Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Wizz Air pozamiatał. Takiej oferty w Polsce jeszcze nie było
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 19.04.2023 10:01

Wizz Air pozamiatał. Takiej oferty w Polsce jeszcze nie było

Wizz Air
Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Już od maja klientów Wizz Aira czeka prawdziwa rewolucja. Przewoźnik zapowiedział właśnie wprowadzenie nowej usługi, która na zawsze może zmienić sposób, w jaki rezerwujemy bilety lotnicze.

Wizz Air to jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie. Z jej usług bardzo chętnie korzystają również Polacy. Przewoźnik oferuje wiele ciekawych tras z Lotniska Chopina, a w Gdańsku odpowiada za ponad 40 proc. ruchu. Ponieważ Polska ważnym rynkiem dla taniego przewoźnika, już w maju rozpoczną się u nas testy nowego programu, który może zainteresować podróżników.

Wizz Air wprowadza przełomową usługę

Wizz Air w tym roku zaskoczył już kilkoma nowymi trasami. Najpierw ogłosił połączenia do Turcji, a następnie do Egiptu. To jednak nie koniec niespodzianek. Jak dowiedziała się nasza redakcja, od maja podróżni w Polsce skorzystają z wyjątkowego programu. W ramach półrocznej subskrypcji będzie można podróżować w dowolnym kierunku z każdego lotniska w naszym kraju.

WIZZ MultiPass, bo taką nazwę ma nowy program abonamentowy, pozwoli pasażerom również m.in. zablokować ceny biletów i bagażu na cały okres trwania subskrypcji, bez względu na sezonowość. Jednak jego najważniejszą funkcją będzie rezerwowanie biletów lotniczych.

Jak dokładnie będzie działała nowa usługa Wizz Aira?

Jak poinformował Wizz Air, po opłaceniu abonamentu (jego wysokość na razie nie jest znana), klienci otrzymają na swoje konto specjalne tokeny, które będą mogli wymienić na bilety lotnicze. W ramach subskrypcji będzie możliwe zarezerwowanie podróży w jedną lub w dwie strony na kwalifikujące się loty Wizz Aira.

Już teraz wiadomo, że pasażerowie będą mogli rezerwować tylko loty bezpośrednie. Dodatkowo program będzie miał kilka wyjątków, a biletów nie będzie można zarezerwować np. w święta. Przewoźnik zapowiedział jednak, że lista dni świątecznych będzie bardzo krótka. 

Biletów nie będzie można rezerwować od razu. “WIZZ MultiPass można kupić i odnowić 1-go dnia każdego miesiąca, a pasażerowie mogą zacząć latać 5-go dnia. Każda płatność daje 30 dni na loty, czyli od 5-go do 5-go. Możliwa jest również wcześniejsza subskrypcja, jeśli do końca miesiąca pozostało mniej niż 5 dni, jednak karta zostanie obciążona 1-go, a loty można rezerwować od 5-go dnia miesiąca” - poinformował Wizz Air.

A co w sytuacji, kiedy w ciągu 30 dni nie uda nam się zarezerwować żadnego biletu? Niestety w takiej sytuacji nasze tokeny przepadną. Nie ma możliwości ich kumulowania.

Nowa oferta Wizz Aira skierowana przede wszystkim do podróżników

Z nowego programu szczególnie zadowolone będą osoby, które podróżują często. Stała opłata umożliwi im bowiem oszczędzenie na cenach biletów. Dodatkowo program wchodzi w momencie, kiedy zaczyna się największy wzrost ruchu turystycznego, co może dodatkowo pobudzić zainteresowanie.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić nowy, długo oczekiwany produkt dla naszych klientów podróżujących z Polski. Usługa WIZZ MultiPass to świetna okazja dla osób często podróżujących, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych cen bez względu na porę roku. Wierzymy, że dzięki innowacyjnemu produktowi nasi pasażerowie z Polski będą mieli jeszcze więcej możliwości podróżowania do swoich ulubionych destynacji lub odkrywania nowych i zmiany destynacji co miesiąc z abonamentem” - podkreśliła Alexandra Avadanei, Chief Revenue Officer w Wizz Air.

Dodajmy, że Wizz Air uruchamia program w wersji testowej. Na razie będzie on dostępny tylko przez sześć miesięcy. Jeśli jednak jego efekty będą zadowalające, można spodziewać się jego rozwoju. Warto dodać również, że Wizz Air nie jest pierwszą linią lotniczą, która decyduje się na wprowadzenie abonamentu na loty. Kilka miesięcy temu możliwość wykupienia subskrypcji wprowadził amerykański tani przewoźnik Frontier.

Źródło: Turyści.pl