Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Ryanair tnie połączenia w wakacje. Tegoroczne lato "nie będzie idealne"
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 28.04.2023 07:45

Ryanair tnie połączenia w wakacje. Tegoroczne lato "nie będzie idealne"

Ryanair
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wiele osób zastanawia się, czy horror w postaci plagi odwołanych i opóźnionych lotów po raz kolejny zepsuje ich wyjazdy. Optymistą w tej kwestii jest Ryanair, który jednak będzie musiał odwołać część wakacyjnych połączeń.

Samodzielne zorganizowanie wakacji to jeden ze sposobów na oszczędzanie, choć z powodu wzrostu cen biletów lotniczych, ceny w biurach podróży często są porównywalne. Pewne jest jednak, że bez zamieszania na lotniskach się nie obejdzie. Ryanair będzie zmniejszał częstotliwość lotów z powodu opóźnienia Boeinga.

To już pewne. Ryanair będzie odwoływał loty w wakacje

We wtorek w Berlinie odbyła się konferencja Ryanaira, podczas której ogłoszono nową siatkę połączeń ze stolicy Niemiec. W jej trakcie Eddie Wilson, CEO Ryanair DAC przyznał, że z powodu niedotrzymania przez Boeinga terminów dostaw nowych maszyn, konieczne będą zmiany w wakacyjnej siatce. Wcześniej mówił o tym Michael O'Leary.

Wilson dodał jednak, że liczba opóźnionych samolotów będzie jednocyfrowa. Niestety producent nie przekazał przewoźnikowi jeszcze dokładnego harmonogramu. W konsekwencji pasażerów czekają cięcia w częstotliwości lotów w lipcu i sierpniu. 

Co ważne, przedstawiciel Ryanaira podkreślił, że nie będzie to miało znaczącego wpływu na podróżnych. - Będziemy mogli to zamortyzować, redukując częstotliwość połączeń - wyjaśnił Wilson. Pasażerowie mogą być zatem spokojni, bo przewoźnik nie planuje całkowitego zamknięcia żadnej z tras.

Ryanair nie planuje rozwijać się w Niemczech?

Podczas konferencji w Berlinie Ryanair poinformował o letniej siatce połączeń. Tygodniowo będzie odbywało się tam aż 520 lotów. Jednak co ciekawe, przewoźnik woli skupić się na rozwoju w innych częściach Europy.

Ruch krótkodystansowy w Niemczech jest nadal o 20 proc. niższy niż przed pandemią koronawirusa. Problemem są również wysokie opłaty lotniskowe. - Nastąpił znaczny spadek ruchu krajowego, a ceny poszybowały w górę - podsumował przedstawiciel Ryanaira.

Powrót wakacyjnego horroru sprzed roku? Ryanair uspokaja

Sytuacja w sektorze lotniczym nie jest łatwa. Z powodu regularnych strajków francuskich kontrolerów lotów, dochodzi do odwołań i opóźnień lotów w całej Europie. Mimo tego Wilson jest spokojny o wakacje. Jego zdaniem w tym roku nie dojdzie do chaosu na taką skalę jak przed rokiem. Podkreślił jednak, że lato 2023 "nie będzie idealne". 

Źródło: Reuters