Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Wycieczki do tego kraju znikają na pniu! To nowe wakacyjne odkrycie Polaków
Dorota Witt
Dorota Witt 18.04.2023 13:49

Wycieczki do tego kraju znikają na pniu! To nowe wakacyjne odkrycie Polaków

Tunezja
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Turyści są gotowi zapłacić więcej za zagraniczne wakacje, jeśli dostaną gwarancję słonecznej pogody i hotel z wygodami. Zamiast wydać na urlop jak najmniej, wielu jest gotowych wydać tyle, żeby odpocząć w luksusie. Te marzenia Polacy spełniają w Tunezji. To tegoroczny hit.

Polscy turyści stawiają na jakość, dlatego pokochali Tunezję

To będą drogie wakacje, co do tego nikt już nie ma wątpliwości. Polscy turyści cenę wycieczek analizują już jednak szczegółowo: nie chodzi tylko o to, ile zapłacimy, ale też o to, za co konkretnie. Stosunek jakości do ceny staje się najważniejszy dla Polaków.

Aż 6 na 10 Polaków po zeszłorocznych wakacjach deklarowało, że jest gotowych wydać na letni wypoczynek więcej niż w poprzednich latach, 2 na 10 przyznało, że chce odkrywać nowe miejsca. Tak wynika  z danych zebranych przez Accor Northern Europe.

 

Legendarny Orient Express zmienia trasę. Nie pojedzie do słynnej europejskiej stolicy Ta trasa będzie hitem wakacji! Lotnisko w Krakowie wyciągnęło asa z rękawa

Tunezja jest jednym z ulubionych celów wakacyjnych podróży Polaków

Wśród ulubionych krajów turystów z Polski są: Hiszpania, Włochy, Grecja i Chorwacja. Wysoko na liście jest Tunezja, a w tym roku może prześcignąć dawnych liderów. Polski turysta szuka najlepszych hoteli, takie oferty biur podróży rozchodzą się na pniu. Właśnie w Tunezji za nocleg w cztero i pięciogwiazdkowych obiektach zapłacimy najmniej i to w szczycie sezonu urlopowego. Słoneczna pogoda w cenie, a to dla turystów z Polski bardzo ważne.

 

Ile kosztują wakacje w Tunezji?

Eksperci z biur podróży podkreślają, że właśnie wczasy w Tunezji będą w tym roku najtańsze (spośród ofert wygodnych wakacji zagranicznych). Popularnością cieszy się i część kontynentalna, i Dżerba.

Opcja all inclusive dla rodziców z dzieckiem do 10 lat w dobrym hotelu to koszt ok. 10 tys. zł. Nieco drożej za zbliżony standard zapłacimy za wczasy w Turcji (ok. 11 tys. zł) i Grecji (ok. 12 tys. zł).

  • Majówka to ostatni moment, by wykupić wczasy w dobrej cenie i dobrym miejscu.
  • Ofert first minute już nie ma (popyt jest tak duży, że właściwie wcale ich nie było).
  • Nie ma tez co liczyć na wakacje last minute.

Projekt bez tytułu - 2023-04-18T110208.289.png

Fot. Canva

 

Co zobaczyć w Tunezji? Oto top trzy najciekawszych miejsc

Najciekawsze atrakcje w Tunezji

  • Amfiteatr w El Jem to wyjątkowy tunezyjski zabytek.  To trzeci pod względem wielkości amfiteatr na świecie. Walki gladiatorów oraz wyścigi rydwanów mogło tu oglądać nawet 30 tys. osób. Amfiteatr w El Jem zachował się znacznie lepiej niż Koloseum w Rzymie. 
  • Oazy górskie – Chebika i Tamerza
    Oazy odcięte od świata górskim pasmem zachwycają. Pośród kamieni rosną tam palmy, schodzą wodospady, oko przykuwają też błękitne jeziora. Woda z pobliskich rzek płynących w wąwozach i wyżłobieniach skalnych jest wykorzystywana do uprawiania i nawadniania gajów palmowych. Stąd pochodzą najlepsze tunezyjskie daktyle. 
  • Ruiny Kartaginy
    Pozostałości starożytnego miasta są położone kilkanaście kilometrów od Tunisu. Zachował się tu niezwykły krajobraz, dawne ołtarze ofiarne oraz cenne stanowiska archeologiczne rozrzucone pomiędzy pałacami.

Projekt bez tytułu - 2023-04-18T115536.327.png

Fot. Canva

Źródło: Wprost