Turysci.pl
USA planuje otwarcie granic

fot. unsplash.com/Markus Spiske

USA zamierza w maju otworzyć się dla zagranicznych turystów

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

USA już wkrótce otworzy się dla turystów z zagranicy. W mediach pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi kraj ten pracuje nad złagodzeniem obostrzeń. W połowie maja na terytorium Stanów Zjednoczonych dostaną się obywatele UE, UK, Brazylii, Kanady oraz Meksyku.

  • Stany Zjednoczone rok temu wprowadziły zakaz podróży z i do obszarów szczególnie zagrożonych COVID-19. Na liście znalazła się cała Europa

  • Pierwszy plan zakładał zniesienie zakazu 26 stycznia 2021 roku, ale Joe Biden go przedłużył

  • Teraz USA zapowiada, że granice zostaną otwarte dla ruchu międzynarodowego w połowie maja

USA jest jednym z najbardziej poszkodowanych przez pandemię państw. Odnotowano tam ponad 30 mln przypadków zakażeń i 555 tys. zgonów. Sytuacja była naprawdę trudna, jednak władze krajowe najwyraźniej są przekonane, że wszystko już powoli się uspokaja.

Dowodem na to mogą być najnowsze wiadomości, pojawiające się w mediach. Zgodnie z nimi, od połowy maja Stany Zjednoczone zamierzają przyjmować turystów z zagranicy. Do tej pory, od blisko roku, ruch międzynarodowy był wstrzymany.

hotele mogą być zamknięte aż do maja

Kiedy będzie możliwe otwarcie hoteli? Ekonomiści mówią o początku maja

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

USA planuje otwarcie granic dla turystów

Jak informuje portal Pasazer.com, administracja rządowa USA zapowiedziała wzmożone monitorowanie sytuacji epidemiologicznej. Oceniane będzie przede wszystkim ryzyko wystąpienia nowych wariantów koronawirusa - nie trzeba przypominać, że Europa obecnie zmaga się m.in. z mutacją brytyjską.

Jeśli sytuacja nie będzie się pogarszała, to Stany Zjednoczone zamierzają otworzyć granice - zarówno te lądowe, jak i powietrzne. Choć nie będą wpuszczać wszystkich, to Polacy i inni obywatele Europy mogą liczyć na otrzymanie zgody na wjazd.

Administracja Bidena spodziewa się złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu przez granice z Meksykiem i Kanadą oraz w podróżach międzynarodowych z Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Brazylii – donosi telewizja CNBC.

Na zniesienie obostrzeń nalegają również amerykańskie linie lotnicze i branża turystyczna. Odcięcie kraju od reszty świata doprowadziło do gigantycznego kryzysu w tych sektorach gospodarki. Przewoźnicy przez ostatni rok latali jedynie na trasach krajowych oraz transatlantyckich, ale wpuszczali na pokład tylko nielicznych podróżnych, spełniających rygorystyczne warunki.

Jakie są aktualne zaday wjazdu do USA?

Obecnie osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w następujących krajach, nie mogą wjechać na teren USA:

  • Brazylia,

  • Chiny,

  • Iran,

  • Republika Południowej Afryki,

  • kraje Strefy Schengen (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Monako, San Marino, Watykan),

  • Zjednoczone Królestwo (Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna)

  • Irlandia

Jak czytamy na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, od tego zakazu jest kilka wyjątków, które sprawdzić można na stronie Gov.pl. Dotyczą one m.in. obywateli USA, stałych rezydentów czy członków rodzin Amerykanów.

Osoby, które lecą do Stanów Zjednoczonych, również poddać się muszą obowiązującym restrykcjom pandemicznym. Zgodnie z nimi, przed wejściem na pokład, okazać muszą negatywny wynik testu na COVID-19 lub pozytywny, ale z zaświadczeniem lekarskim o możliwości odbycia podróży (tzw. dokumentacja wyzdrowienia).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Pasazer.com

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >