Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > To była ulubiona atrakcja turystów w Egipcie. Koniec z nią, bo dla zwierząt oznaczała męki
Dorota Witt
Dorota Witt 07.04.2023 14:45

To była ulubiona atrakcja turystów w Egipcie. Koniec z nią, bo dla zwierząt oznaczała męki

Egipskie piramidy
Fot. Canva

Nie będzie już szans na zrobienie zdjęcia, jakie z wyprawy pod egipskie piramidy przywozi prawie każdy. Jeszcze przed wakacjami nadejdzie ostateczny koniec uwielbianej przez turystów atrakcji.

W Egipcie wielbłądy mają zastąpić elektryczne busy

Obrońcy zwierząt od dawna alarmują, że wielbłądy wykorzystywane do przewożenia turystów w Egipcie są źle traktowane, a przez to codziennie cierpią męki. Nie zraża to rzeszy turystów, dla których to niewinna przyjemność (choć jest i grupa takich, którzy bojkotowali ofertę Egipcjan organizujących takie przejażdżki m.in. w Gizie właśnie z troski o zwierzęta).

  • Urzędnicy z Ministerstwa Turystyki Egiptu zapowiedzieli, że zakażą przejażdżek na wielbłądach pod piramidami i innymi atrakcjami turystycznymi i to jeszcze przed wakacjami.
  • Już w czerwcu podróżnych mają wozić elektryczne samochody i busy.
     
Kobieta usłyszała hałas i podeszła bliżej. W lesie na Dolnym Śląsku toczyła się walka o życie Nikt wcześniej nie wierzył, że ryby mogą żyć w takich warunkach. Nowy gatunek wytropiły morskie roboty

Egipcjanie aresztowani za męczenie wielbłądów

Pierwszy raz świat usłyszał o pomyśle zakazania przejażdżek na wielbłądach oraz bryczkami zaprzężonymi w konie w okolicach najważniejszych zabytków w Egipcie w październiku 2020 roku. Wcielenie go w życie trzeba było odłożyć ze względu na pandemię.

O wprowadzenie nowych zasad zabiegali m.in. aktywiści z PETA, organizacji broniącej praw zwierząt. Pokazali filmiki, na których widać wyraźnie, jakie cierpienia przeżywają wykorzystywane do celów turystycznych konie i wielbłądy. Organizacja Ochrony Zwierząt w Egipcie złożyła oficjalną skargę na właścicieli zwierząt.

  • W 2019 roku władze aresztowały trzy osoby. 
  • Sprzedawcy wycieczek zostali pouczeni o tym, jakie prawa mają zwierzęta i jakie oni maja obowiązki wobec nich. 
  • W okolicy atrakcji turystycznych, gdzie pracują zwierzęta, pojawiły się kamery, ale i weterynarze.

Projekt bez tytułu - 2023-04-07T112220.479.png

Fot. Canva

Zwierzęta są bite i męczone ku uciesze turystów

- Dopóki nowy zakaz nie wejdzie w życie, wszyscy, którzy fotografują się z wielbłądami przy najważniejszych zabytkach w Egipcie, powinni pamiętać, że za każdym zdjęciem kryje się wielkie cierpienie zwierząt bitych i męczonych, by zadowolić turystów – piszą dziennikarze „Die Welt”, komentując nowe prawo.

Projekt bez tytułu - 2023-04-07T111401.483.png

Fot. Canva

Źródło: Die Welt