Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Pracownik lotniska zdobył ponad milion fanów w internecie. Wystarczyło, że pokazał, jak pracuje
Dorota Witt
Dorota Witt 19.04.2023 11:03

Pracownik lotniska zdobył ponad milion fanów w internecie. Wystarczyło, że pokazał, jak pracuje

Bagaże w samolocie
Fot. Canva, Tiktok/Dj Suguea

Film, na którym widać, co robi pracownik obsługi bagażu, stał się hitem w mediach społecznościowych. Ponad milion osób z całego świata zobaczyło, jak mężczyzna popisuje się imponującymi umiejętnościami w ładowni samolotu.

Internauci chętnie oglądają filmiki nagrywane na lotnisku w Vancouver

Kanadyjski tiktoker DJ Sugue nagrywa filmy na międzynarodowym lotnisku w Vancouver, gdzie pracuje. Wiele osób komentowało jego wcześniejsze nagrania, na których np. robił pompki i brzuszki w ciasnej przestrzeni pod pokładem Boeinga 737. 

Teraz fanów znacznie przybyło. Okazało się, że niemal każdy jest ciekaw, jak przebiega droga bagaży pasażerów samolotu od stanowiska odprawy do pojemników ładunkowych. Już ponad milion osób zobaczyło, jak mężczyzna rozkłada walizki w samolocie. Internauci przyrównują sztukę, jaką opanował do perfekcji do układania klocków „prawdziwego Tetrisa”.


 

Perfidna zemsta turystów. Straty są ogromne, choć w willi nie spędzili ani jednej nocy Fatalny koniec awantury na pokładzie. Wyrzucenie z samolotu było tylko wstępem

Apel do podróżnych: życie byłoby łatwiejsze, gdyby wszyscy mieli twarde walizki na kółkach

DJ Sugue dzieli się z internautami swoimi obserwacjami na temat czasu potrzebnego do załadunku samolotu. Mówi, że zajmuje to od 20 do 30 minut.

- Możemy też przyspieszyć lub spowolnić w zależności od trudności przesyłki mówi pracownik lotniska. 

Szybkość pracy w dużej mierze zależy od kształtu i rodzaju ładunku. DJ Sugue podkreśla, że jego życie byłoby łatwiejsze, gdyby wszyscy podróżowali z twardymi walizkami na kółkach. Znacznie gorsze podczas załadunku są ciężkie torby podróżne.

 

W samolocie jest tak ciasno, że układanie walizek musi być sztuką

Jeden z użytkowników Tiktoka napisał, że ta praca „wydaje się męcząca, ale jednocześnie zabawna”, na co DJ Sugue odpowiedział, że to „świetny trening”. Wielu użytkowników pytało, jak mogą zdobyć tę pracę. Na uwagę o klaustrofobicznej przestrzeni w jakiej trzeba pracować, tiktoker odpowiada, że da się do tego przyzwyczaić. 

@djsugue I love it when you have a snakebelt because it makes it easier to load a flight ❤️✈️🧳 #fyp #travel #aviation #airport #avgeek ♬ original sound - allierockk

Układanie walizek to tylko jeden z kilku jego obowiązków. DJ Sugue jeździ także ciągnikami, pilotując samoloty odrzutowe do startu i kierując przylatujące do zatok.

Źródło: The Independent