Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tak oszczędzisz na bagażu w Wizz Air. Taniej nawet o kilkadziesiąt procent
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 06.04.2023 09:47

Tak oszczędzisz na bagażu w Wizz Air. Taniej nawet o kilkadziesiąt procent

Wizz Air
Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wizz Air to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych w Polsce. Oprócz szerokiej siatki połączeń podróżnych do skorzystania z niej zachęcają również ceny. Niestety dużym minusem taniego przewoźnika jest bagaż.

Podróżując tanimi liniami lotniczymi, warto pamiętać, że w cenie biletu na pokład można najczęściej zabrać tylko jeden niewielki plecak. Ci, którzy potrzebują większej walizki, muszą liczyć się z koniecznością dodatkowej opłaty. Ta czasami może przewyższać cenę biletu. Jest jednak sposób, żeby to zmienić.

Dodatkowy bagaż w Wizz Airze ? Polak pokazuje, jak zrobić to taniej

Zdecydowana większość podróżnych na pokład Wizz Aira zabiera jedynie podręczny plecak, w którym za wszelką cenę próbuje zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Czasami jednak mimo prób, okazuje się, że lot bez walizki jest niemożliwy.

Tiktoker Kajetano zdradził jednak, że istnieje sposób na oszczędzenie nawet 70 proc. an zakupie dodatkowej walizki. Podróżnik opisał to na przykładzie swojego lotu do Abu Zabi i usługi Wizz Priority, która oprócz pierwszeństwa wejścia na pokład, gwarantuje również możliwość wniesienia dodatkowego bagażu. 

Jak tłumaczy tiktoker, w momencie, kiedy dokonywał rezerwacji, za usługę tę musiał zapłacić prawie 200 zł. Ponieważ była to znaczna kwota, postanowił z niej zrezygnować. Zapłacił za bilet, po czym ponownie wszedł w sekcję, w której można dokupić dodatkowy bagaż. Wówczas okazało się, że usługa Wizz Priority kosztuje już nie blisko 200, a 45 zł, co oznacza dużą oszczędność.

@kajetaneo Nie przepłacaj za bagaż w Wizzair. Pokażę Ci prosty sposób, jak oszczędzić nawet 70%! #tanieloty #wizzair #lifehack #loty ♬ Neon Blade(DJ版) (安小飞 Remix) - 安小飞

Sposób na tańszy bagaż w Wizz Airze nie działa zawsze

- Porównywałem kilka rezerwacji i niemal za każdym razem, kupując w ten sposób, wychodziło od 20 do 50 proc. taniej, a nawet jak widzicie w tym konkretnym przypadku ponad 70 proc. taniej - podkreślił tiktoker. 

Przyznał jednak, że ten sposób nie sprawdza się w każdej sytuacji, choć podróżni i tak nie stracą, korzystając z tej metody. - Dodam też, że nigdy nie było drożej, więc nie macie nic do stracenia - podsumował. 

Wymiary bagażu podręcznego w Wizz Airze są dość restrykcyjne

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, na pokład Wizz Aira można zabrać jeden niewielki plecak lub torbę. Jednak maksymalne wymiary takiego bagażu to 40x30x20 cm. Dodatkowo jego waga nie może przekraczać 10 kg.

Po wykupieniu usługi Wizz Priority oprócz wspomnianego wcześniej plecaka, na pokład można zabrać również walizkę, której maksymalne rozmiary to 55x40x23 cm. W tym przypadku maksymalna waga również wynosi 10 kg.