Turysci.pl > Na topie > Majówka z Ryanairem? Polacy wybierają trzy kierunki, wiemy które
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 24.04.2023 10:08

Majówka z Ryanairem? Polacy wybierają trzy kierunki, wiemy które

Ryanair
Fot. Canva

Tegoroczna majówka przypada w idealnym terminie, a Polacy bardzo chętnie z tego korzystają. Zainteresowanie zarówno wyjazdami krajowymi, jak i zagranicznymi jest ogromne. Ryanair pokazał dane, dzięki którym wiadomo, gdzie i na jak długo będą podróżować Polacy.

Ryanair to bez wątpienia największy przewoźnik w Polsce. Choć wiele osób narzeka na komfort podróży na pokładzie ich samolotów, to jednak niskie ceny lotów sprawiają, że chętnie rezerwujemy kolejne wyjazdy. Podczas majówki zarówno rodziny z dziećmi, jak i single wybierają trzy kierunki.

Majówka z Ryanairem. Polacy wybrali Włochy, Wielką Brytanię i Hiszpanię

Zestawienie najpopularniejszych kierunków podczas majówki raczej nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Ponieważ pogoda w kraju bywa w tym okresie wyjątkowo kapryśna, Polacy szukają ucieczki w bardziej słoneczne regiony Europy.

Stąd obecność w czołowej trójce Hiszpanii i Włoch. Nie bez znaczenia jest również fakt, że irlandzki przewoźnik posiada wiele tras do obu tych krajów. 

Single wolą Wielką Brytanię, rodziny z Ryanairem polecą do Włoch

Ciekawie wygląda zestawienie kierunków, w zależności od tego, czy podróżni będą spędzać majówkę samotnie, czy w gronie rodzinnym. Ci pierwsi najczęściej wybierali Wielką Brytanię. Swój krótki urlop spędzi tu aż 26,6 proc. pasażerów Ryanaira. Na drugim miejscu znalazły się Włochy (16,3 proc. osób), a Hiszpania została wybrana przez 9,1 proc. podróżnych.

Wśród rodzin z dziećmi dominują Włochy, w których majówkę spędzi aż 24,2 podróżnych. Wielką Brytanię wybrało 18,2 proc. turystów, a w Hiszpanii na początku maja będzie odpoczywało 15 proc. pasażerów Ryanaira. 

Majówka przez dziewięć dni? Polacy wyjeżdżają na znacznie krócej

Co ciekawe, mimo iż w tym roku wystarczy wziąć trzy dni wolnego, żeby wypoczywać przez dziewięć, to wyjazdy majówkowe będą o wiele krótsze. Jak przekazał Ryanair, ponad jedna trzecia klientów (33,7 proc.) zdecydowała się na podróż nie dłuższą niż cztery dni. Podróż trwająca od czterech do siedmiu dni była drugą najpopularniejszą opcją. Na taki wyjazd zdecydowało się 24,7 proc. podróżnych.