Turysci.pl > Świat > Tajemnicze paczki na plaży. Ich wartość wprawia w osłupienie
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 06.04.2023 14:28

Tajemnicze paczki na plaży. Ich wartość wprawia w osłupienie

Tajemnicze przesyłki na plaży
Unsplasg/Facebook

Poranny spacer brzegiem morza to bez wątpienia idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Jednak podczas przechadzki warto patrzeć pod nogi, ponieważ morze czasami wyrzuca na brzeg drogocenne paczki.

Floryda to jeden z najpopularniejszych stanów w USA. Jej największym miastem jest  Miami, które znane jest z imprez i pięknej pogody. Nieco na północ od niego, w hrabstwie Walton odnaleziono bardzo cenne i nielegalne przesyłki.

Tajemnicze paczki na plaży w USA

O całym nietypowym zajściu za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało miejscowe biuro szeryfa. Jak czytamy we wpisie, pierwszą z trzech przesyłek udało się namierzyć w poniedziałek 3 kwietnia w okolicy Scenic Gulf Drive na Miramar Beach. O jej znalezieniu poinformował jeden z plażowiczów.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zostali wezwani do bardzo podobnego pakunku znalezionego na plaży w Gulfview Heights. Obie przesyłki były bardzo starannie zapakowane. Pierwsza była zawinięta w plastikową torbę, natomiast druga w torbę biologiczną z czarną naklejką.

We wtorek w ręce policjantów wpadła trzecia paczka

Dzień później, we wtorek 4 kwietnia w ręce przedstawicieli biura szeryfa trafiła trzecia bardzo podobna przesyłka. O znalezieniu jej w pobliżu Grayton Beach State Park poinformował spacerowicz.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie przesyłki, a także zbadali ich zawartość. Jak się okazało, wewnątrz wszystkich była kokaina. “Straż przybrzeżna została powiadomiona o tych incydentach, a nasza jednostka VICE/Narcotics również zajmuje się tymi sprawami” - dodali przedstawiciele biura szeryfa.

Kokaina jest warta setki tysięcy złotych

Biuro szeryfa podkreśliło, że znalezienie tajemniczych paczek w tej okolicy nie jest czymś rzadkim. Mimo tego przypomnieli mieszkańcom, a także turystom, żeby pod żadnym pozorem nie próbowali ich samodzielnie otwierać. Oprócz narkotyków w ten sposób przemyca się bowiem również broń.

Funkcjonariusze dodali również, że znalezione na plażach paczki mają bardzo dużą wartość. Na czarnym rynku trzeba za nie zapłacić ok. 100 tys. dolarów, czyli blisko 430 tys. zł.

Tagi: USA Plaża