Turysci.pl > Świat > Kuriozum podczas rajskich wakacji. Załoga schowała ciało turysty w lodówce na napoje
Dorota Witt
Dorota Witt 25.04.2023 09:15

Kuriozum podczas rajskich wakacji. Załoga schowała ciało turysty w lodówce na napoje

Wycieczkowiec
Fot. Canva

Mężczyzna zmarł na atak serca podczas rejsu po Karaibach. Wakacje spędzał z żoną. Zaufała, że załoga statku zadba o ciało męża do momentu, kiedy wycieczkowiec zawinie do portu. Tego, co się z nim stało, nikt by się nie spodziewał. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero po roku.

Załoga statku nie przyznała się, że na wycieczkowcu nie ma kostnicy. Ciało upchnęła, gdzie się dało

Robert Jones zmarł na atak serca 15 sierpnia ubiegłego roku na pokładzie Celebrity Equinox podczas rejsu po Karaibach. Na statku nie było wymaganej kostnicy, ale załoga nie poinformowała o tym wdowy. Zamiast tego upchnęła ciało mężczyzny w lodówce do napojów. Było tam kilka dni aż do momentu, kiedy statek wrócił do portu. Sprawa wyszła na jaw akurat teraz, bo wdowa pozywa amerykańskie linie wycieczkowe. Do sądu pisze, że przez nieodpowiednie podejście załogi, ciało jej męża rozkładało się, zanim dotarło na Florydę.

 

Awaryjne lądowanie samolotu. Wakacje zrujnował im “incydent moczowy” Pożar samolotu chwilę po starcie. Na pokładzie było 150 osób

Rodzina zmarłego turysty chce milionowego odszkodowania

Członkowie załogi statku rzekomo powiedzieli Marilyn Jones tuż po tragedii, że są dwa rozwiązania: może zabrać ciało męża na brzeg w San Juan w Puerto Rico albo mogą je przechowywać w działającej kostnicy na pokładzie, dopóki nie wrócą na Florydę. Personel powiedział jej, że w San Juan musiałaby zostać sama i czekać, aż ciało zostanie poddane autopsji i zabalsamowane. W pozwie wyjaśnia, że dlatego zdecydowała się zatrzymać ciało na statku.

21 sierpnia, czyli po 6 dniach, statek wrócił do Fort Lauderdale. Wtedy zastępca biura szeryfa i pracownik domu pogrzebowego odkryli, że ciało Roberta Jonesa zostało umieszczone w torbie na podłodze lodówki z napojami. Nie było tam wystarczająco zimno, w takich warunkach niemożliwe było zapobiegnięcie rozkładowi ciała, a personel pogrzebowy podobno nie był w stanie przygotować ciała na tyle, aby można było je pogrzebać w otwartej trumnie. 

Marilyn Jones, jej córki i troje wnucząt pozywają Celebrity Cruises o milion dolarów odszkodowania.

 

Linie wycieczkowe nie chcą komentować sprawy

Jak podają dziennikarze „The Guardian” Celebrity Cruises odmówiło komentarza w tej sprawie, powołując się na „delikatność domniemanych faktów i szacunek dla rodziny”.

- Działania i zaniechania Celebrity i jego ekipy w sposób okrutny ingerowały w ciało Roberta Jonesa i ostatnie wspomnienia powodów o Jonesie, co spowodowało skrajną traumę. Przypadkowo pozostawiony w lodówce z napojami mężczyzna został pozbawiony godności w świętym czasie tuż po jego śmierci” – czytamy w pozwie.

Źródło: The Guardian