Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotnisko Chopina

Lotnisko Chopina

 lotnisko (zdjęcie poglądowe)
10.06.2024 10:31 Portugalczyk myślał, że złapał pana Boga za nogi. Wpadł w krytycznym momencie na Lotnisku Chopina

Jak podaje Dagmara Bielec z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do incydentu, w którym brał udział obywatel Portugalii. 40-letni mężczyzna chciał przemycić narkotyki. Plany pokrzyżował mu jednak pies Jay.

Lotnisko Chopina
18.05.2024 20:01 "Rozbój w biały dzień". Pani Iza chciała kupić córce picie na lotnisku i przeżyła szok

O tym, jak wysokie ceny oferują sklepy na polskich lotniskach, wszyscy wiemy. Drogie potrafią być choćby najzwyklejsze produkty. Podczas oczekiwania na lot do Włoch na Lotnisku Chopina w Warszawie, rodzina z małą z córką przeżyła istny szok. Dziewczynce chciało się pić, więc rodzice udali się do jednego z tamtejszych sklepów spożywczych.Pani Iza, mama dziewczynki opowiedziała o całej sytuacji portalowi edziecko.pl. Nie kryła swojego oburzenia.

KAS GOV (zdjęcie poglądowe)
09.05.2024 09:34 Nie do wiary, co miała w żołądku. 21-latka wpadła na gorącym uczynku

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) poinformowała o próbie przemytu sporej dawki nielegalnych substancji na Lotnisku Chopina. 21-letnia obywatelka Łotwy ma teraz bardzo duże kłopoty. 

Straż Graniczna
26.04.2024 20:22 Swoim żartem ściągnęła Straż Graniczną. Tak Polka udaremniła sobie lot do Egiptu

Podróżni często nie zdają sobie sprawy, jak poważnie do kwestii bezpieczeństwa na lotnisku podchodzi obsługa portu. 54-letnia mieszkanka Warszawy myślała, że nikt nie weźmie jej słów na poważnie, a jednak. Na Lotnisko Chopina natychmiast przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej. Polka nie tylko musiała pożegnać się z wakacjami w Egipcie, ale i otrzymała wysoki mandat. 

 lotnisko
08.03.2024 17:38 Walizki z elektroniką za bezcen na Lotnisku Chopina? "Kliknięcie przycisku oznacza jedno"

Wiele osób zastanawia się, co się dzieje z bagażami pozostawionymi na lotnisku przez podróżnych. Zdarza się, że turyści są tak pochłonięci swoimi zajęciami, że zapominają odebrać walizkę. Niestety, oszuści prędko zwęszyli interes. 

Lotnisko Chopina
16.02.2024 18:30 Myślał, że będzie miał pamiątkę z wakacji. Teraz może trafić za kratki

Egzotyczne wakacje to spełnienie marzeń niejednego turysty. Taki plan udało się zrealizować jednemu z podróżnych, który został zatrzymany przez celników na Lotnisku Chopina. Teraz będzie się tłumaczył z doboru pamiątek.Każdy z nas przywozi z wakacji wiele pamiątek. Jedni stawiają na lokalne wyroby, inni wolą magnesy, a trzeci własnoręcznie zebrane muszle. Ci pierwsi i ostatni powinni jednak uważać, co przywożą do kraju.

 strefa non-schengen
06.02.2024 16:28 Przez kilka godzin ukrywał się na Lotnisku Chopina. Straż graniczna nie wiedziała, co z nim zrobić

Nie wszyscy pasażerowie przestrzegają ogólnie przyjętych norm i zasad na lotniskach. Po raz kolejny przekonali się o tym strażnicy graniczni z Lotniska Chopina.Funkcjonariusze mieli małą zagwozdkę w związku z jednym z pasażerów. 

Straż Graniczna (zdjęcie poglądowe)
22.01.2024 17:07 Dwaj Polacy już szykowali się do wejścia na pokład. Jeszcze na lotnisku straż graniczna zakuła ich w kajdanki

Nie wszyscy wiedzą, jak zachować się w miejscach publicznych. Niektórzy przez swoje skandaliczne zachowanie narażają także życie innych. Na lotnisku w podwarszawskim Modlinie doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji.Dwaj Polacy byli agresywni, przez co funkcjonariusze straży granicznej założyli im kajdanki. 

PLL LOT
21.01.2024 17:58 "Zostawili prawie 300 osób samym sobie". Powrót LOT-em z wakacji w raju zakończył się fatalnie

Egzotyczne wakacje to spełnienie marzeń niejednego turysty. Poza ceną taki urlop ma jedną podstawową wadę – lot trwa nawet kilkanaście godzin. Jednak LOT zgotował swoim pasażerom ponad 30-godzinną tułaczkę.Z naszą redakcją skontaktowała się pani Ewa, która z biurem Rainbow spędziła wakacje w malowniczym i egzotycznym Wietnamie. Wszystko układało się dobrze, dopóki prawie 300 pasażerów nie wsiadło do samolotu.

pies Straży Granicznej
19.01.2024 16:16 Drops spisał się na medal. Zawartość opakowań po popcornie na Lotnisku Chopina wpadła w ręce służb

Nadwiślaski Oddział Straż Granicznej poinformował o sprawnej akcji psa służbowego Dropsa. Zwierzak namierzył na Lotnisku Chopina podejrzaną przesyłkę, po czym zaalarmował swojego opiekuna. Dzięki temu zabezpieczono ok. 2 kg suszu. 

Lotnisko Chopina
18.01.2024 07:30 "Nie powinno się w ten sposób traktować pasażerów". LOT rozzłościł pasażerów

Polski narodowy przewoźnik ma za sobą bardzo udany rok. Zainteresowanie jego usługami wzrosło, a dzięki otwarciu kolejnych tras, może z nadzieją patrzeć również na nadchodzące miesiące. Niestety, nawet oni czasami nie mogą uniknąć problemów.Pasażerowie, którzy we wtorek 16 stycznia przylecieli na warszawskie Lotnisko Chopina z Dubaju, przeżyli niemałe zaskoczenie. Wszystko z powodu bagażu, a dokładnie jego braku.

Lotnisko Chopina
15.01.2024 06:42 "Wampir" na Lotnisku Chopina. Na miejsce błyskawicznie wezwano służby

Służby celne na Lotnisku Chopina słyną ze ścisłych kontroli przesyłek przylatujących do Polski z zagranicy. Pewne odkrycie wzbudziło szczególne zainteresowanie funkcjonariuszy. W paczce znaleziono nieodprawionego gościa.Funkcjonariusze trzymali pilne zgłoszenie dotyczące odkrycia w przesyłce żywego stworzenia. Kiedy przybyli na miejsce nie spodziewali się, że ich spotkają się z prawdziwym "Nosferatu". 

Ryanair
14.01.2024 17:04 "Co najmniej kilkanaście nowych połączeń". Ryanair znokautuje konkurencję w Polsce

Ryanair to bez wątpienia największa linia lotnicza w Polsce i Europie. Żaden inny przewoźnik nie może pochwalić się tak szeroką siatką połączeń. A jak się okazuje, to wcale nie koniec. Już teraz trwają intensywne przygotowania do lata, które może być najlepszym w historii przewoźnika. O planach na przyszłość i nowych trasach z Polski rozmawialiśmy z polską przedstawicielką Ryanaira – Alicją Wójcik-Gołębiowską.

Lotnisko Chopina
12.01.2024 18:07 Bagaż za 1,5 mln przechwycony na warszawskim lotnisku. Ukrainka nie miała przy sobie nic innego

Ostatnie miesiące są niezwykle pracowite dla kontrolerów na Lotnisku Chopina. W ich ręce po raz kolejny trafił drogocenny ładunek, o którym pasażer najwyraźniej zapomniał.Czujność przedstawicieli Krajowej Administracji Sądowej po raz kolejny nie zawiodła. Mimo iż pasażerka próbowała wtopić się w tłum, nie udało jej się ukryć drogocennej zawartości bagażu przed kontrolerami.

Lotnisko Chopina
12.01.2024 15:44 Chciał oszukać system na Lotnisku Chopina. Strażnicy od razu mieli na niego oko

Automatyczne bramki do kontroli dokumentów znacząco przyśpieszyły odprawę. Jeden z pasażerów, który przyleciał do Warszawy z kataru, miał nadzieję, że znajdzie ich słaby punkt. Mocno się jednak pomylił.Każdego roku na lotniskach w całej Polsce zatrzymywane są tysiące osób posługujących się skradzionymi lub podrobionymi dokumentami. Pasażer przyłapany na Lotnisku Chopina chciał oszukać system w niecodzienny sposób.

Lotnisko
11.01.2024 12:36 "Przemyt nielegalnego towaru". Polska aktorka zatrzymana na Lotnisku Chopina

O tym, czego nie wolno przywozić na teren Polski nie wszyscy podróżni wiedzą. Choć niektórzy próbują przemycić nielegalne towary takie jak narkotyki, inni także mogą zostać zatrzymani. Takiego pecha na warszawskim Lotnisku Chopina miała polska celebrytka Klaudia Halejcio wraz ze swoim narzeczonym.Podejrzliwość pracowników lotniska wzbudził towar, który Halejcio zakupiła w Doha. 

Lotnisko Chopina
23.12.2023 19:05 Biżuteria za pół miliona przejęta na Lotnisku Chopina. Turystka popełniła jeden błąd

Koniec grudnia to jeden z najgorętszych okresów na lotniskach. Jednak polskim kontrolerom nic nie umknie. Przekonała się o tym kobieta, która straciła biżuterię na Lotnisku Chopina.Świąteczne podróże wiążą się również z przewożeniem prezentów. Taki cel przyświecał również kobiecie, która do Warszawy przyleciała ze Szwajcarii. Zapomniała jednak, że w jej bagażu znajdują się wartościowe przedmioty.

Lotnisko Chopina
19.12.2023 08:05 Pilny apel Lotniska Chopina. I to tuż przed Bożym Narodzeniem

W poniedziałek 18 grudnia na oficjalnym profilu Lotniska Chopina w mediach społecznościowych pojawił się ważny apel. Jak się okazuje, tuż przed świętami, pasażerowie mogą wpaść w poważne kłopoty.Oszuści przed świętami wspinają się na szczyty swoich umiejętności. Aktywniejsze niż zwykle są SMS-y z fałszywymi linkami, czy telefony złodziei oszukujących metodą "na wnuczka".

Pokład samolotu
13.12.2023 12:16 Natychmiastowa akcja na Lotnisku Chopina. LOT miał zabrać pasażerów, ale na pokładzie pojawił się dym

Jak zdradza Piotr Rudzki, rzecznik prasowy portu cytowany przez portal tvn24.pl, na płycie Lotniska Chopina doszło do pewnego incydentu, który mógł mieć opłakane skutki. Samolot linii PLL LOT była wówczas przygotowywana do kolejnego lotu, kiedy w kabinie pojawił się dym.Wszystko działo się bardzo szybko. Od razu po pojawieniu się dymu podjęto działania, by go ugasić. Cała akcja trwała 10 minut. 

Wizz Air
12.12.2023 14:42 Wizz Air pozamiatał. Wyprzedaje bilety za bezcen, ale promocja skończy się błyskawicznie

W poniedziałek 12 grudnia Wizz Air sięgnął po kolejnego asa w rękawie. Podczas konferencji prasowej dyrektor generalny Józsed Varadi poinformował o przyszłości na Lotnisku Chopina. Turyści będą zachwyceni również nową ofertą.

Samolot
06.12.2023 14:43 Wysyp nowych tras z Polski od Ryanaira. Na liście wakacyjne top kierunki

Już niedługo na polskich lotniskach pojawią się całkiem nowe połączenia. Pasażerowie będą mogli udać się w atrakcyjne, europejskie kierunki. Pierwsze loty zaplanowano już w pierwszej połowie przyszłego roku.Oprócz tego przewoźnik dostał pozwolenie na uruchomienie niektórych tras z Lotniska Chopina w Warszawie. Do tej pory w niektóre miejsca podróżni mogli udać się tylko liniami Wizz Air.

 Straż Graniczna
28.11.2023 09:27 Prawie milion złotych w... skarpetce. Podróżna z Dubaju wpadła na Lotnisku Chopina

Podróżni niejednokrotnie już udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic. Tym razem wracająca z Dubaju kobieta wpadła na gorącym uczynku na Lotnisku Chopina. Wszystko przez zawartość niepozornej skarpetki. 

 Lotnisko Chopina
21.11.2023 09:38 Ewakuacja na Lotnisku Chopina. 260 pasażerów w popłochu opuściło samolot

We wtorek 21 listopada na Lotnisku Chopina doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Stacja TVN24 poinformowała, że na miejscu pojawiła się straż pożarna. Pasażerowie zostali ewakuowani. Wszystko przez dym w kokpicie jednego z samolotów. 

pirat drogowy
20.11.2023 19:22 Pędził 200 km/h, żeby zdążyć na samolot. Mandat? All inclusive jest o wiele tańsze

Pośpiech raczej nigdy nie kończy się dobrze. Szczególnie źle szaleńczy rajd na lotnisko będzie wspominał młody kierowca z Piaseczna. Na szczęście nie zdążył doprowadzić do wypadku.Każdy z nas wie, że dzień wylotu bywa bardzo stresujący. Trzeba się upewnić, że wszystkie rzeczy zostały zapakowane, a na dodatek odpowiednio wcześniej pojawić się na lotnisku. O tym ostatnim fakcie zapomniał pewien 24-latek.

Lotnisko Chopina
19.11.2023 11:33 Celnicy z Lotniska Chopina nie dowierzali, kiedy zobaczyli te walizki. "Nic innego się nie zmieściło"

Podróżując, przyzwyczailiśmy się do tego, że kontrole bagaży na lotniskach odbywają się jedynie przed odlotem. Wiele osób zapomina jednak o tym, że czasami służby wyrywkowo kontrolują walizki, torby i plecaki również po przylocie. Właśnie dzięki temu celnicy na Lotnisku Chopina odnotowali kolejną skuteczną interwencję.Różne osoby przywożą różne pamiątki z wyjazdów. Jednak dwóch Białorusinów, którzy na Lotnisko Chopina przylecieli z Mińska, miało bardzo nietypowy bagaż. Cała jego zawartość trafiła w ręce KAS.

Straż Graniczna
13.11.2023 13:52 Groził, że ma ze sobą materiały wybuchowe. 36-letni Mazowszanin mógł zapomnieć o wycieczce do Holandii

Straż graniczna bez przerwy apeluje, by na lotnisku nie robić sobie żartów na temat przewożenia nielegalnych substancji. Służby informują też o możliwych karach, jakie grożą za taki czyn. Niestety, i tym razem pewien pasażer postanowił na własnej skórze przekonać się, ile w tym prawdy. 36-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego na długo zapamięta swój niedoszły lot. 

Lotnisko Chopina
07.11.2023 15:44 Marzył o wyprawie przez ocean. Plany pokrzyżowała mu własna głupota i straż graniczna na Lotnisku Chopina

Lot samolotem dla wielu osób bywa stresujący. Niektórzy zaś różnie reagują na podwyższoną dawkę kortyzolu w organizmie. Pewien 46-letni mężczyzna podczas boardingu poinformował kontrolę na Lotnisku Chopina o tym, że przewozi nielegalne substancje.Strażnicy graniczni natychmiast zareagowali. 

PLL LOT
03.11.2023 14:32 Samolot LOT-u wpadł w szczelinę. Niezwykle rzadkie zjawisko zaskoczyło pasażerów

Podróże samolotami są bardzo szybkie, jednak kiedy w grę wchodzi lot na inny kontynent, wówczas potrafią ciągnąć się w nieskończoność. Na taki wariant byli gotowi pasażerowie LOT-u, którzy lecieli z USA do Polski. Wszystko jednak uległo zmianie po wpadnięciu maszyny w nietypową szczeliną.