COVID-19 obowiązek szczepień

Fot. Pexels.com @Anna Shvets (zdjęcie ilustracyjne)

Niedługo mogą zmienić się zasady w jednej linii lotniczej. Mówią o obowiązku szczepień na COVID-19

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Szczepienie na COVID-19 będzie obowiązkowe dla podróżnych, którzy będą chcieli korzystać z usług linii lotniczych, tak wynika z komentarza prezesa australijskiego przewoźnika Qantas. Alan Joyce stwierdził, że zaświadczenie o szczepieniu będzie niezbędne przed wejściem na pokład samolotu. Po rozmowie z przedstawicielami branży lotniczej z całego świata Joyce wyraził przekonanie, że będzie to dotyczyło większości międzynarodowych przewoźników. O szczegółach informuje portal NaTemat.pl.

Zdaniem Alana Joyce’a zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19 stanie się równie niezbędne jak karta pokładowa – to prawdopodobne skutki pandemii koronawirusa. Z informacji przekazanych przez serwis wynika, że prezes australijskich linii lotniczych Qantas jest pewny znacznych zmian w przemieszczaniu się, jakie zostaną wprowadzone przez przewoźników z całego świata. To jeden z tematów podejmowanych na rozmowach przedstawicieli branży.

Szczepienie na COVID-19 będzie niezbędne przed wejściem na pokład samolotu?

Podróżni, którzy nie będą chcieli się zaszczepić na COVID-19, mogą mieć poważne problemy z przemieszczaniem się. W poniedziałek 23 listopada odbyło się walne zgromadzenie Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Podczas rozmów przedstawicieli branży lotniczej z całego świata, jasne stanowisko w sprawie badań zajął Alan Joyce z australijskiej firmy Qantas.

Jak donosi portal NaTemat.pl, prezes australijskich linii lotniczych oświadczył, że przeciwnicy szczepień na COVID-19, którzy nie zdecydują się skorzystać z preparatu po jego zatwierdzeniu, nie będą mogli latać liniami międzynarodowymi. Chociaż ten temat nadal pozostaje debatą podczas walnego zgromadzenia Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych, Joyce zapowiedział już, że przewoźnik Qantas zamierza poprosić pasażerów o poddanie się szczepieniom.

W chwili, kiedy szczepionka się pojawi, poprosimy naszych pasażerów, aby zaszczepili się przed wejściem na pokład. Innego wyjścia nie ma – słowa prezesa australijskich linii lotniczych cytuje NaTemat.pl.

Z komentarza prezesa Qantas wynika, że podróże lotnicze nie zostaną w pełni wznowione, póki przetestowana szczepionka nie zostanie zatwierdzona i nie trafi na rynek. Linie lotnicze nie będą podróżowały do krajów, które nie wprowadzą szczepień na COVID-19, co także podkreślił Alan Joyce.

– Niestety, biorąc pod uwagę poziom wirusa w Stanach Zjednoczonych i Europie, nie wznowimy w pełni lotów do tych miejsc, dopóki nie zobaczymy wprowadzenia szczepionki, co prawdopodobnie nastąpi pod koniec 2021 roku – słowa prezesa Qantas cytuje NaTemat.pl.

Szczepionka na COVID-19 kolejnym problemem w przemieszczaniu się?

Szczepienie na COVID-19, które wywołuje wiele kontrowersji w debacie publicznej, prawdopodobnie stanie się także bardzo ważnym tematem dla sektora turystycznego. Podobne stanowisko do prezesa australijskich linii lotniczych Qantas zajął premier Australii Scott Morrison, który zaznaczył jednak, że nie zamierza nikogo zmuszać.

– Oczywiście zawsze są jakieś wyjątki, ale szczepienia powinny być tak obowiązkowe, jak jest to tylko możliwe. To nie znaczy jednak, że kogoś przytrzymamy i zmusimy do szczepienia – słowa premiera Morrisona cytuje NaTemat.pl.

Po wprowadzeniu szczepionek na COVID-19 przemieszczanie się liniami lotniczymi może jednak ulec poważnym zmianom. Możliwe, że turyści, którzy nie zdecydują się z niej skorzystać, być może nie będą mogli podróżować poszczególnymi liniami międzynarodowymi. Część przewoźników może również dostosować swoją siatkę do tego, w jakich krajach zostaną wprowadzone szczepienia.

1. Polsat ujawnia: jednak nie będzie zakazu. Gigantyczna nadzieja dla tysięcy Polaków na zimowy sezon urlopowy2. Nowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też może3. Nie możemy uwierzyć. Zbadali śnieg na Mount Evereście i ujawnili, co w nim było

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niecodziennej sytuacji na lotnisku w Chinach. Tysiące osób nie mogło wydostać się z obiektu. W mediach pojawiło się nagranie. Jeśli interesuje was ten temat, o szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Źródło: NaTemat.pl