Pilot wykonał znak na niebiePixabay.com/ Free-Photos

Pilot przekazał ważny komunikat swoim lotem. Zdjęcia w internecie

Piloci z kilku państw świata postanowili włączyć się w ważną akcję. Za pomocą samolotów rysują na niebie symbol strzykawki. Ma to zachęcać społeczeństwo do szczepień. Taki widok pojawił się między innymi w Kanadzie.

Pilot z Kanady postanowił włączyć się do akcji mającej na celu promowanie szczepień przeciwko koronawirusowi. Na niebie można było zaobserwować znak przypominający strzykawkę.

Niesamowity wyczyn pilota

Szczepienia ruszyły już w większości państw Europy i świata. Niestety nadal wiele osób podchodzi sceptycznie do przyjęcia leku. Eksperci są zgodni, że jeżeli większość społeczeństwa nie będzie zaszczepiona, nie będzie możliwości powrotu do normalności znanej sprzed pandemii.

W związku z tym różne grupy ludzi promują szczepienie wskazując jego zalety. Niektórzy tworzą nawet specjalne banery czy plakaty. O graficzną zachętę do przyjęcia szczepionki postarał się także pilot z Kanady.

Pilot swoją trasę zaczął niedaleko lotniska w Fenwick, a cały lot odbył nad Welland w prowincji Ontario. Całe wydarzenie trwało 53 minuty i miało miejsce 12 stycznia. Rozpisały się o nim media na całym świecie.

Uważaj w Zakopanem i na Gubałówce. Przez „Trzy kubkiUważaj w Zakopanem i na Gubałówce. Przez „Trzy kubki" możesz stracić pieniądzeCzytaj dalej

O ile większość internautów przyjęła pozytywnie tę inicjatywę, pojawiły się także głosy sprzeciwu. "Obrzydliwe", "propaganda!" - pisali niektórzy w komentarzach pod artykułami o przedsięwzięciu.

Warto zaznaczyć, że kanadyjski pilot nie był pierwszym, który postanowił wykonać taki znak na niebie. Pierwszy przypadek można było zaobserwować niedaleko Polki, bo w Niemczech. Wydarzyło się to pod koniec ubiegłego roku.

W grudniu 2020 roku na niebie we Frankfurcie można było zobaczyć strzykawkę, którą za pomocą samolotu narysował pilot Samy Kramer. To młody, 20-letni mężczyzna. Później z podobną inicjatywą wyszedł także pilot z Austrii.

Przypominamy, że niektóre linie lotnicze zapowiadają możliwy obowiązek szczepień przed zakupieniem biletu na lot. Jednym z przykładów jest australijski przewoźnik Qantas. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Kanada zachwyca turystów

Kanada to obok Stanów Zjednoczonych najpopularniejsze państwo w Ameryce Północnej. W Polsce znane jest między innego z tego, że jest tam obecna duża liczba Polaków, którzy wyjechali w celach zarobkowych. Kraj kojarzy się także ze sportami zimowymi, głównie hokejem.

Wiele osób nie wie jednak, że w Kanadzie jest także wiele atrakcji turystycznych. Nie mowa tylko o dużych miastach, jak Vancouver, Montreal czy Toronto. Ciekawe jest między innymi miasto położone w najdalszym punkcie fiordu w Zatoce Księcia Williama. Pisaliśmy o nim tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Vancouver

Vancouver, fot. pixabay.com/13434535

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Następny artykuł