Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Kanada

Kanada

Kanada jest dzika i tajemnicza, czym przekonuje do siebie podróżników z całego świata. Zachwyca swoją surowością oraz niepowtarzalnymi krajobrazami.

Dym z Kanady nad Nowym Jorkiem
09.06.2023 14:02 Płonie wschodnia część Kanady. Dym z pożarów dotarł już do USA

Od środy we wschodniej części Kanady płoną tamtejsze lasy. Dotychczas ewakuowano ponad 20 tys. osób. Strażacy nieustannie starają się ugasić pożary, z których dym dotarł już m.in. do Nowego Jorku. W środę w Kanadzie wybuchło ponad sto niekontrolowanych pożarów, które są bardzo niebezpieczne dla tamtejszej ludności i zwierzyny. Dotychczas ewakuowano ponad 20 tys. osób, niedługo pomoc otrzymają kolejni ludzie. 

ladowanie awaryjne
05.06.2023 16:06 Burda na pokładzie. Samolot musiał awaryjnie lądować na wyspie

Ze względu na dziwne wydarzenia na pokładzie, po sześciu godzinach lotu kapitan Delta Air Lines skierował się awaryjnie na mroźną wyspę pośrodku Atlantyku.Samolot do Detroit wystartował z paryskiego lotniska Charles De Gaulle we Francji w piątek rano około 10:30 czasu lokalnego. Pasażerowie zaliczyli jednak przymusowe międzylądowanie na lotnisku Stephenville Dymond na kanadyjskiej wyspie Nowa Fundlandia.Pasażer został usunięty z lotu przez Królewską Kanadyjską Policję Konną, a samolot wystartował do Detroit 90 minut później.

Niagara w barwach polskiej flagi
02.05.2023 07:10 Najsłynniejszy wodospad świata w biało-czerwonych barwach. Niezwykły gest

2 maja przypada jedno z ważniejszych świąt dla Polaków, czyli dzień flagi. Choć nie jest to dzień wolny od pracy, wiele osób obchodzi go w uroczysty sposób. O tym ważnym dla naszego kraju święcie nie zapomniano również za granicą.Niagara to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych wodospadów świata. We wtorek 2 maja będzie on szczególnie ważny dla Polaków mieszkających w USA i Kanadzie. Właśnie w dniu flagi rozbłyśnie on w barwach bieli i czerwieni.

Bałagan na pokładzie samolotu
20.04.2023 11:37 Ciężarna żona sportowca leciała samolotem z dwójką dzieci. „Załoga kazała jej paść na kolana i sprzątać”

Kobieta w 22 tygodniu ciąży podróżowała samolotem z córkami w wieku 2 i 5 lat. Młodsza poprosiła o popcorn, mama kupiła jej go na pokładzie. Dziewczynki w podróży zajęte były jedzeniem i zabawą na tabletach. Przekąska się rozsypała i wtedy się zaczęło.

Bagaże w samolocie
19.04.2023 11:03 Pracownik lotniska zdobył ponad milion fanów w internecie. Wystarczyło, że pokazał, jak pracuje

Film, na którym widać, co robi pracownik obsługi bagażu, stał się hitem w mediach społecznościowych. Ponad milion osób z całego świata zobaczyło, jak mężczyzna popisuje się imponującymi umiejętnościami w ładowni samolotu.

Znalezisko archeologiczne
08.04.2023 17:02 Niesamowite odkrycie naukowców. W kuli z pazurami dostrzegli coś, czego się nie spodziewali

Znaleziona przez górników kula z pazurami i włosami na pierwszy rzut oka nie przypomina niczego, co znamy, a jednak, kiedy usłyszymy, że po latach naukowcy dostrzegli w niej ślady prehistorycznego zwierzęcia, chwilę się zastanowimy. Ostatecznie zapytamy nieśmiało: czy to może wiewiórka?

Samolot
22.03.2023 10:36 Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać

Kontroler lotów zszokował pilota samolotu pasażerskiego tym, co powiedział, kiedy maszyna była już na płycie lotniska w Kanadzie. W osłupienie wprawił jednak wszystkich dopiero, kiedy kapitan pozwolił mu zwrócić się do podróżnych. 

USA planuje otwarcie granic
22.03.2021 18:33 USA zamierza w maju otworzyć się dla zagranicznych turystów

USA już wkrótce otworzy się dla turystów z zagranicy. W mediach pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi kraj ten pracuje nad złagodzeniem obostrzeń. W połowie maja na terytorium Stanów Zjednoczonych dostaną się obywatele UE, UK, Brazylii, Kanady oraz Meksyku. Stany Zjednoczone rok temu wprowadziły zakaz podróży z i do obszarów szczególnie zagrożonych COVID-19. Na liście znalazła się cała EuropaPierwszy plan zakładał zniesienie zakazu 26 stycznia 2021 roku, ale Joe Biden go przedłużyłTeraz USA zapowiada, że granice zostaną otwarte dla ruchu międzynarodowego w połowie maja USA jest jednym z najbardziej poszkodowanych przez pandemię państw. Odnotowano tam ponad 30 mln przypadków zakażeń i 555 tys. zgonów. Sytuacja była naprawdę trudna, jednak władze krajowe najwyraźniej są przekonane, że wszystko już powoli się uspokaja. Dowodem na to mogą być najnowsze wiadomości, pojawiające się w mediach. Zgodnie z nimi, od połowy maja Stany Zjednoczone zamierzają przyjmować turystów z zagranicy. Do tej pory, od blisko roku, ruch międzynarodowy był wstrzymany. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

hands-gccea8bdb1 1280
10.02.2021 09:29 Kraje, które najtrudniej znaleźć na mapie. W ankiecie wzięło udział tysiące ludzi z całego świata

Polska leży w Europie Środkowej i stanowi wschodnią flankę Unii Europejskiej. Graniczymy z Rosją (Obwodem Kaliningradzkim), Litwą, Białorusią, Ukrainą, Słowacją, Czechami oraz Niemcami. Bez wątpienia większość osób mieszkających w naszym kraju doskonale o tym wszystkim wie, jednak za granicą nie jest to już takie oczywiste.

Zdjęcie z Kanady hitem internetu
20.01.2021 17:21 Zrobił zdjęcie podczas górskiej wycieczki. Nie zauważył, co znajduje się na drugim planie

Zdjęcie zszokowało wielu internautów. Miała to być zwykła fotografia pamiątkowa, będąca odtworzeniem zdjęcia sprzed kilku miesięcy. Takie fotografie po latach w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością w sieci. Dopiero po jakimś czasie autorzy zorientowali się, że ich dzieła różni o wiele więcej.

Pilot wykonał znak na niebie
13.01.2021 14:07 Pilot przekazał ważny komunikat swoim lotem. Zdjęcia w internecie

Pilot z Kanady postanowił włączyć się do akcji mającej na celu promowanie szczepień przeciwko koronawirusowi. Na niebie można było zaobserwować znak przypominający strzykawkę.

miasto na końcu świata
27.03.2020 13:21 Niezwykłe miasto na końcu świata. Prawie wszyscy mieszkańcy mieszkają w jednym bloku, nie muszą nigdzie wychodzić

Miasto położone w najdalszym punkcie fiordu w Zatoce Księcia Williama zamieszkuje niewiele ponad 200 osób. Whittier to także nazwa lodowca znajdującego się w pobliżu. Cała okolica była silnie rozwijana w czasie II Wojny Światowej, wybudowano wtedy port wojenny i bazę logistyczną dla United States Army. Dwa ogromne budynki: Begich Towers (wcześniej Hodge Building) oraz Buckner Building stoją do dziś. W jednym z nich mieszka większość populacji miasteczka.