Turysci.pl > Lotnisko Chopina

Lotnisko Chopina

 Straż Graniczna
28.11.2023 09:27 Prawie milion złotych w... skarpetce. Podróżna z Dubaju wpadła na Lotnisku Chopina

Podróżni niejednokrotnie już udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic. Tym razem wracająca z Dubaju kobieta wpadła na gorącym uczynku na Lotnisku Chopina. Wszystko przez zawartość niepozornej skarpetki. 

 Lotnisko Chopina
21.11.2023 09:38 Ewakuacja na Lotnisku Chopina. 260 pasażerów w popłochu opuściło samolot

We wtorek 21 listopada na Lotnisku Chopina doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Stacja TVN24 poinformowała, że na miejscu pojawiła się straż pożarna. Pasażerowie zostali ewakuowani. Wszystko przez dym w kokpicie jednego z samolotów. 

pirat drogowy
20.11.2023 19:22 Pędził 200 km/h, żeby zdążyć na samolot. Mandat? All inclusive jest o wiele tańsze

Pośpiech raczej nigdy nie kończy się dobrze. Szczególnie źle szaleńczy rajd na lotnisko będzie wspominał młody kierowca z Piaseczna. Na szczęście nie zdążył doprowadzić do wypadku.Każdy z nas wie, że dzień wylotu bywa bardzo stresujący. Trzeba się upewnić, że wszystkie rzeczy zostały zapakowane, a na dodatek odpowiednio wcześniej pojawić się na lotnisku. O tym ostatnim fakcie zapomniał pewien 24-latek.

Lotnisko Chopina
19.11.2023 11:33 Celnicy z Lotniska Chopina nie dowierzali, kiedy zobaczyli te walizki. "Nic innego się nie zmieściło"

Podróżując, przyzwyczailiśmy się do tego, że kontrole bagaży na lotniskach odbywają się jedynie przed odlotem. Wiele osób zapomina jednak o tym, że czasami służby wyrywkowo kontrolują walizki, torby i plecaki również po przylocie. Właśnie dzięki temu celnicy na Lotnisku Chopina odnotowali kolejną skuteczną interwencję.Różne osoby przywożą różne pamiątki z wyjazdów. Jednak dwóch Białorusinów, którzy na Lotnisko Chopina przylecieli z Mińska, miało bardzo nietypowy bagaż. Cała jego zawartość trafiła w ręce KAS.

Straż Graniczna
13.11.2023 13:52 Groził, że ma ze sobą materiały wybuchowe. 36-letni Mazowszanin mógł zapomnieć o wycieczce do Holandii

Straż graniczna bez przerwy apeluje, by na lotnisku nie robić sobie żartów na temat przewożenia nielegalnych substancji. Służby informują też o możliwych karach, jakie grożą za taki czyn. Niestety, i tym razem pewien pasażer postanowił na własnej skórze przekonać się, ile w tym prawdy. 36-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego na długo zapamięta swój niedoszły lot. 

Lotnisko Chopina
07.11.2023 15:44 Marzył o wyprawie przez ocean. Plany pokrzyżowała mu własna głupota i straż graniczna na Lotnisku Chopina

Lot samolotem dla wielu osób bywa stresujący. Niektórzy zaś różnie reagują na podwyższoną dawkę kortyzolu w organizmie. Pewien 46-letni mężczyzna podczas boardingu poinformował kontrolę na Lotnisku Chopina o tym, że przewozi nielegalne substancje.Strażnicy graniczni natychmiast zareagowali. 

PLL LOT
03.11.2023 14:32 Samolot LOT-u wpadł w szczelinę. Niezwykle rzadkie zjawisko zaskoczyło pasażerów

Podróże samolotami są bardzo szybkie, jednak kiedy w grę wchodzi lot na inny kontynent, wówczas potrafią ciągnąć się w nieskończoność. Na taki wariant byli gotowi pasażerowie LOT-u, którzy lecieli z USA do Polski. Wszystko jednak uległo zmianie po wpadnięciu maszyny w nietypową szczeliną.

Lotnisko Chopina
31.10.2023 10:48 Celnicy wzięli jego paszport i nie mogli uwierzyć. Estetyczne uniesienie z fatalnym zakończeniem

Podróżując po Europie najczęściej zabieramy tylko dowód osobisty i nie pamiętamy, czym są kontrole. Przypominamy jednak, że do niektórych krajów nadal można wjechać wyłącznie na podstawie paszportu. To właśnie ten dokument pogrążył turystę, który przyleciał na Lotnisko Chopina.Brytyjczyka, który przyleciał do Warszawy, na Lotnisku Chopina czekała niemiła niespodzianka. Mężczyzna podczas kontroli paszportu zwrócił uwagę strażników granicznych. Nie skończyło się to dobrze.

Lotnisko
30.10.2023 13:39 Gorąca zima na Lotnisku Chopina. Ogromna liczba nowych tras i egzotycznych kierunków

Od pierwszego weekendu zimowego podróżni będą mogli skorzystać z nowych połączeń, jakie oferuje warszawskie Lotnisko Chopina. Pojawią się atrakcyjne kierunki dla miłośników zimowych wyjazdów, ale i rajskich klimatów.Jak zdradza biuro prasowe lotniska, z racji rozpoczynającego się sezonu zimowego, zmieni się także siatka połączeń lotniczych. 

Lotnisko Chopina
20.10.2023 12:45 Na polskim lotnisku drożej niż w Marriotcie. Podróżniczka jasno: Lepiej pośpię na podłodze

Oczekiwanie na samolot bywa kłopotliwe. Zwłaszcza kiedy np. czeka nas kilkunastogodzinna przesiadka. Na warszawskim Lotnisku Chopina pojawiło się niedawno kilka kapsuł, w których można się zdrzemnąć przed lotem i umilić sobie czas oczekiwania.Pomysł z ustawieniem kapsuł na Lotnisku Chopina spotkał się ze sporym entuzjazmem. Nie od dziś wiadomo, że stołeczny port dla wielu podróżnych jest tylko przystankiem w drodze na zachód Europy, lub dalej na wschód. Jednak patrząc na cennik tej usługi, wiele osób zastanowi się, czy na pewno chce z niej skorzystać.

Lotnisko Chopina
18.10.2023 08:40 Dostał prezent od kolegów. Na Lotnisku Chopina miał przez niego ogromny problem

Moment kontroli na lotnisku zawsze jest bardzo stresujący. Nawet jeżeli wiemy, że nie przewozimy żadnych nielegalnych przedmiotów. Problem pojawia się jednak, kiedy nie mamy świadomości, że w naszym bagażu znajduje się coś niedozwolonego.Powrotu do Madrytu nie będzie miło wspominał polski student, który mieszka i uczy się w stolicy Hiszpanii. Jak się okazało, mężczyźnie przed wylotem kolega wręczył prezent, który przysporzył mu wielu problemów i nieprzyjemności.

Lotnisko Chopina
17.10.2023 08:08 Lotnisko Chopina bije na alarm. Chwila nieuwagi i będziesz mieć duże kłopoty

Choć szczyt sezonu wyjazdowego dobiegł już końca, to na lotniskach w całym kraju nadal nie brakuje turystów. Z nieuwagi niektórych z nich korzystają oszuści. To właśnie przed ich nową sztuczką ostrzega Lotnisko Chopina.Warszawskie Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. Każdego dnia korzystają z niego dziesiątki tysięcy turystów. Nic więc dziwnego, że to właśnie ono stało się narzędziem w rękach oszustów.

Lotnisko
16.10.2023 16:00 Natychmiastowa ewakuacja na lotnisku Chopina. Podróżni nie wiedzieli, co się dzieje

Można by rzec, że pracownicy lotnisk widzieli już wszystko. Tym razem jednak, Lotnisko Chopina zostało ewakuowane. Powodem miały być pozostawione bez opieki pakunki.Na miejsce natychmiast przybyli pirotechnicy i zabezpieczyli zawartość paczek. 

Lotnisko
04.10.2023 16:22 To miała być wymarzona podróż poślubna. Na Lotnisku Chopina stracił prezenty o wartości 24 tys. złotych

Pan młody wracał ze swojej podróżny poślubnej, która odbyła się na wyspie Kos. Jej finał jednak okazał się dość nieprzyjemny. Po wylądowaniu na warszawskim Lotnisku Chopina mężczyzna został zatrzymany.Służby przejęły od niego prezenty o wartości 24 tys. złotych. 

Lotnisko Chopina
26.09.2023 16:32 Chciał rzucić żartem na Lotnisku Chopina. Przez jedno słowo musiał zapomnieć o locie

Pracownicy lotnisk poważnie podchodzą do podróżnych i nikt nie ma taryf ulgowych. Szczególnie do zachowania, które potencjalnie może stwarzać niebezpieczeństwo. Przekonał się o tym turysta ze Szwajcarii, który zażartował, że w jego bagażu znajduje się bomba.Za swój niewinny żart, pasażer musiał słono zapłacić. 

Kontrola bezpieczeństwa
16.09.2023 16:20 Ile zarabia się w Straży Granicznej? Kwoty zaskakują

Trwa nabór do pracy w Straży Granicznej. Z tego powodu porozmawialiśmy z rzeczniczką prasową kpt. Dagmarą Bielec z Nadwiślańskiego Oddziału SG im. Powstania Warszawskiego. Ile można zarobić w Straży Granicznej? Jakie są obowiązki funkcjonariuszy? Tego dowiecie się z poniższego artykułu. Nadwiślański Oddział SG obejmuje zasięgiem terytorialnym trzy centralne województwa: mazowieckie, łódzkie oraz kujawsko-pomorskie. W obrębie NOSG znajduje się siedem placówek, w tym pięć z lotniczymi przejściami granicznymi w portach lotniczych w Modlinie, Radomiu, Bydgoszczy, Łodzi oraz na Lotnisku Chopina. 

Lotnisko Chopina
01.09.2023 18:00 Miał lecieć na Ibizę, a nie wyszedł z Lotniska Chopina. "To już kolejna taka sytuacja w przeciągu kilku dni"

Choć lato właśnie dobiega końca, wiele osób nadal ma przed sobą wakacyjne wyjazdy. W tym gronie był również 46-latek, który chciał lecieć na Ibizę. Ostatecznie nie wsiadł do samolotu.Wrzesień to w wielu przypadkach idealny moment na wyjazd. Na południu Europy temperatury nadal utrzymują się w okolicy 30 st. C, a ceny są już znacznie niższe. Dodatkowo nie jest tam już tak tłoczno, jak w sezonie. Jednak zanim zaczniecie świętować, najpierw dojedzcie do hotelu.

Lotnisko Chopina
28.08.2023 18:26 Ewakuacja Lotniska Chopina. Pasażerowie w niebezpieczeństwie. To nie był fałszywy alarm

W poniedziałek po południu ewakuowano część terminala na Lotnisku Chopina. Sytuacja była bardzo poważna, a na miejsce wezwano saperów. Jak się okazało, tym razem nie był to głupi żart jednego z turystów.Ewakuacja Lotniska Chopina zaczęła się kilka minut po godzinie 15. Konieczne było wyprowadzenie pasażerów, a także zamknięcie części terminala odlotów. Na miejscu interweniowali strażnicy graniczni i saperzy.

Lotnisko Chopina
28.08.2023 15:49 Ewakuacja Lotniska Chopina. Wielkie utrudnienia dla podróżujących

Osoby podróżujące z Lotniska Chopina w poniedziałek 28 sierpnia z pewnością nie będą dobrze wspominały pobytu w porcie. Jak podaje Polsat News, na największym z polskich portów konieczna była ewakuacja.

Lotnisko Chopina
18.08.2023 13:06 Szokująca przesyłka namierzona na Lotnisku Chopina. Jak można było zrobić coś takiego?

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie dokonali szokującego odkrycia. Poddali kontroli jedną z przesyłek na lotnisku Chopina. Okazało się, że w paczce znajdowała się nielegalna zawartość.Na lotnisku Chopina w Warszawie funkcjonariusze mazowieckiego KAS sprawdzili jedną z przesyłek. W środku znajdowała się szokująca zawartość. Właściciel tego typu paczki może zostać surowo ukarany za nielegalny transport.

Samolot
17.08.2023 06:58 Urządziła sceny na Lotnisku Chopina. Z samolotu musieli ją wynosić

Szczyt sezonu wakacyjnego trwa. W związku z wyjazdami bardzo duży ruch panuje również na lotniskach. Niestety czasami pośród dziesiątek tysięcy pasażerów są również osoby, które nie potrafią się właściwie zachować.Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W lipcu 2023 rok skorzystało z niego blisko 2 mln pasażerów. W poniedziałek 14 sierpnia ze stołecznego portu miała odlecieć również 40-letnia Estonka. Ostatecznie została jednak w Polsce.

Kontrola graniczna
08.08.2023 10:55 14 różnych dokumentów nie wystarczyło by wjechać do Polski. Mężczyznę spotka surowa kara

4 sierpnia Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę, który usiłował dostać się na terytorium Polski poprzez Lotnisko Chopina w Warszawie. 48-latek nie spodziewał się takiej reakcji służb. W trakcie kontroli granicznej obywatel Kazachstanu przedstawił aż 14 różnych dokumentów. 

Lotnisko Chopina
04.08.2023 16:30 43-latek chciał polecieć na wakacje do Turcji. Przez głupi żart nie wpuścili go do samolotu

Straż Graniczna poinformowała o kolejnych incydentach, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na Lotnisku Chopina w Warszawie. Zarówno w środę 2 sierpnia, jak i w piątek 4 sierpnia dwóch pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu. 

Lotnisko Chopina
04.08.2023 07:18 Kreatywny pasażer wpadł na Lotnisku Chopina. Celników zaskoczyły jego "pamiątki z Egiptu"

Szczyt sezonu wakacyjnego to również gorący okres na lotniskach. Zachowanie czujności w takich momentach nie jest łatwe. Mimo tego celnikom na Lotnisku Chopina udało się zatrzymać niedoszłego przemytnika.Jakie pamiątki przywozimy z wakacji? Większość z nas na pewno sięga po magnesy, biżuterię, czy lokalne smakołyki. Niestety na lotniskach nie brakuje również osób, które wybierają mniej legalne przedmioty.

Lotnisko Chopina
31.07.2023 16:01 Polak nie poleciał na wakacje do Turcji. Pilot kazał mu opuścić pokład

W sobotę 29 lipca na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do incydentu, którego bohaterem był pewien pijany mężczyzna. 47-letni podróżny chciał polecieć na wakacje do Turcji, jednak służby nie pozwoliły mu wejść na pokład. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny, na lotnisku musieli interweniować funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Lotnisko Chopina
27.07.2023 12:51 Narkotyki zamiast akcesoriów samochodowych na Lotnisku Chopina. Chcieli przemycić 34 kg towaru

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o próbie przemytu 34 kg marihuany w przesyłce lotniczej. Paczka została namierzona na Lotnisku Chopina. Szacuje się, że wartość rynkowa towaru to ok. 630 tys. zł.  

Vera Zvonareva
22.07.2023 14:04 Lotnisko Chopina powiedziało stop. Rosyjska tenisistka odprawiona z kwitkiem

Zasady dotyczące podróży Rosjan do Europy są bardzo restrykcyjne. Tym samym przepisom podlegają zwykli obywatele, biznesmeni, ale również sportowcy. Boleśnie przekonała się o tym jedna z rosyjskich tenisistek.Od wybuchu wojny w Ukrainie, Rosjanie mają bardzo utrudnioną drogę do Europy. Wjazd na teren Starego Kontynentu spoza strefy UE jest w zasadzie niemożliwy. Ofiarą tych zasad padła Vera Zvonareva, która zmierzała wystąpić na kortach Legii Warszawy.

Lotnisko Chopina
21.07.2023 20:13 "Grzywna, kara pozbawienia wolności a może zakaz wylotu". Lotnisko Chopina ostrzega

Zagraniczne wakacje w większości przypadków wiążą się z podróżą samolotem. Jednak mimo upływu lat wiele osób nie potrafi się tam właściwie zachować. Jak przypomina Lotnisko Chopina, wystarczy jedno słowo, żeby trafić na czarną listę.Polskie lotniska notują rekordy popularności. W wielu miejscach już w czerwcu udało się przebić wyniki sprzed pandemii, a szczyt sezonu jest dopiero przed nami. Być może dlatego Lotnisko Chopina postanowiło ostrzec pasażerów.