Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Kolejne odwołane loty z Radomia. To hitowe wakacyjne kierunki
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 14.04.2023 07:36

Kolejne odwołane loty z Radomia. To hitowe wakacyjne kierunki

Lotnisko w Radomiu
EastNews/Pawel Wodzynski

Lotnisko w Radomiu może nie mieć łatwego startu. Pierwszy samolot z tamtejszego pasa startowego oderwie się dopiero 27 kwietnia, a już teraz wiadomo, że podróżni stracili pięć oferowanych dotychczas połączeń.

Itaka była jednym z pierwszych biur podróży, które zdecydowało się na nawiązanie współpracy w radomskim portem. Niestety już teraz z systemu rezerwacji zniknęły kolejne trasy, a oferta mocno się uszczupliła. 

Itaka zmienia plany. Odwołuje loty do Egiptu

Jak informuje “Rynek Lotniczy”, z systemu rezerwacji Itaki zniknęły połączenia z Radomia do egipskiej Taby. Miejscowość ta położona jest nieopodal granicy z Izraelem na półwyspie Synaj. To bardzo popularne miejsce wśród turystów, którzy równie chętnie co Tabę odwiedzają izraelski Eljat, czy jordańską Akabę. Wszystkie te kurorty położone są nad Morzem Czerwonym.

Pasażerowie z Radomia mieli latać do Egiptu w każdą środę od 14 czerwca do 13 września. Operator wyczarterował w tym celu samolot. Jednak wszystko wskazuje na to, że biuro podróży zmieniło plany. Miejsce oferty z wylotem z Radomia zajęła opcja ze startem z lotniska we Wrocławiu. Terminy wycieczek pozostały bez zmian.

Z Radomia nie polecimy na greckie Kos i Kretę. Jest jednak alternatywa

Rezygnacja z lotów do Taby to nie jedyna zmiana, na którą w Radomiu zdecydowała się Itaka. Jeszcze do niedawna turyści za pośrednictwem biura mogli rezerwować wakacje na Krecie i Kos. Obie te trasy zostały jednak wycofane.

Itaka zaproponowała jednak alternatywę. Zamiast dwóch kierunków pasażerowie mogą wybrać jeden. Z Radomia można polecieć na urlop na Lefkadę, jedną z Wysp Jońskich. W tym przypadku pasażerowie będą podróżować na pokładzie samolotów należących do PLL LOT. Lądowanie będzie miało miejsce w Prewezie.

Majorka, Kopenhaga i Tivatu znikają z rozkładu lotniska w Radomiu

Przypomnijmy, że to już kolejne cięcia oferty z Radomia. W drugim tygodniu kwietnia media informowały o rezygnacji touroperatora z lotów na Majorkę i do Tivatu. - To są decyzje biznesowe touroperatora. Obserwuje sprzedaż i być może połączył te loty z wycieczką z innego lotniska – mówił wówczas w rozmowie z Telewizją Dami Radom Grzegorz Tuszyński, dyrektor lotniska Warszawa-Radom.

Na korektę połączeń z Radomia zdecydował się również LOT. Zamiast do Kopenhagi na pokładzie samolotów polskiego przewoźnika pasażerowie będą mogli polecieć do bułgarskiej Warny. To w jej pobliżu znajduje się popularny kurort - Złote Piaski.

Źródło: Rynek Lotniczy