczka po dłuższej przerwie niedawno wróciła na plan i rozpoczęła nagrania kolejnego sezonu. Niestety w poniedziałek 3 kwietnia na jej profilach pojawiła się smutna wiadomość.

Nikozja
03.04.2023 15:48 To ulubiony wyspiarski kraj Polaków. Wiadomo, ile tu wydajemy

Sezon na podróżowanie dopiero się zaczyna, ale polscy turyści w zasadzie przez cały rok chętnie udają się na zagraniczne wyjazdy. Widać to było zwłaszcza zimą, kiedy podróżni bardzo chętnie uciekali przed zimą. W styczniu na miano ulubionego wyspiarskiego kraju Polaków bardzo mocno pracował Cypr.Wakacje na Cyprze to dobry pomysł o każdej porze roku. Zimą można tu odpocząć od chłodu i cieszyć się słońcem. Natomiast wiosną turyści będą zachwyceni ponad 20-stopniowymi temperaturami. W takich okolicznościach zwiedzanie jest bardzo przyjemne, o czym doskonale wiedzą Polacy.

Schronisko PTTK Stożek
03.04.2023 15:15 Straż pożarna w schronisku górskim. Wszystko przez turystę “kretyna”

Schroniska górskie to wyjątkowe miejsca, w których można odpocząć po długiej wędrówce. Turyści znajdują w nich schronienie, ale czasem zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W Beskidzie Śląskim przez głupotę mogło dojść do prawdziwej tragedii.Schronisko PTTK Stożek to jedno z ciekawszych miejsc w Beskidzie Śląskim. Znajduje się u podnóża Wielkiego Stożka nieopodal Wisły. Schronisko oferuje również miejsca noclegowe. To właśnie w jednym z tutejszych pokojów mogło dojść do niebezpiecznego wypadku.