Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Najtańsze all inclusive na wakacje. Cztery kraje za mniej niż 2,5 tys. zł
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 25.04.2023 14:01

Najtańsze all inclusive na wakacje. Cztery kraje za mniej niż 2,5 tys. zł

Plaża
Fot. Pixabay

Wiele osób rezerwację tegorocznych wakacji ma już za sobą. Ci, którzy wykupili ofertę Fisrt Minute już teraz mogą odliczać dni do wyjazdu. Jeśli natomiast dopiero szukacie pomysłu na letni wyjazd, będziesz mieć dość szeroki wybór tanich wyjazdów.

Tegoroczne wakacje nie będą należały do tanich. Niektórzy wskazują nawet, że ceny w biurach podróży mogą być podobne do kosztów samodzielnej organizacji wyjazdu. Znalezienie oferty na lipiec i sierpień za mniej niż 2 tys. zł jest niezwykle trudne, ale zwiększając budżet do 2,5 tys. zł od osoby, można wybierać w szerokiej ofercie.

Turcja i Bułgaria oferują najtańsze all inclusive na wakacje 2023

Zaskoczeniem nie będzie fakt, że najtańsze wyjazdy na all inclusive można zarezerwować w uwielbianej przez Polaków Turcji. Ceny tygodniowych pobytów w standardzie all inclusive zaczynają się od ok. 2-2,1 tys. zł, choć uważnie przeglądając oferty, można znaleźć wakacje za nieco ponad 1,9 tys. zł.

W cenie do 2,5 tys. zł można przebierać pośród ofert w hotelach trzygwiazdkowych. W cenie oprócz wyżywienia zawarte są również bilety lotnicze i transfer lotnisko-hotel-lotnisko. W ofertach przeważa Riwiera Turecka, choć pojawiają się również oferty wakacji u Wybrzeża Egejskiego.

Drugim najtańszym kierunkiem pozostaje Bułgaria. Podobnie jak w przypadku Turcji najtańsze tygodniowe wyjazdy można zarezerwować za ok. 2-2,2 tys. zł. W tej cenie dostępne są hotele trzygwiazdkowe, ale za ok. 2,3-2,7 tys. zł można znaleźć noclegi w hotelach czterogwiazdkowych. Tańsze są Złote Piaski, choć w przedziale do 2,5 tys. zł bez trudu można znaleźć wczasy w Słonecznym Brzegu.

Grecja i Egipt powalczą w wakacje o turystów

O turystów zacięcie będzie walczyła również Grecja, która jest drugim najczęściej wybieranym przez Polaków kierunkiem. Za ok. 2,1-2,5 tys. zł turyści mają do wyboru aż trzy wyspy. W takiej cenie można znaleźć oferty wczasów na Rodos, Lesbos, a nawet na Krecie.

Popularny zimą Egipt, latem oferuje bardzo wysokie temperatury i przystępne ceny. Najtańsze tygodniowe pobyty z wyżywieniem all inclusive, przelotami i transferami zaczynają się od 2,3-2,5 tys. zł. W tej cenie można spędzić wakacje w Hurghadzie lub Sharm el Sheikh.

Twój paszport stracił ważność? Na Lotnisku Chopina wyrobisz go w 15 minut

Przypominamy, że choć po Europie, a także do Turcji można latać na podstawie dowodu osobistego, to podróż do Egiptu wiąże się z koniecznością wyrobienia nowego paszportu. Wyrobienie takiego dokumentu trwa ok. miesiąca, więc jeśli zrobicie to w maju lub na początku czerwca, to bez trudu zdążycie go odebrać przed wylotem na wakacje.

Jeśli z jakiegoś powodu ta sztuka się wam nie uda, pomocy można szukać na Lotnisku Chopina. To właśnie tutaj już w 15 minut można wyrobić paszport tymczasowy. Będzie on ważny tylko przez rok i nie będzie dokumentem biometrycznym, czyli nie pozwoli na skorzystanie z bramek do szybkiej kontroli. Ważne jednak, że umożliwi wakacyjny wyjazd.