Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > "Niesamowicie płakała, krzyczała”. Polska piosenkarka o incydencie na Lotnisku Chopina
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 10.07.2024 06:47

"Niesamowicie płakała, krzyczała”. Polska piosenkarka o incydencie na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina
Fot.EN/Pawel Wodzynski, TikTok/skarberkhonorata

Polska piosenkarka Honorata Skarbek opublikowała na TikToku ważny apel, po tym jak uratowała zagubione dziecko na lotnisku w Warszawie. Na nagraniu opowiedziała o całej sytuacji. - Byłam jedyną osobą, która słysząc te rozpaczliwe krzyki dziewczynki (...) podbiegła do tego dziecka - wyznała. 

Zagubione dziecko na Lotnisku Chopina. Uratowała je polska piosenkarka

Niekiedy bardzo trudno upilnować w zatłoczonych miejscach publicznych dzieci, które są tak wszystkiego ciekawe. Rodzice znają to doskonale. Na lotniskach takie sytuacje wielokrotnie miały miejsce. Każda pomoc wówczas okazuje się nieoceniona.

Kilka dni temu w warszawskim porcie zgubiła się mała dziewczynka. Zdezorientowana i przerażona nie mogła odnaleźć swoich rodziców. Zwróciła jednak uwagę polskiej piosenkarki, Honoraty Skarbek. - Niesamowicie płakała, krzyczała, wołała: mama, dada. Była straumatyzowana, roztrzęsiona - opowiada na TikToku piosenkarka i autorka tekstów.

Piosenkarka apeluje do Polaków

- Byłam jedyną osobą, która słysząc te rozpaczliwe krzyki dziewczynki (...) podbiegła do dziecka. Biegnąc, widziałam, jak mija dziesiątki osób, które zupełnie nie zwracają na to uwagi. Finalnie podbiegłam do tej dziewczynki, zaczęłam pytać, co się stało, czy się zgubiła. Okazało się, że nie mówi ani po polsku, ani po angielsku. Mówiła tylko po rosyjsku - opowiada na filmiku.

Skarbek udała się z dziewczynką do pracowników lotniska. Po chwili z głośników rozległ się komunikat o zagubionej dziewczynce, która oczekuje na swoich rodziców. Niedługo później rodzica znów była w komplecie, o czym upewniła się piosenkarka. 

- Jeśli kiedykolwiek będziecie świadkami takiej sytuacji, że coś będzie wzbudzać w was niepokój, to niezależnie, czy jest to sytuacja dotycząca dziecka, to reagujcie - mówi. przejęta. - Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na to dziecko. Ja miałam boarding za 10 minut (...), a nawet przez chwilę nie pomyślałam, że tracę czas, w ogóle nie miałam tego głowie. Dlaczego w ludziach jest taka chora znieczulica? - dodaje.

@skarbekhonorata

Jestem w szoku jaka znieczulica jest w ludziach!! 🥵 ZAWSZE REAGUJCIE!!!

♬ dźwięk oryginalny - Honorata Skarbek

Jak szukać zagubionego dziecka w tłumie?

Przede wszystkim należy pamiętać, że niekiedy wykrzykiwanie imienia na nic może się zdać. To, co może pomóc w szybkim znalezieniu dziecka to wymienianie konkretnych elementów garderoby, w jakie dziecko jest ubrane np. czerwona bluza, czy żółta czapka z daszkiem. W miejscach takich jak lotnisko czy centrum handlowe warto udać się do ochrony, która pomoże w namierzeniu dziecka, przeglądając nagrania z kamer.