Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polecamy > 13-dniowy wyjazd tylko z bagażem podręcznym? Ta podróżniczka to mistrzyni pakowania
Dorota Witt
Dorota Witt 29.04.2023 12:24

13-dniowy wyjazd tylko z bagażem podręcznym? Ta podróżniczka to mistrzyni pakowania

Bagaż podręczny
Fot. Canva

Przewoźnicy windują opłaty za przewóz bagaży w samolotach, bo widzą w tym maszynkę do zarabiania pieniędzy. Wiadomo przecież, że wybierając się na dłuższe wakacje, musimy zabrać ze sobą dużą walizkę. A może nie? Może uda się spakować w niemal dwutygodniową podróż do podręcznego plecaka? Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Turystka leci na 13-dniowe wakacje tylko z plecakiem podręcznym

Linie lotnicze wciąż żądają od pasażerów samolotów więcej za przewóz bagaży. Dodatkowe opłaty za walizki na podróżnych nakładają już nie tylko tanie linie lotnicze, ale też tradycyjni przewoźnicy.

Trudno na tym oszczędzić, ale nie jest to niemożliwe. Tiktokerka, autorka vloga Justyna Traveles, stworzyła krótki poradnik dla wszystkich, którzy chcą ruszyć na długie wakacje z małym bagażem. Spakowała się do plecaka spełniającego warunki bagażu podręcznego stawiane przez linię Wizz Air, przygotowując się do 13-dniowej podróży.

Czara goryczy się przelała. Paulina Młynarska opowiedziała, co wyprawiają polscy turyści na Krecie Strażnicy byli w szoku. Prześwietlenie ujawniło, co młoda kobieta chciała wnieść na pokład

Turystka podpowiada, że kluczem dobrego pakowania się jest segregacja rzeczy

Pierwsza w plecaku wylądowała kompaktowa, zapinana na zamek kosmetyczka (przypomina szkolny piórnik), w której znalazły się suche kosmetyki ułożone w przegródkach. Tiktokerka spakowała do niej także leki i szampon w kostce.

- Dzięki temu mam wszystkie rzeczy w jednym miejscu i nie musze ich szukać po całym plecaku - mówi autorka vloga.

Pozostałe rzeczy kobieta powkładała w foliowe woreczki. Osobny jest na kosmetyki płynne, w pozostałych są ubrania potrzebne na kilkunastodniowy wyjazd (m.in. dwie sukienki, spodnie, dwie spódnice, cztery topy). Ostatnia torebka foliowa zarezerwowana jest dla klapek. W bagażu zmieścił się jeszcze plecak-worek potrzebny na wakacjach podczas wycieczek. 

Takie składanie ubrań to nie tylko sposób na zaoszczędzenie miejsca. O ile w walizce da się utrzymać porządek, o tyle w plecaku to niemal niemożliwe. Posegregowane w woreczki rzeczy nie przemieszczają się, nie gniotą.

Jak spakować się w podróż do małego plecaka?

- Po spakowaniu zostało mi trochę wolnego miejsca, mogę spokojnie coś dołożyć - zapewnia tiktokerka.