Turysci.pl > Na topie > Nowe tanie linie lotnicze wchodzą na Lotnisko Chopina. Co za trasa!
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 17.04.2023 09:17

Nowe tanie linie lotnicze wchodzą na Lotnisko Chopina. Co za trasa!

Lotnisko Chopina
Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Choć letni rozkład lotów wszedł w życie pod koniec marca, to przewoźnicy cały czas zaskakują propozycjami nowych tras. Prawdziwym hitem może okazać się połączenie z Lotniska Chopina, które zadebiutuje już w czerwcu. 

Jak poinformował Rynek Lotniczy, już w czerwcu na pasie startowym lotniska w Warszawie pojawi się pierwszy samolot tanich linii lotniczych Pegasus Airlines. Turecki przewoźnik zabierze turystów do jednego z najpopularniejszych krajów na letnie wakacje.

Nowa trasa z Lotniska Chopina. Na pokładzie Pegasus Airlines do Turcji

Nowa trasa ma szansę stać się prawdziwym hitem tegorocznych wakacji. Pegasus Airlines połączy bowiem stolicę Polski i Turcji. Już od 4 czerwca pasażerowie będą mogli latać z Warszawy do Ankary. 

Jak dodali dziennikarze Rynku Lotniczego, przewoźnik od lat ubiegał się o przyznanie slotów na loty z Warszawy do Ankary. Jednak zawsze po tym, jak koordynator przydzielił im miejsca, linia nie decydowała się na ich wykorzystanie. Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem będzie inaczej. 

Z Warszawy do Ankary raz w tygodniu, ale w świetnej cenie

Połączenia na nowej trasie będą odbywały się na razie tylko raz w tygodniu. Do stolicy Turcji będzie można polecieć w każdą niedzielę aż do 22 października. Samoloty z Warszawy będą startowały o godzinie 13:05. Podróż potrwa nieco ponad dwie godziny. Loty powrotne zaplanowano na godzinę 10:15 czasu tureckiego.

Warto dodać, że Pegasus Airlines to tanie linie lotnicze, dlatego można się spodziewać, że loty do Ankary będą oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach. W systemie przewoźnika nie ma jeszcze biletów, jednak Rynek Lotniczy podał, że lot w dwie strony będzie można kupić za ok. 140 euro, czyli ok. 650 zł. 

To już kolejna trasa z Polski do Turcji

Polacy od lat są zakochani w Turcji. Przed rokiem był to najpopularniejszy kierunek wakacji rezerwowanych w biurach podróży. W 2022 roku kraj ten odwiedziło ponad milion turystów z Polski. Nietrudno więc dziwić się, że oferta lotów do Turcji w tym roku znacząco wzrosła.

Przypominamy, że z Krakowa będzie można latać do Stambułu na pokładzie PLL LOT, a także Turkish Airlines. Wcześniej turecki przewoźnik chciał uruchomić to połączenie z lotniska w Katowicach, jednak z powodu wiążących Polskę i Turcję umów, musiał przenieść się do Małopolski. 

Z Krakowa podróżni polecą również na pokładzie samolotów SunExpress. Trasa do Antalyi, czyli letniej stolicy Turcji, wystartują już 3 maja. Loty będą realizowane trzy razy w tygodniu - w środy, czwartki i soboty. 

Co trzeci turysta z Polski rezerwuje urlop w Turcji. Na wakacje chcemy wydać średnio ponad 6000 zł
Polacy masowo rezerwują noclegi w Turcji
Polacy masowo rezerwują noclegi w Turcji
30,69 proc. turystów z Polski rezerwuje wczasy w Turcji. Na drugim miejscu znalazła się Grecja, a podium zamykają wakacje w EgipcieŚrednio na letnie wczasy chcemy wydać ponad 7000 zł. Polacy rezerwują głównie 4-5-gwiazdkowe kurorty oraz wybierają oferty All InclusivePodróżni, którzy wybierają wypoczynek w Polsce, zamierzają średnio przeznaczyć na niego 2693 zł. Najwyższe kwoty przygotowuję osoby wybierające się nad Bałtyk (3058 zł). Fani gór wydają zdecydowanie mniej (2228 zł)Serwis Wakacje.pl przygotował podsumowanie dotyczące wakacyjnych preferencji Polaków. Jak się okazuje, wielu z nas nie zamierza spędzać nadchodzącego lata w kraju. Hitem jest Turcja, do której chce jechać co trzeci turysta z naszego kraju.
Czytaj dalej
Luksusowe all inclusive i rekordowe zainteresowanie. Tak w kraju i zagranicą spędzimy majówkę
Stare Miasto w Gdańsku
Tegoroczna majówka przypada w wyjątkowo korzystnym terminie. Wystarczy wziąć trzy dni wolnego, żeby odpoczywać aż przez dziewięć. Polacy nie zmarnowali tej okazji, a ruch może być rekordowo wysoki.Majówka od lat kojarzy się nam z grillowaniem, a także bliższymi lub dalszymi wyjazdami. Jak pokazują najnowsze dane, w tym roku za podróże w okresie majówki przyjdzie nam zapłacić więcej niż przed rokiem, ale to z pewnością nie zatrzymało Polaków. Zainteresowanie jest bowiem ogromne.
Czytaj dalej