Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Wizz Air otwiera najdłuższą trasę w historii. Będzie wyzwaniem dla załogi i pasażerów
Dorota Witt
Dorota Witt 23.04.2023 08:51

Wizz Air otwiera najdłuższą trasę w historii. Będzie wyzwaniem dla załogi i pasażerów

Samolot Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Pasażerowie, którzy wybiorą się z Wizz Airem w najdłuższą w historii trasę tego przewoźnika, spędzą w powietrzu ok. 7 godzin. Lotniska dzieli prawie pięć tysięcy kilometrów.

Pasażerowie Wizz Aira wylądują w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po prawie 7 godzinach lotu

Wizz Air poinformował niedawno o nowej usłudze, dzięki której będzie można łatwiej i wygodniej m.in. rezerwować bilety na loty z Wizz Airem. To jednak niejedyna oferta, która w najbliższych tygodniach zaintryguje podróżnych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 24 lipca węgierski przewoźnik po raz pierwszy zabierze pasażerów z portu Mediolan-Malpensa do Abu Zabi. To ma być nowa najdłuższa trasa w historii Wizz Aira. 

Lotniska dzieli dokładnie 4719 kilometrów, czyli o prawie 500 km więcej niż porty w Wiedniu i Abu Zabi (4244 kilometry). Właśnie tym połączeniem tania linia chwaliła się dotąd, kiedy padało pytanie o najdłuższy lot. 

 

Perfidna zemsta turystów. Straty są ogromne, choć w willi nie spędzili ani jednej nocy Pracownik lotniska zdobył ponad milion fanów w internecie. Wystarczyło, że pokazał, jak pracuje

Wizz Aitr zabezpiecza się przed lawiną wniosków o odszkodowania

Według rozkładu samolot drogę do Abu Zabi pokona w 6 godz. i 35 minut (start o godz. 10.50, lądowanie o godz. 19.25 lokalnego czasu). Co ciekawe trasa powrotna ma potrwać o ok. godzinę dłużej. Wizz Aira wystartuje z Abu Zabi o godz. 20.10 lokalnego czasu i wyląduje, jak czytamy w rozkładzie, w Mediolanie o godz. 1.30. Najprawdopodobniej to celowy wybieg linii, zabezpieczenie na wypadek opóźnień, które mogłyby skutkować wnioskami o wypłatę odszkodowań (inni przewoźnicy tez go stosują).

Wizz Air lata z Polski w długie trasy

Ta podróż to będzie wyzwanie dla pasażerów oraz załogi, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że samoloty węgierskiego przewoźnika średnio jednorazowo pokonują trasy nie dłuższe niż ok. 1540 km.

Wizz Air ma się jednak czym pochwalić. Z polskich lotnisk także rusza w długie trasy.

  • Portal Simple Flying podaje, że na czwartym miejscu na liście najdłuższych tras tego przewoźnika jest połączenie z Katowic do Abu Zabi (czas lotu: 6 godz. i 10 min., odległość: 4203 km). 
  • Miejsce siódme zajmuje lot z Krakowa do Abu Zabi (6 godz. i 5 min, 4137 km).
  • Na dziewiątej pozycji jest kurs z Warszawy na Teneryfę (6 godzin i 5 minut, 4097 km).

Źródło: Fly4free.pl