Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > All inclusive na lotnisku w Modlinie. Takiej opcji jeszcze tu nie było
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 25.04.2023 17:29

All inclusive na lotnisku w Modlinie. Takiej opcji jeszcze tu nie było

Lotnisko w Modlinie
Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Lotnisko Warszawa-Modlin to jeden z najpopularniejszych portów w Polsce. Z każdym rokiem cieszy się on coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Teraz turyści, zamiast cisnąć się w terminalu, będą mogli skorzystać z opcji all inclusive.

Port w Modlinie ma za sobą świetny początek roku, przynajmniej w kwestii liczby obsłużonych pasażerów. Dodatkowo port otrzyma kredyt, dzięki któremu będzie możliwy remont drogi kołowania. To jednak niejedyna ważna inwestycja, która poprawi jakość usług na lotnisku.

All inclusive na lotnisku w Modlinie. Port otwiera nową strefę

Port w Modlinie we wtorek 25 kwietnia przekazał, że już niebawem zostanie otwarty tam nowy salonik biznesowy. To ciekawa opcja dla pasażerów, którzy dotychczas musieli oczekiwać na lot w terminalu, który niekiedy niemalże dosłownie pękał w szwach. 

"Goście saloniku otrzymają do dyspozycji 20 miejsc w luksusowym, komfortowo wyposażonym wnętrzu z szeregiem udogodnień technicznych. W ramach jednorazowej opłaty uiszczonej w recepcji lub online pasażer będzie mógł skorzystać w czasie pobytu w saloniku z oferty gastronomicznej w formule all inclusive" - poinformował Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu portu w Modlinie. 

Dodał on również, że ma "mocne powody, by sądzić, że premium lounge spodoba się dużej liczbie klientów".

Lotnisko w Modlinie z bardzo dobrym otwarciem roku

Podwarszawski port oprócz informacji o nowym saloniku, poinformował również o tegorocznych wynikach, a te napawają optymizmem. Tylko w marcu 2023 roku z usług portu skorzystało 234 134 pasażerów. Wynik ten stanowi 110,7 proc. wolumenu z analogicznego okresu w 2022 roku. Równocześnie jest to 91,8 proc. wyniku z rekordowego 2019 roku.

Modlin przekazał również listę najpopularniejszych kierunków w marcu. Pasażerowie najchętniej latali kolejno do Londynu, Mediolanu, Dublina, Rzymu, Wiednia, Brukseli, Sztokholmu, Paryża, Oslo i Barcelony.

Dobrze wyglądają także dane kwartalne. W okresie styczeń-marzec 2023 port odprawił 651 690 osób. Przed rokiem było to 526 566 turystów. Rok do roku odnotowano zatem wzrost o 22,8 proc.

Na wakacje z lotniska w Modlinie? Do wyboru aż 55 destynacji

Rejsowym monopolistą na lotnisku w Modlinie pozostaje Ryanair. To właśnie on zrealizuje połączenia aż do 55 destynacji. W ofercie na lato jest m.in. aż 12 tras do Włoch, a także po sześć połączeń z Grecją i Hiszpanią. 

Na lotnisku pojawią się również przewoźnicy czarterowi. Na pokładach samolotów Air Malta będzie można podróżować do Valletty (stolicy Malty). Oprócz tego podróżni polecą również do Turcji i Izraela.