Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > "Rozbój w biały dzień". Pani Iza chciała kupić córce picie na lotnisku i przeżyła szok
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 18.05.2024 20:01

"Rozbój w biały dzień". Pani Iza chciała kupić córce picie na lotnisku i przeżyła szok

Lotnisko Chopina
Fot. EastNews/Pawel Wodzynski

O tym, jak wysokie ceny oferują sklepy na polskich lotniskach, wszyscy wiemy. Drogie potrafią być choćby najzwyklejsze produkty. Podczas oczekiwania na lot do Włoch na Lotnisku Chopina w Warszawie, rodzina z małą z córką przeżyła istny szok. Dziewczynce chciało się pić, więc rodzice udali się do jednego z tamtejszych sklepów spożywczych.

Pani Iza, mama dziewczynki opowiedziała o całej sytuacji portalowi edziecko.pl. Nie kryła swojego oburzenia.

Cena wody na Lotnisku Chopina w Warszawie

Podróżni często przygotują jedzenie na lot, po to, by nie przepłacać nie tylko na pokładzie samolotu, ale także na lotnisku. Jednak ze względu na to, że podczas kontroli bagażu nie można wnosić ze sobą picia, podróżni kupują je po odprawie. Ceny nawet za wodę potrafią być tam kosmicznie drogie, o czym przekonała się pani Iza z rodziną.

“Najtańsza woda kosztowała 9 zł! I to malutka butelka, które nie ma opcji, żeby starczyła na naszą trójkę, musieliśmy kupić 3 takie butelki minimum i to oszczędzając wodę” - opowiada pani Iza portalowi edziecko.pl. Ostatecznie rodzina musiała zapłacić aż 27 zł za 1,5 litra wody. 

Pasażerka przeżyła szok na lotnisku. “Rozbój w biały dzień”

Pani Iza przyznała, że nie rozumie, dlaczego na lotnisku w Warszawie ceny są tak bardzo zawyżone. Jednak z podobnymi można spotkać się w niemal każdym innym lotnisku w Polsce.  

“Człowiek szuka godzinami tanich lotów, żeby zaoszczędzić, przegląda milion ofert hoteli, a potem wywala kasę na takie coś. Dla mnie te ceny to nic innego, jak jawne oszustwo ludzi, którzy nie mają wyboru” - cytuje portal. 

Lotnisko Chopina w Warszawie wprowadza poidełka z darmową wodą

Pasażerowie wielokrotnie skarżyli się na wysokie ceny za wodę. Lotnisko Chopina w Warszawie wychodzi im naprzeciw. “Zmodernizowaliśmy źródełka z wodą pitną. Teraz każdy pasażer może skorzystać z darmowej, filtrowanej wody pitnej w bardziej wygodny sposób. Wystarczy zabrać ze sobą pustą butelkę, bidon lub termos*, a następnie uzupełnić w jednym ze zmodernizowanych źródełek” - czytamy w opublikowanym poście na Facebooku.

Na warszawskich lotnisku znajduje się aż pięć poidełek: naprzeciwko Gate 22N, naprzeciwko Gate 38, naprzeciwko Gate 3N, hala odbioru bagażu, w lewo za kontrolą bezpieczeństwa w strefie AB.

Źródło: edziecko.pl, Facebook/Lotnisko Chopina

Czytaj też: Kroję pora i mieszam z trzema dodatkami. Ta surówka pasuje do każdego obiadu