Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > 48-latek "niefortunnie zażartował" na lotnisku Chopina. Zamiast do Maroka, wrócił się do domu
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 21.06.2024 18:15

48-latek "niefortunnie zażartował" na lotnisku Chopina. Zamiast do Maroka, wrócił się do domu

kontrola graniczna
fot. straż graniczna

Mimo tego, że służby bardzo często apelują w swoich komunikatach o rozwadze w portach lotniczych, nadal znajdują się tacy, którzy nic sobie z tego nie robią. Niedawno jedną z takich osób był Polak. Przez swój "żart" nie poleciał na wakacje. 

Przez żart na lotnisku nie poleciał do Maroka

Jak informuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, 20 czerwca pewien 48-letni Polak postanowił zażartować sobie na Lotnisku Chopina, że w jego bagażu znajduje się dynamit. Mężczyzną natychmiast zainteresowały się służby. 

Polak został wylegitymowany przez Funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych, a jego bagaż sprawdzony pod kątem nielegalnych przedmiotów. 

Czytaj więcej: Brak parawanów i tłumów turystów nad Bałtykiem? Ta miejscowość to prawdziwa perełka

Przeprosił za swoje zachowanie

"48-latek przeprosił za swoje zachowanie, przyznając, że niefortunnie zażartował" - czytamy na stronie straży granicznej. Przeprosin jednak nie wystarczyły. 48-latek został ukarany mandatem karnym, a także wycofany z rejsu i odprawy paszportowej. Zamiast do Maroka, pojechał do domu. 

Czytaj więcej: Odwiedziłam jedną z piękniejszych wysp w Europie. Na miejscu przeżyłam szok

Straż graniczna apeluje

"Żarty o bombach i ładunkach wybuchowych w bagażach wydają się śmieszne? Nie dla nas! Apelujemy o powstrzymanie się przed takimi "żartami" ponieważ traktujemy wypowiadane groźby wyłącznie poważnie, a każdy sygnał o możliwości stworzenia zagrożenia jest natychmiast sprawdzany. Wiąże się to z wszczęciem odpowiednich procedur, a co za tym idzie może wpłynąć na zakłócenia pracy portu lotniczego, opóźnienia odlotów, jak również sankcjami w postaci nałożenia mandatu karnego i utraty biletu lotniczego" - czytamy na stronie.