Archiwum czerwiec 2020

Dziwnów na plaże
30.06.2020 22:17 Okropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chce

Dziwnów potwierdza, że pandemia koronawirusa znacznie wpływa na środowisko. Niestety nie tylko pozytywnie. Chociaż w mediach mogliśmy przeczytać o znacznym spadku emisji dwutlenku węgla, poprawie jakości wód, gołym okiem można zobaczyć również niepokojące efekty. Przekonali się o tym ludzie, którzy wybrali się na tereny nadmorskie również w Świnoujściu oraz Międzyzdrojach. Eksperci apelują o odpowiedzialność i większą dbałość o środowisko.Dziwnów, Świnoujście oraz Międzyzdroje - tam tereny nadmorskie były sprzątane przez w ramach specjalnej akcji. Zaangażowane osoby oczyszczały również tereny Wolińskiego Parku Narodowego. Chociaż sama inicjatywa ma szczytny cel, wnioski, które powstały w trakcie, są bardzo niepokojące. W trakcie pierwszego dnia zebrano ogromną ilość śmieci, które zostały przekazane utylizacji i recyklingu. To kolejny sygnał, aby zacząć uważniej dbać o środowisko. Inaczej nasz krajobraz może zmienić się w wysypisko śmieci.

Grecja obowiązki przyjezdnych
30.06.2020 18:12 Kolejny obowiązek dla przyjezdnych. Jeśli odmówisz, będziesz miał problemy na wakacjach w Grecji

Grecja to kolejny kraj, który otworzył już swoje granice i turyści mogą zacząć planować tam wakacje. Jednak lokalne władze zatwierdziły już nowy przepis, który obowiązuje przyjezdnych. Warto zapoznać się z warunkami, zanim wybierzemy się tam na wczasy w 2020 roku. Bez tego wkroczenie na terytorium Grecji może okazać się niemożliwe. To następny przykład tego, jak zmieniło się podróżowanie w czasie pandemii koronawirusa.Grecja - podobnie jak wiele innych krajów, które otworzyły już swoje granice - wymaga noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz zachowania bezpiecznego dystansu. To jednak nie wszystkie obowiązki, jakie zostały nałożone na przyjezdnych. Lokalny rząd zatwierdził już nowy przepis, z którym zapoznać powinien się każdy, kto planuje w najbliższym czasie wybrać się tego państwa. Warunek ten może okazać się szczególnie ważny dla każdego, kto wybrał ten kierunek podczas urlopu. Chodzi o kod QR.

Krynica Morska wolałaby zapomnieć o "Piaski Clubie".
30.06.2020 17:28 150 zł za noc w ośrodku w Krynicy Morskiej. Warunki wołają o pomstę do nieba, skandal

Krynica Morska dla tych turystów była synonimem urlopowego koszmaru. Niska cena w czasach kryzysu, bliskość morza - na początku brzmiało całkiem dobrze, ale po zakwaterowaniu się w niejakim “Piaski Club”, bohaterowie historii relacjonowanej przez WP dostrzegli drugie dno “okazyjnej” oferty.

Chatka Puchatka skrywała hałdę śmieci.
30.06.2020 15:46 Ogromny wstyd i skandal. Odkopali przy Chatce Puchatka całą smutną prawdę

Chatka Puchatka w Bieszczadach co roku zapraszała w swoje progi tysiące turystów, jednak teraz cały obiekt przechodzi niemałą metamorfozę. W maju 2020 roku władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego poinformowały, że Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej jest już rozebrana i czeka na architektoniczny wizaż. Niestety teraz na jaw wyszła przykra sprawa.

Wakacje w Polsce godną alternatywą dalekich podróży.
30.06.2020 07:10 7 miejsc w Polsce, w których poczujesz się jak w egzotycznym raju. Zapierają dech w piersiach

Wakacje w kraju najpewniej będą wyborem większości Polaków, dlatego też warto zwrócić uwagę na miejsca, które wymykają się standardowym opisom. To prawdziwe perły na mapie turystycznej regionu i, jak się okazuje, bliźniaczo podobne odpowiedniki światowych hitów.

Jurata podbiła serca
29.06.2020 22:55 Kultowa Jurata podbiła serca Polaków. Stała się jednym z najsłynniejszych kurortów w kraju

Jurata i jej popularność się nie starzeją. Chociaż przed wybuchem II Wojny Światowej przyciągała elity za sprawą luksusowych pensjonatów, drewnianych parterowych willi, które dzisiaj zastąpione zostały przez piętrowe apartamentowce, miejsce to nadal jest bardzo atrakcyjne dla turystów. Na pewno nie zmieniły się porośnięte bujnymi paprociami sosnowy las oraz dzika plaża, które sprawiają, że klimat w Juracie wciąż jest wyjątkowy. Powstała z myślą o konkurencji dla niemieckiego uzdrowiska.Postanowiono, że Jurata powstanie na Półwyspie Helskim. Nic dziwnego. Okolice oferują mnóstwo atrakcji - od szerokich piaszczystych plaży po dziewiczy zalesiony obszar. Nazwę tego miejsca miała wymyślić nauczycielka w ramach konursu. Nawiązuje ona do starosłowiańskiej bogini morskiej - Juraty. Nowoczesny ośrodek dla oficerów i prezydencka willa miały szybko zapewnić Juracie wysoki prestiż. Zainteresowanie wzbudzały także bungalowy położone na dużych leśnych działkach.

córka niesamowite rzeczy
29.06.2020 22:30 Martyna Wojciechowska pochwaliła się córeczką. Robi niesamowite rzeczy

Córka Martyny Wojciechowskiej co jakiś czas pojawia się w jej mediach społecznościowych. Jak widzimy na powyższym zdjęciu, Martyna Wojciechowska co jakiś czas na swoim instagramowym koncie @martyna.world chwali się nie tylko podróżami, ale również życiem prywatnym. Niedawno znana dziennikarka postanowiła pokazać wszystkim, co robi jej córka. Fotografia, która pojawiła się na Instagramie oraz Facebooku gwiazdy zaskoczyła wiele osób.Córka Martyny Wojciechowskiej robi imponujące rzeczy. Nic dziwnego, że matka postanowiła pochwalić się swoją córką w mediach społecznościowych. Wszystko wskazuje na to, że znana dziennikarka jest dumna z młodej Marysi. Trudno się dziwić. Podróżniczka znana ze swoich licznych wypraw musi czuć wielką satysfakcję, widząc jak jej córka wykazuje wielkie siły witalne i to z samego rana. Jeszcze nie tak dawno Wojciechowska opowiadała na swoim Instagramie, że w salonie zamontowała specjalny hak, na którym może ćwiczyć jej córka.

Mielno turyści zaszaleli
29.06.2020 22:05 Rewal i Mielno rozbiły bank. Turyści zaszaleli

Mielno i Rewal walczyły w wyścigu wyborczym, który przypadł akurat na pierwszy weekend wakacji. Frekwencja w całym kraju w tym roku była bardzo wysoka. Niektórym samorządom jednak szczególnie zależało na tym, aby w głosowaniu wzięło udział jak najwięcej osób. Oddając głosy, można było nie tylko wybrać nowego prezydenta RP, ale także pomóc gminie otrzymać wóz strażacki. Pomysł rządzących miał zmotywować do wzięcia udziału w wyborach poza dużymi miastami.Mielno i inne gminy do 20 tysięcy mieszkańców mogły powalczyć w wyścigu o najwyższą frekwencję w województwie. Rządzący przygotowali do rozdania 16 pojazdów. Zarówno Rewal, jak i Mielno są miejscami turystycznymi, co dało się odczuć już w zeszły weekend. Urzędnicy na tę okazję przygotowali dodatkowe karty wyborcze, spodziewając się dużej liczby przyjezdnych osób. Przewidywania okazały się słuszne. Frekwencja w obu miejscowościach okazała się bardzo wysoka, jednak wygrać mogła tylko jedna gmina.

wakacje okropna prawda
29.06.2020 19:10 Wykupiła wymarzone wakacje. Dopiero potem dotarła do niej okropna prawda

Wakacje Doroty miały być czasem wypoczynku w pięknym miejscu. Polka wykupiła już wycieczkę i szykowała się do wylotu. Po dokonaniu wpłaty jednak wpadła na niepokojące informacje. Wszystko z powodu obowiązujących zasad. To ostrzeżenie dla wszystkich turystów, aby przed planowaniem urlopu dokładnie zapoznali się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi miejsca, w którym chcą spędzić wypoczynek. Dzięki temu wiele osób może uniknąć rozczarowania.Dorota miała spędzić wakacje w Portugalii. Jak informuje portal Wirtualna Polska, kobieta znalazła wczasy w okazyjnej cenie i zdecydowała się skorzystać z oferty. Jednak dopiero po dokonaniu wpłaty zapoznała się dokładnie ze wszystkimi informacjami na temat zasadach panujących w regionie, do którego się wybierała. Chociaż Portugalia 15 czerwca otworzyła już granice dla obywateli Unii Europejskiej, państw strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Wenezueli, USA, Kanady czy RPA, w niektórych miejscach wciąż panują obostrzenia.

wycieczka z biurem podróży
29.06.2020 18:59 Biura podróży mają nieziemskie niespodzianki. Polacy mogą zacierać ręce

Wycieczka z biurem podróży to teraz najlepszy sposób na bezpieczny wyjazd za granicę. Dodatkowo czeka nas miła niespodzianka przy zakupie wielu ofert. Niektóre kraje możemy odwiedzić za niższą cenę niż przed rokiem. Jeśli ktoś czekał na super okazję, by pojechać w wymarzone miejsce, lepszego momentu już nie trafi. Raport Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA ukazał zmiany cen wycieczek.

przewodnik smutna prawda
29.06.2020 16:21 Dobitne słowa polskiego przewodnika. Smutna prawda

Przewodnik Sebastian Fijak zdecydował się poświęcić swoje życie górom. Do jego głównych zadań należy zapewnienie grupie - często złożonej z amatorów - niezbędnego bezpieczeństwa podczas wspinaczki. W związku z tym jego praca wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Wiele osób nie ma pojęcia o tym, jakie kary mogą spotkać przewodników, których podopieczni ucierpią w trakcie wyprawy na szczyt. W rozmowie z portalem Onet.pl mężczyzna wspomina również o niebezpieczeństwach oraz zachowaniu klientów.Każdy przewodnik ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo klientom, którzy wynajmują go, aby przeprowadził ich przez góry. Sebastian Fijak przyznaje, że coraz więcej decyduje się korzystać z usług przewodników górskich, którzy są dużo bardziej doświadczeni od przeciętnych turystów i spędzają w górach dużą część życia. Zgodnie z tym co mówi mężczyzna, obecnie nie pracuje z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, jednak pomoc ze strony rządu wciąż nie jest satysfakcjonująca.

urlop plany Polaków
29.06.2020 16:05 Polacy mają dość, wielu nie stać na wakacje. Zmieniają urlopowe plany

Urlop niejednego Polaka uległ fundamentalnym zmianom. Powód jest oczywisty. Po wybuchu pandemii koronawirusa mnóstwo osób musiało zmienić formę spędzania wczasów podczas tegorocznych wakacji, które zaczęły się już w zeszły weekend. Wśród wielu mieszkańców naszego kraju można zaobserwować rozpowszechniającą się prawidłowość - coraz więcej z nas podczas zbliżających się urlopów chce zwrócić szczególną uwagę na wydatki, aby wydawać mniej. Dowody znajdziemy w Barometrze Providenta.Wiele wskazuje na to, że duża część Polaków spędzi swój urlop zupełnie inaczej, niż mogli to planować przed wybuchem pandemii koronawirusa. Jak pokazują statystyki, wielu obywateli postanowiło ograniczyć wydatki podczas tegorocznych wczasów. Zmiany są różnorodne. Niektórzy zdecydowali zmienić kierunek podróży na nieco tańsze miejsce turystyczne, inni uznali, że w tym roku wakacje najlepiej będzie spędzić w Polsce. Pojawiają się także osoby, które z zostaną w swoich domach. Wszystko po to, aby rzadziej sięgać do portfeli.

Panama niezwykłe miejsce
28.06.2020 21:20 Niezwykłe miejsce, które łączy Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym. Zapiera dech w piersiach

Panama to szczególne miejsce w Ameryce Środkowej. Jednym ze szczególnych obiektów, jakimi mogą pochwalić się mieszkańcy tego kraju, jest Kanał Panamski. Wyjątkowa droga wodna, która ciągnie się przez 80 km łączy Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym. Położony w Przesmyku Panamskim ma 12 śluz i nadal jest bardzo ważny dla całego państwa głównie ze względu na transport morski, jednak stanowi również atrakcję turystyczną, którą zobaczyć chcą ludzie z całego świata.Chociaż droga wodna przyciąga mnóstwo turystów, nie zawsze podróżni mogą się nią przepłynąć. Bardzo ważne okazują się warunki pogodowe. Z powodu skrajnie niskich ilości opadów dochodzi do drastycznego obniżenia się poziomu wody. Cierpi na tym także gospodarka, ponieważ w wyniku niskiego stanu wody w Kanale Panamskim, transportowce zmuszone są dostosować się do obniżonych limitów ładunkowych. Niektóre statki w takich okolicznościach nie mogą w ogóle wpłynąć do kanału.

Portugalia znowu wprowadza restrykcje
28.06.2020 17:30 Wracają do obostrzeń i wskazują winnego sytuacji. Trudna walka w gminach na zachodzie UE

Portugalia szybko wprowadziła szereg restrykcji, które nie pozwoliły koronawirusowi na rozprzestrzenianie się. Niestety równie szybko zaczęła z nich rezygnować, a część społeczeństwa poczuła się zbyt bezpiecznie i zapomniała o zagrożeniu. W efekcie mamy do czynienia z drugą falą epidemii, którą próbuje się zatrzymać przywracając wiele zakazów. Podobna sytuacja miała miejsce w Czarnogórze, która jako pierwsza ogłosiła wygraną z epidemią.

samolot niewielki spadł
28.06.2020 16:00 Są poszkodowani. Na miejscu są już służby. Samolot spadł na ziemię z pasażerami na pokładzie

Samolot był poszukiwany przez strażaków, którzy wcześniej otrzymali wiadomość o prawdopodobieństwie zajścia katastrofy. Okazało się, że maszyna rzeczywiście spadła z nieba i runęła na teren porośnięty lasem. Reporterom Polsat News udało się ustalić, że potwierdzono 4 poszkodowane osoby, na szczęście wszyscy przeżyli. Samolot typu awionetka należał do warszawskiego aeroklubu. Wciąż nie poinformowano, w jakich okolicznościach doszło do fatalnego wypadku.Samolot stracił łączność z Lotniskiem Bemowo. Wtedy zaczęto podejrzewać, że mogło dojść do katastrofy, o czym zawiadomiono straż pożarną.Służby zaczęły szukać maszyny. Z relacji świadków wynikało jasno, że awionetka zaczęła szybko tracić na wysokości zaraz po wzniesieniu się. Wreszcie strażakom udało się odnaleźć samolot i jego załogę. Maszyna rozbiła się w okolicy ul. Radarowej na zalesionym terenie. Strażacy przekazali mediom, że wczystkie cztery osoby żyją.

pożar trzech Polaków
28.06.2020 07:00 Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii

Pożar w Reykjaviku skończył się tragedią. Dramatyczne wydarzenie rozegrało się w jednym z hoteli pracowniczych. Niestey ambasador RP Gerard Pokruszyński po tym, jak islandzkie władze zidentyfikowały ofiary, w sobotę potwierdził smutne wiadomości. W pożarze zginęło trzech Polaków. Dwóch trafiło do szpitala.Wiele osób poniosło też duże straty materialne. Stan budynku już wcześniej miał niepokoić islandzki związek zawodowy. Teraz sprawą zajmuje się policja.Pożar wybuchł w pracowniczym hotelu w Reykjaviku w czwartek tj. 25 po południu. Budynek był zamieszkiwany w dużej mierze przez zagranicznych obywateli. Wśród zameldowanych 73 osób było 28 Polaków, 28 Łotyszy, 12 Litwinów, trzech Rumunów, a także po jednym lokatorze z Hiszpanii oraz Islandii.Wiadomość o pożarze pojawiły się w islandzkiej gazecie Frettabladid. Relację z dramatycznego wydarzenia przekazał również nadawca publiczny RUV. Polscy dyplomaci otoczyli opieką poszkodowanych oraz rodziny ofiar.

Słowacki Raj robi piorunujące wrażenie.
27.06.2020 15:00 Słowacki Raj podbił serca Polaków. Przepiękne miejsce, warto odwiedzić

Słowacki Raj jest prawdziwą Mekką dla miłośników turystyki górskiej. Wspaniałe widoki, zarówno szlaki dla doświadczonych, jak i ścieżki wytyczone specjalnie pod mniej wyćwiczonych piechurów - atrakcji jest naprawdę sporo, jednak przed wyjazdem na południe należy wiedzieć kilka rzeczy.

Katastrofa lotnicza sprzed lat
27.06.2020 14:37 Chcą wyjaśnić tajemnicę katastrofy lotniczej. Nowe fakty mogą być przełomowe. Władze we Włoszech zdecydowały

Katastrofa lotnicza dla większości z nas to obraz widziany tylko na dużym ekranie. Niestety w historii lotnictwa jest wiele dramatów, które rozegrały się w drodze powietrznej. Wiele katastrof do dziś nie zostało wyjaśnionych, co budzi wśród wielu duże kontrowersje. Jak się okazuje, wyjaśnieniem jednej z najbardziej tajemniczych katastrof lotniczych zajął się włoski rząd. Śledztwo może być przełomowe.

wakacje tragiczne skutki
27.06.2020 12:27 Polacy zapominają o arcyważnej rzeczy przed wyjazdem na wakacje. Skutki mogą być tragiczne

Wakacje w tym roku prawdopodobnie będą różniły się nieco od poprzednich. Ze względu na pandemię koronawirusa część osób zdecyduje się na pozostanie w kraju. Jednak, niektórzy Polacy nie mają zamiaru rezygnować z zagranicznych wakacji. Przed wyjazdem na urlop nie powinni zapomnieć o bardzo ważnej rzeczy. Bagatelizowanie zagrożenia może skończyć się tragicznie.Każdy, kto planuje zagraniczne wakacje, powinien dokładnie sprawdzić, jakie ubezpieczenie posiada. Wybuch pandemii koronawriusa spowodował, że ubezpieczyciele już dziesiątki tysięcy polis, które obejmują koszty leczenia COVID-19. Jednak zanim zdecydujecie się na zakup jednej z komercyjnych polis, powinniście udać się do Narodowego Funduszu Zdrowia. Według statystyk 4 procent Polaków już wyjechało albo zamierza spędzić wakacje poza granicami naszego kraju. Ze względu na ryzyko zarażenia się SARS-CoV-2 ubezpieczyciele postanowili dostosować swoją strategię do turystów.

Włochy zapraszają turystów
27.06.2020 08:31 Promowali region w oburzający sposób. Teraz żałują

Włochy przed pandemią były jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez turystów z całej Europy. Tanie linie lotnicze oferowały bilety w takich cenach, że ciężko było się oprzeć podróży. Po kilku miesiącach walczenia z epidemią Włochy znów zapraszają turystów, lecz jak się okazuje, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

zamek w Łapalicach
26.06.2020 18:40 Polski Hogwart doczekał się decyzji. Czekano na nią latami

Zamek od lat stał pusty i niedokończony. Właściciel wyłożył mnóstwo pieniędzy na jego budowę, lecz napotkał wiele przeszkód, które zatrzymały ten proces. Rada Gminy Kartuzy nareszcie doszła do porozumienia z właścicielem nieruchomości. Ma w niej powstać hotel z pracownią i galerią. Niezwykłe dzieło stolarza z Gdańska zostanie dokończone i przyjmie turystów.

plaże w Bournemouth są zatłoczone
26.06.2020 17:10 Zignorowali ostrzeżenia. "Apelujemy o trzymanie się z dala od naszej plaży", zaskakująca sytuacja w UK

Plaże na południowym wybrzeżu Anglii przyciągają prawdziwe tłumy. W miejscowości Bournemouth, która jest popularna wśród turystów, władze ostrzegają przed nieodpowiedzialnym zachowaniem. Tłumy wypoczywające na plażach ignorują wytyczne dotyczące zdrowia publicznego. Niektórzy nawet żartują, że jest tak ciasno, że "nawet koronawirus się nie wciśnie".

świat na wyspie
25.06.2020 18:30 82-latka mieszka sama na wyspie. Odwiedzają ją tłumy turystów

Świat pełen jest zarówno niesamowitych miejsc, jak i historii. Wspaniałym dowodem na to są Wyspy Dokdo nazywane przez turystów "wyspami samotnymi". Archipelag Dokdo stanowi ogromną atrakcję turystyczną, którą co roku odwiedza około 160 tys. osób. To jednak nie tylko piękne widoki, ale również wyjątkowa opowieść, ponieważ gdy wszyscy podróżni wracają do domów, na jednej z wysp zostaje 82-letnia kobieta, która zamieszkuje je na stałe. Jest jedyną osobą mieszkającą na "samotnych wyspach".Takie historie sprawiają, że świat staje się jeszcze bardziej niesamowity. 82-latka wybrała "samotne wyspy" na swój dom, chociaż to miejsce nie przyciąga nikogo na stałe. Archipelag składa się z około 90 niewielkich wysepek i raf, które leżą na Morzu Japońskim. Do największych z nich należą Seodo i Dongdo. Wszyscy są ciekawi, co sprawiło, że kobieta postanowiła spędzić życie na jednej z tych wysp? Okazało się, że z tym wyborem wiąże się piękna historia. Poznajcie jedyną mieszkankę wysp Dokdo.

granica otwierają kolejną
25.06.2020 15:20 Otwierają granice. Polacy mogą jechać w kolejne miejsce na wakacje

Granica została otwarta. Obcokrajowcy mogą już odwiedzać Albanię - także w celach turystycznych. Po rozporządzeniu rządu Republiki Albanii z 29 maja br. bałkański kraj otworzył granice lądowe już 1 czerwca. Teraz turyści z Polski mogą odwiedzić ten kraj z pełną swobodą, korzystając z lądowych środków transportu. Chociaż Albania jest niewielkim krajem, ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych - od pysznej kuchni po długie kilometry piaszczystych plaż.Już 1 czerwca została otwarta granica lądowa Albanii. Jednak wciąż kwestią do rozwiązania pozostaje sprawa linii lotniczych. Ze względu na to, że Republika Albanii nie należy do krajów członkowskich Unii Europejskiej, nie ustalono jeszcze konkretnej daty wznowienia połączeń z naszym krajem. Wiele sygnałów wskazuje na to, że samoloty wznowią swoje rejsy już niedługo. W mediach mówi się o połowie lipca. Komisja Europejska przedstawiła już krajom członkowskim rekomendację otwarcia granic poza UE od 1 lipca.

dzieci przewoźnik potwierdził
25.06.2020 08:47 Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować

Dzieci rozpoczną wakacje wraz z początkiem najbliższego weekendu. Wiele z nich niedługo zacznie podróżować z opiekunami, korzystając z polskich przewodników. Z tej okazji jedna z narodowych firm przewozowych przygotowała wymarzoną ofertę. Dzięki niej tysiące Polaków otrzyma możliwość zakupu biletów z 80-procentową zniżką. Rezerwacji przejazdów można dokonywać już teraz. Taka decyzja to idealne wsparcie wakacyjnych budżetów dla wielu polskich rodzin.Ogromną zniżkę na przejazdy otrzymają dzieci, które skorzystają ze swoimi opiekunami z autokarów Polonusa. Mając na uwadze najmłodszych, narodowy przewoźnik przygotował specjalną ofertę, w ramach której młodzi Polacy będą mogli otrzymać aż 80 procent zniżki na przejazd. To wyjątkowo dobra informacja dla całych rodzin, które planują już wyjazdy z dziećmi w sezonie wakacyjnym. Firma potwierdziła, że bilety na przejazdy nad polskie morze, na Mazury czy w góry można już rezerwować.

easyJet skandaliczne zachowanie
24.06.2020 16:40 Skandaliczne zachowanie zarządu popularnych linii lotniczych. Pasażerowie nie zostawiają suchej nitki na przewoźniku

EasyJet to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych. Przed wybuchem pandemii koronawirusa przewoźnik cieszył się dużym zainteresowaniem i zaufaniem ze strony pasażerów. Sytuacja ta jednak niekoniecznie zmieni się, mimo wznawiania lotów międzynarodowych przez kraje na całym świecie. Wizerunek firmy zauważalnie ucierpiał po tym, jak wielu klientów uznało, że próbowano nimi manipulować. Podróżni jednak szybko zorientowali się i postanowili dochodzić swoich praw.Problemy easyJet niebezpośrednio związane są z pandemią koronawirusa. Po wprowadzeniu restrykcyjnych nakazów i ograniczeń przewoźnicy musieli dostosować się do nowych warunków. Skutki szczególnie dotknęły sektor turystyczny. Ze względu na zamknięcie granic mnóstwo połączeń zostało anulowanych. Wcześniej jednak część podróżnych zakupiło już bilety na rejsy, które ostatecznie się nie odbyły. Takim klientom zarząd zaproponował jedynie zmiany połączenia lub vouchery. Firma nie musiała długo czekać na reakcję.

wakacje czarny scenariusz
24.06.2020 12:35 Czarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleni

Wakacje tegoroczne - podobnie jak rok szkolny 2019/2020 - będą znacznie odbiegały od tego, jak przebiegał okres wolny od szkoły w poprzednich latach. Po wybuchu pandemii koronawirusa zarówno uczniowie, jak i ich rodzice zastanawiali się, jak będzie wyglądał sezon letni. Chociaż wakacje zaczynają się już za kilka dni i wiele osób marzy o tym, by wypocząć po ostatnich miesiącach, które pełne były sytuacji problematycznych - również tych związanych z nauczaniem - rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał mało optymistyczne wiadomości.Zazwyczaj wakacje kojarzą się z beztroskim okresem, w którym możemy zapomnieć o obowiązkach, jednak w tym roku będzie inaczej - o pewnych zaleceniach nie sposób będzie zapomnieć. Skutki pandemii koronawirusa da się odczuć również w sezonie letnim. Niedawno rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaapelował do Polaków, aby pamiętali o zachowywaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa podczas urlopów. Chociaż po zachowaniach społeczeństwa można zauważyć, że Polacy są już zmęczeni ograniczeniami, wiele z nich nie zostanie zniesionych przed wakacjami.

wieś jedno zdjęcie
24.06.2020 11:32 Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

Wieś z południa Polski bije właśnie rekordy popularności, chociaż jeszcze do niedawna mało kto miał pojęcie, że w ogóle istnieje. Wszystko zmieniło się jednak dzięki jednej fotografii, która szybko podbiła internet. Po opublikowaniu tego szczególnego zdjęcia tysiące osób odkryło niewielką miejscowość położoną niedaleko Krakowa. Jej mieszkańcy prawdopodobnie nie podejrzewali, że ten region w tak błyskawicznym tempie zyska znaczącą sławę.Zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych, pokazujące polską wieś stało się niezwykle popularne. Fotografia, która przedstawia miejscowść na południu kraju z lotu ptaka, pojawila się na Instagramie. Udostępniła ją organizacja World Urban Planning, która dzieli się z internautami rzutami przepięknych - często nieznanych przez turystów - miejsc. Zdjęcie zostało wykonane w sierpniu 2019 roku. To, że w okresie letnim polska wieś prezentuje się wyjątkowo malownicz, wiedzieliśmy już od dawna, ale teraz podziwiać może ją cały świat.

LOT nowe doniesienia
24.06.2020 09:08 Polskie linie lotnicze zażegnały kryzys? Nowe doniesienia nie budzą żadnych wątpliwości

LOT - podobnie jak inne linie lotnicze na całym świecie - musiał zmierzyć się z kryzysem spowodowanym wybuchem pandemii koronawirusa. Jednak po niedawnych rozporządzeniach o otwarciu granic i wznowieniu lotów międzynarodowych, przewoźnicy mogą znów wrócić do funkcjonowania. Znoszone są również kolejne nakazy dotyczące rejsów - jak choćby obostrzenie dotyczące limitu miejsc na pokładzie. Teraz Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej przekazał kolejne wiadomości.Wiele wskazuje na to, że LOT radzi sobie z obecnym kryzysem nienajgorzej. Zgodnie z komunikatem Konsulatu Generalnego RP polski przewoźnik wznowi rejsy do Stanów Zjednoczonych. Połączenie Warszawa - Nowy Jork-JFK wraca już najbliższej przyszłości i będzie funkcjonowało regularnie. Informacja to może szczególnie cieszyć, ponieważ kursy zostaną wznowione już w okresie wakacyjnym. Po otwarciu granic oraz lotów międzynarodowych wraca coraz więcej połączeń.

Turystyka w Polsce notowała wzrosty.
24.06.2020 07:42 Rząd nie spodziewał się tak dużego wzrostu. Polska przekroczyła kolejną granicę. Dane są zatrważające

Turystyka w Polsce odnotowała ważny wynik. Jak podaje Ministerstwo Rozwoju, w 2019 roku Polskę odwiedziło aż 21,1 mln przyjezdnych z zagranicy, czyli o 7,8 proc więcej niż w roku poprzednim (2018 r. - 19,6 mln). W większości byli to obywatele Unii Europejskiej, jednak są też pewne zaskoczenia.

lot kilka warunków
24.06.2020 06:56 Kolejne zmiany ws. odszkodowania za opóźniony lot. Turyści nie będą zadowoleni

Lot opóźniony może pokrzyżować wszelkie plany. Podróżni nieraz mogą spędzić na lotnisku wiele dodatkowych godzin, czekając na swój samolot, który z różnych przyczyn nie mógł wystartować punktualnie. Bywa tak, że długie oczekiwania kończą się usłyszeniem komunikatu o odwołanym locie. W takich przypadkach pasażerowie mogli ubiegać się o odszkodowania, a nawet dodatkowe dofinansowanie np. za nocleg. Teraz Komisja Europejska rozważa wprowadzenie nowych zmian.Jak dotąd znacznie opóźniony lub odwołany lot upoważniał podróżnych do pobierania odszkodowań wypłacanych przez linie lotnicze. Nic dziwnego, ponieważ nierzadko brak punktualności wynika z problemów technicznych związanych ze stanem samolotu lub całego lotniska. Oczywiście ważne są również warunki pogodowe, które czasem uniemożliwiają odbycie się rejsu. Każdy, kto regularnie podróżuje samolotem - służbowo czy w celu wypoczynkowym - ma świadomość, że takie komplikacje są rzadkością. Zmiany, jakie mogą dotknąć system wypłacania odszkodowań, prawdopodobnie wywołają niezadowolenie wśród wielu turystów.

Francja świadkiem niezwykłych znalezisk.
23.06.2020 13:22 Zatrważające doniesienia. Zakaz zbliżania się do plaż. Najwyższy stan ostrożności wprowadzony na północy Francji

Francja przez moment stała się prawdziwym poligonem. Wydarzenia z północy kraju odbiły się szerokim echem w całej Europie. Miejsce znane z podręczników historii przypomniało mieszkańcom o swoich losach. Władze biją na alarm. Wzywają turystów do zachowania szczególnej ostrożności.

pielgrzymka zapadła decyzja
23.06.2020 11:59 Zapadła decyzja ws. pielgrzymek. Wiadomość budzi kontrowersje

Pielgrzymka na Jasną Górę gromadzi tysiące wiernych już od wielu lat. Co roku do Częstochowy wybiera się mnóstwo grup, które niosą swoje intencje. Z oczywistych względów po wybuchu pandemii koronawirusa zakazano wszelkich zgromadzeń - również podczas uroczystości kościelnych. Przez pewien czas w kościele mogło przebywać nie więcej niż 5 osób. Chociaż od kilku tygodni obostrzenia te są stopniowo znoszone, wszyscy nie wiedzieli, czy pielgrzymki się odbędą. Wreszcie podjęto ostateczną decyzję.Zgodnie z najnowszymi ustaleniami w tradycyjnej formie nie odbędą się zarówno Warszawska Pielgrzymka Piesza, jak i Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Organizatorzy postanowili, że w tym roku największe pielgrzymki warszawskie nie zgromadzą tysięcy wiernych. Warto wspomnieć, że WPP to jedna z najstarszych i największych pielgrzymek w Polsce. Według informacji zostanie zorganizowana jedynie w symbolicznym trybie. Wyruszą jedynie przedstawiciele grup pielgrzymkowych.

Portugalia przywrócili restrykcje
23.06.2020 09:56 W nocy przywrócili restrykcje związane z koronawirusem. Decyzja rządu zaskoczyła wszystkich. Nowe ogniska wirusa w Portugalii

Portugalia po wybuchu pandemii koronawirusa zaczęła odnotowywać coraz więcej przypadków ozdrowień. Chociaż statystyki związane z SARS-CoV-2 są podobne do tych w Polsce, należy pamiętać, że kraj z Półwyspu Iberyjskiego jest jednak znacznie mniejszy. Chociaż wiele osób mogło się spodziewać, że Portugalia przygotowuje się już do funkcjonowania w nowej normalności, tamtejsza sytuacja niedawno uległa zmianie. W nocy z poniedziałku na wtorek tj. 23 czerwca przywrócono restrykcje.Portugalia 15 czerwca otworzyła już granice z krajami ze Strefy Schengen oraz Wielkiej Brytanii. Możliwe jest już także podróżowanie tam z państw, w których portugalski jest językiem urzędowym. Stopniowo wznawiane są również loty międzynarodowe. Do 1 lipca natomiast zamknięta pozostanie granica lądowa z Hiszpanią ze względu na niezbędne środki bezpieczeństwa. Chociaż Półwysep Iberyjski został szczególnie dotknięty pandemią koronawirusa, wiele wskazywało na to, że sytuacja znacznie się poprawia, w nocy zaszły zmiany.

kolonia rusza kontrola
23.06.2020 08:46 Kierowca autokaru pod wpływem? Kontrola policji autobusu wiozącego dzieci na letnią kolonię

Kolonia to jedna z najlepszych form spędzania wakacji przez dzieci. Przy okazji, gdy pociechy są pilnowane przez opiekunów, odpocząć mogą również ich rodzice. Jednak, aby wakacje były udane, muszą być przede wszystkim bezpieczne, a podczas kolonii i obozów powinno się przestrzegać wszelkich niezbędnych przepisów. W związku z tym zarówno autokar, którym przewieziona zostanie grupa, jak i kierowca, muszą być bez zarzutu. Dlatego policja ruszyła ze specjalną akcją.Jeśli chcemy, aby kolonia naszych dzieci przebiegała bezpiecznie już od samego początku, możemy zlecić specjalną kontrolę, która będzie dotyczyła nie tylko stanu technicznego autokaru, ale również trzeźwości kierowcy. Funkcjonariusze potwierdzają, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, każdy rodzic bądź opiekun ma prawo nie zgodzić się na wyjazd i powiadomić służby, które po pojawieniu się ocenią sytuację. Na terenie Opolszczyzny ruszyła już przygotowana tuż przed wakacjami, specjalna akcja policji.

Ceny nad morzem wyższe, niż na południu Europy.
23.06.2020 07:02 Porównali ceny noclegów nad Bałtykiem i w zagraniczych kurortach. Kwoty nie mieszczą się w głowie

Ceny za wakacje w Polsce śmiało dorównują wypoczynkowi na południu Europy, nierzadko je przekraczając. Tę sprawę postanowili sprawdzić dziennikarze z INNPoland. Okazuje się, że są kierunki, które bez najmniejszych kompleksów mogą konkurować z Łebą, Władysławowem, czy Ustką. Biorąc pod uwagę sam nocleg, 4-osobowa polska rodzina może sobie pozwolić na ciekawy wypoczynek, który niekoniecznie będzie budżetowym wypadem nad Bałtyk.

Wakacyjny niezbędnik
22.06.2020 17:21 Wakacyjny niezbędnik – gadżety na udany wyjazd

Gadżety przydatne w podróżyŁadowarka samochodowa ma tendencję do psucia się w najmniej pożądanym momencie. Przymusowy zakup na najbliższej stacji benzynowej to niepotrzebny duży koszt, dlatego lepiej już przed wyjazdem kupić zapasową w lepszej cenie. Najlepiej jeśli ładowarka samochodowa [zobacz wybór redakcji] będzie miała dwa wejścia USB.

Martyna Wojciechowska zaręczyła się
22.06.2020 16:36 Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje

Martyna Wojciechowska od ponad dwóch lat jest związana z Przemysławem Kossakowskim, który również uwielbia podróżować i udziela się charytatywnie. Od kilku miesięcy para mieszka razem, wraz z córką Martyny Marysią. Jak przyznała podróżniczka w rozmowie z magazynem Show, tygodnie spędzone w odosobnieniu od reszty społeczeństwa podczas początkowej fali epidemii koronawirusa jedynie zbliżyły zakochanych do siebie.

wakacje we Włoszech
22.06.2020 12:00 Tydzień urlopu we Włoszech za darmo? Władze miasta podjęły decyzję, która ucieszy turystów

Wakacje we Włoszech to gwarancja udanego wypoczynku. Piękna pogoda, starożytne ruiny i wspaniała kuchnia skradną serce każdego. W tym roku z powodu epidemii turystyka zamarła, a wiele regionów chce jak najszybciej odzyskać zaufanie potencjalnych klientów. Jedno z malutkich miasteczek oferuje tygodniowy pobyt za darmo, byśmy mogli się w nim zakochać.

historia skarbu z Komorowa
21.06.2020 19:00 Grzebali w ziemi w lesie, odnaleźli ukryte pomieszczenie. Tajemnica Gór Sowich zniknęła kilka miesięcy temu

Historia Pałacu w Komorowie jest podobna do wielu innych, które w czasie wojny zostały przejęte przez wrogie wojska. O ile większość została ograbiona ze wszystkiego, co zostawili uciekający właściciele, pałacyk w Komorowie należał do sprytnego rodu. Zanim wrogie wojska wkroczyły na posesję, wszystkie kosztowności zostały wyniesione i dobrze ukryte. Wiele lat czekały, by ponownie ujrzeć światło dnia.

park narodowy bez sportowców
21.06.2020 18:25 Cofnęli zgody w ostatniej chwili. Polski Park Narodowy podjął decyzję, nie każdemu się spodoba

Park narodowy w Karkonoszach miał być miejscem dla wielu imprez sportowo-rekreacyjnych. Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego wysłał pismo do wszystkich organizatorów, w którym odwołał zgodę na organizację wydarzeń. Wszyscy są oburzeni i wskazują na brak realnych przeszkód w organizacji, a także niechęć do rozmowy o innych rozwiązaniach.

Basen skusił mieszkańców okolicznych lasów.
21.06.2020 18:07 Specjalnie wykopał basen, żeby robić nieprawdopodobne zdjęcia. Zapierają dech

Basen wykopany wyłącznie na potrzeby doskonałych ujęć - taka myśl przyświecałą 50-letniemu Alanowi McFadyenowi, który przez 3 dni zajmował się swoim przyszłym planem zdjęciowym. Efekt prac przeszedł nawet oczekiwania samego autora.

Martyna Wojciechowska stawia na Islandię.
21.06.2020 17:12 Jezioro, które zachwyca i podbija serca ludzi. Poleca je nawet Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska regularnie udziela się na swoich mediach społecznościowych i od czasu do czasu przybliża swoim fanom unikatowe miejsca z całego świata. Ostatnio polecała niesamowity punkt na Karaibach, a teraz rekomenduje nieco bliższą opcję na bardzo ciekawy wyjazd.

cena obiadu zaskakuje
21.06.2020 15:30 Ujawnili, jakie są ceny w Beskidach. Szczęka opada do samej ziemi

Cena wakacji zależy również od cen posiłków, a te potrafią być bardzo wysokie. Ostatnio krążył w sieci paragon na kwotę 250 zł za prosty obiad, który nie był wart nawet połowy ceny. W Zakopanem kawa i gofry również mogą być niespodziewanie drogie. Takie sytuacje mogą spotkać turystów w Jastarni i innych nadmorskich miejscowościach. W górach z najpopularniejszych regionach również jest drogo, lecz są jeszcze miejsca, gdzie ceny pozostały niezmienione od marca.

Polska wieża Eiffela
21.06.2020 10:00 Polska ma własną Wieżę Eiffla. Przyciąga tłumy, prawie jak paryska

Polska wieża Eiffela znajduje się w Gliwicach i jest niedziałającą już stacją radiową. Została wybudowana w 1935 r., by zastąpić wcześniejszą, niższą wieżę. Mierzy 111 m wysokości i jest najwyższą drewnianą konstrukcją w Europie oraz najwyższą na świecie drewnianą radiostacją. Podobne były budowane w Niemczech, lecz nie przetrwały próby czasu.

granice częściowo zamknięto
20.06.2020 19:54 W ostatniej chwili wprowadzili zakaz podróży. Media obiegły zaskakujące wiadomości z Łotwy

Granice Bułgarii zostały otwarte, jednak nie wszyscy do tego kraju polecą. Na Łotwie w ostatniej chwili wprowadzono zakaz na lot do tego kraju przez wzrost liczby zakażeń. Jak podkreślił Polsat, pasażerowie niedługo przed planowanym wylotem dowiedzieli się, że podróż się nie odbędzie. Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Bułgari, w ciągu ostatniej doby odnotowano tam 81 nowych zakażeń i trzy zgony z powodu Covid-19. Zauważono tendencję wzrostową, co zaalarmowało władze Łotwy. Pierwsze przyjazdy turystów z Łotwy do tego kraju zostały odwołane, by nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

urlop niepowtarzalny klimat
20.06.2020 17:30 Niepowtarzalny klimat, jedyny w Polsce. Idealne miejsce na wakacje

Urlop w tym miejscu dla wielu osób będzie idealnym odświeżeniem. W końcu znaczna część Polaków już doskonale zna Jastarnię i Zakopane. Prawdopodobnie wielu z was przestudiowało już dobrze też turystyczne mapy Krakowa, Warszawy czy Trójmiasta. Dlatego tegoroczne wakacje warto spędzić w magicznym regionie, które wciąż jeszcze kryje wiele tajemnic. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, które pojawiło się na instagramowym profilu podlaskie.travel. Musicie przyznać, że wygląda przepięknie.Dla wielu osób urlop na Podlasiu może okazać sie wspaniałą alternatywą. Region ten skrywa mnóstwo miejsc, w których będziecie mogli cieszyć się pięknymi i dzikimi widokami, unikając jednocześnie tłumów turystów. Zdjęcie, które możecie zobaczyć, przedstawia kładkę poprowadzoną nad rzeką Narew i jej rozlewiskami. To tylko jedna z nielicznych atrakcji, jakie czekają na was w tych okolicach. Przemierzając Podlasie, można czasem zapomnieć, że wciąż jesteśmy w Polsce. Nie bez powodu region nazywany jest "bramą na Wschód", która uchyla przed podróżnymi dzikie tereny.

pasażer powiedział nie
20.06.2020 17:20 Wsiadł do samolotu, powiedział stanowcze "nie" nakazowi. Usunęli go z pokładu

Pasażer, który pojawił się na lotnisku, nie sprawiał problemów aż do momentu, kiedy znalazł sie na pokładzie samolotu. Mężczyzna nie reagował na nakazy personelu i w konsekwencji ostatecznie został usunięty. Musiał szukać innego przewoźnika. W odpowiedzi na jego zachowanie, postanowiono zastosować jeszcze dotkliwszą karę. Linie lotnicze wystosowały również komunikat uzasadniający swoją decyzję. Do incydentu doszło w czwartek tj. 18 czerwca br.Usunięty pasażer miał lecieć wraz z ponad stoma innymi osobami. Czwartkowy rejs miał odbyć się z nowojorskiego lotniska LaGuardia, a jego miejscem docelowym było Dallas-Fort Worth w Teksasie. Mężczyzna skorzystał z linii lotniczych American Airlines. Ostatecznie jednak musiał wybrać innego przewoźnika, ponieważ został usunięty z pokładu samolotu po tym, jak nie zareagował na polecenia personelu. Pracownicy linii kilkukrotnie prosili go o zastosowanie się do nakazu. W pewnym momencie doszło do kłótni.

Kołobrzeg tysiące Polaków
20.06.2020 17:15 Kołobrzeg ma powód do świętowania. Tysiące Polaków się w końcu doczekało

Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów, które odzyskały życie. Skutki decyzji podjętych przez rząd już zaczęły przynosić efekty. W miejscowości w północno-zachodniej Polsce zmiany dały ogromny powód do radości zarówno mieszkańcom, jak i pojawiającym się tam turystom. Na to czekało tysiące Polaków. Niedawno z tej okazji wszyscy mogli rozpocząć radosne świętowanie. Szczęśliwe nowiny przekazało Radio Koszalin.Po wybuchu pandemii koronawirusa pojawiło się wiele nakazów i obostrzeń, w wyniku których bardzo ucierpiał również Kołobrzeg. Wiele rozporządzeń uderzyło szczególnie w sektor turystyczny, który w tym popularnym polskim kurorcie jest bardzo istotny. Czerwiec jednak okazuje się miesiącem, w którym do tej pory pojawiło się wiele komunikatów, które uszczęśliwiły wszystkich - od urlopowiczów po przedsiębiorstwa oferujące usługi turystyczne. Mieszkańcy Kołobrzego ucieszyli się zwłaszcza po tym, jak w zeszłą sobotę otwarto granice.

miasto bezpłatne wakacje
20.06.2020 12:20 Co się dzieje, oferują bezpłatne wakacje w cudownym miejscu. Niepowtarzalna szansa

Miasto jak z filmu Felliniego - z malowniczą scenerią i historycznymi obiektami. Miejscowość, która może być marzeniem każdego turysty, ceniącego spokojne spacery i włoski krajobraz. Pojawiła się specjalna oferta, dzięki której można w niej spędzić bezpłatne wakacje. Wszystko w ramach specjalnego pakietu, który ma promować wyjątkowy region Italli. Podróżni, którzy z niego skorzystają, będą mogli wypoczywać na południu Włoch przez tydzień bez opłat.San Giovanni in Galdo to niewielkie miasto na południu Włoch. Jest to miejscowość mało znana i nieodkryta jeszcze przez turystów. Wiele osób żartuje nawet, że w ogóle nie istnieje. Jednak San Giovanni in Galdo w regionie Molise może przyciągnąć podróżnych dzięki specjalnej ofercie. W ramach pakietu wakacyjnego można spędzić tam urlop - bezpłatnie. Chociaż mieszka tam zaledwie około 600 osób, ten region Italii bez wątpienia ma swoje uroki. To także dobra okazja dla wszystkich, którzy chcą w tym sezonie zaoszczędzić.

Polska bon 500 plus
20.06.2020 07:14 Klamka zapadła. Losy 500 albo 1000 zł na wakacje przesądzone, najnowsza wiadomość z Sejmu

Polska wciąż zmaga się z kryzysem wywołanym przez epidemię koronawirusa. Jedną ze szczególnie dotkniętych nim branż jest turystyka. Polacy długo nie opuszczali domów i wprowadzone były liczne ograniczenia związane z podróżowaniem. Atrakcje turystyczne, hotele oraz restauracje pozostawały zamknięte, wszystko jednak zmieniło się wraz z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym. Rząd stworzył Pomysł Polskiego Bonu Turystycznego, nad którego ustawą obradował w piątek wieczorem Sejm. Już wiadomo, jaka jest ostateczna decyzja.

Wybrzeże kusi latarniami.
19.06.2020 21:15 Chcesz poznać polskie Wybrzeże? Jeden z najwspanialszych szlaków w Polsce

Wybrzeże to nie tylko plaże, kurorty i Trójmiasto. Polskie wybrzeże to coś więcej niż wysokie ceny w restauracjach, czy masy turystów. To przede wszystkim piękna historia regionu, który przez stulecia obsługiwał statki z całej Europy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie słynne latarnie i latarnicy. Niestety, ta profesja wymiera, a ostatni przedstawiciele zawodu walczą o dawną świetność tych miejsc. Tak też wycieczka szlakiem bałtyckich latarni morskich to podróż dla prawdziwych koneserów.

najmniejsze miasto w polsce
19.06.2020 20:06 Najmniejsze miasta w Polsce mogą być prawdziwym rajem dla turystów. Wiemy, gdzie się znajdują

Miasto, które cieszy się mianem największego w Polsce, wszyscy znają. Jest to oczywiście stolica naszego kraju, Warszawa. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jakie miasta znajdują się u dołu listy. Niewielkie rozmiary nie sprawiają jednak, że nie ma tam nic do zobaczenia. Wręcz przeciwnie - często te małe perły kryją w sobie ogromny potencjał.

Turystyka chce iść do sądu.
19.06.2020 14:06 Pozew zbiorczy przeciwko państwu. Rząd z pewnością nie spodziewał się takiego posunięcia

Turystyka jako jeden z sektorów, który najbardziej ucierpiał na pandemii koronawirusa, teraz chce walczyć o swoje prawa w sądzie. Przedsiębiorcy zapowiadają pozew przeciwko rządowi Zjednoczonej Prawicy. Domagają się 141 mln zł odszkodowania.

Lato przyniesie ze sobą niesamowite zjawisko.
19.06.2020 07:00 Niesamowite zjawisko rozpocznie kalendarzowe lato 2020. Wiemy, gdzie możemy je obejrzeć

Lato wiąże się z prawdziwą gratką dla każdego entuzjasty kosmosu. Obserwatorzy nieboskłonu już jutro będą wyczekiwali zjawiska, które szybko się nie powtórzy. Specjaliści podali regiony świata, z których najlepiej będzie widać symboliczny początek nowej pory roku. Okazuje się, że tylko niektóre części Polski spełniają wymagające warunki. Może to dobra okazja na weekendowy wyjazd?

przesądy podzieliły internet
18.06.2020 20:21 Lepiej nie rób zdjęć przed lotem. Konsekwencje mogą być poważne. Najnowsze badanie podzieliło internet

Przesądy są bardzo interesującym zjawiskiem. Chociaż wszyscy wiedzą, że nie mają racjonalnego wyjaśnienia i większość z nas się z nich śmieje, to jednak nie każdy je bagatelizuje. Prawdopodobnie na co dzień nie myślimy o dziwnych przesądach, ale wątpliwości mogą pojawić się w momencie, w którym jesteśmy bardziej narażeni na stres. Taką sytuacją może być latanie samolotem, zwłaszcza gdy ktoś robi to po raz pierwszy. Jakie wierzenia wtedy towarzyszą turystom?Chcąc zbadać, jakie przesądy towarzyszą podróżnikom, którzy korzystają z linii lotniczych, portal dlapilota.pl postanowił przeprowadzić ankietę internetową. W badaniu wzięło 300 internautów, którzy mogli odpowiedzieć na szereg pytań. Wyniki okazały się bardzo interesujące. Biorąc udział w badaniu, respondenci musieli - poza udzieleniem odpowiedzi na proste pytanie - podać konkretne przypadki przesądów, w jakie wierzą. Niektóre z nich są zaskakujące. Ankieta "Przesądy w lotnictwie, wierzysz, czy nie wierzysz?" była anonimowa.

Nowa Zelandia trzęsienie ziemi
18.06.2020 18:41 Krok od tragedii. Zjawisko nadeszło niespodziewanie. Trzęsienie ziemi o niecodziennej sile nawiedziło okolice Nowej Zelandii

Nowa Zelandia może w ciągu najbliższych dni odczuć skutki wstrząsu, do którego doszło w okolicach państwa wyspiarskiego. Trzęsienie ziemi nastąpiło po północy z czwartku na piątek lokalnego czasu. To jeden z najsilniejszych wstrząsów, jakie zarejestrowano w ostatnim czasie. Jak informują media oraz serwis Google, siła zjawiska wyniosła aż 7.4 stopnia w skali Richtera. Po wydarzeniu Narodowa Agencja Zarządzania Kryzysowego NZ szybko wystosowała komunikat do mieszkańców.Nowa Zelandia z pewnością jest już przyzwyczajona do trzęsień ziemi. Wstrząsy w tamtych okolicach nie są niczym niezwykłym, jednak zazwyczaj mają one dużo mniejszą siłę. To, które miało miejsce w nocy z czwartku na piątek lokalnego czasu niedaleko państwa wyspiarskiego, było bardzo silne. Warto przypomnieć, że miejscowe służby muszą zwracać szczególną uwagę na trzęsienia ziemi, ponieważ mogą one wywołać szalenie niebezpieczne tsunami, które nieraz powodują katastrofę.

pieniądze losy bonu
18.06.2020 15:00 Właśnie teraz ważą się losy bonu turystycznego. Będzie przełom?

Pieniądze, które w ramach bonu turystycznego mają być przekazane polskim rodzinom, to jeden z najnowszych pomysłów PiS. W jak najszybsze wprowadzenie dofinansowania zaangażował się nawet prezydent Andrzej Duda, który niedawno wspomniał o świadczeniu podczas swojej kampanii. Do tej pory jednak losy bonu wciąż były niejasne, a projekt kilkakrotnie ulegał zmianom. Teraz może dojść do przełomu w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego.Pieniądze mają być przekazane polskim rodzinom w formie Polskiego Bonu Turystycznego, który będzie mógł być przeznaczony na usługi turystyczne w naszym kraju. Zgodnie z najnowszym projektem świadczenia mają wynieść po 500 złotych na każde dziecko. Wcześniej mówiono o bonie wartym 1000 złotych, który otrzymać miałyby osoby zarabiające nie więcej niż przeciętne miesięczne wynagrodzenie. Dofinansowanie miało mieć charakter czasowy i obejmować okres 2 lat. Nowy prezydencki projekt trafił właśnie do sejmu.

wyjazd absurdalna opłata
18.06.2020 10:17 Absurdalnie wysoka opłata tylko dla turystów. Portfele bardzo ucierpią, jeśli pojedziemy w jedno miejsce

Wyjazd za granicę jest możliwy już w tym sezonie wakacyjnym. Chociaż pandemia koronawirusa nadal trwa, MSZ nie ma prawa zabronić nam podróży do żadnego kraju. Ministerstwo może jedynie odradzić wycieczkę do miejsc, w których sytuacja wciąż uznawana jest za niebezpieczną. Służby przypominają, że obecnie nie ma państw wolnych od ryzyka zarażenia się SARS-CoV-2. Ze względu na rozprzestrzenianie się niebezpiecznego patogenu, podróże do niektórych krajów mogą kosztować fortunę.Chociaż większość osób w tym roku postanowiła zostać w ojczyźnie, wciąż wielu Polaków planuje wyjazd za granicę. W takim przypadku szczególnie powinniśmy pamiętać o tym, że obecnie podróżowanie zarówno po Europie, jak i całym świecie odbywa się w specjalnych warunkach. Chociaż Polska otworzyła już granice i wznowiła loty międzynarodowe, warto zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy kraj zdjął obowiązek przechodzenia kwarantanny. Niedawno pisaliśmy o ważnym komunikacie MSZ wystosowany do Polaków, którzy planują wakacje za granicą.

horoskop tegoroczna przygoda
17.06.2020 20:50 Horoskop turysty. Wiemy, jaka przygoda jest ci pisana na tegoroczne lato

Horoskop przygodowy może okazać się tym, czego właśnie szukaliście. Dzięki niemu dowiecie się, jakich przygód powinniście spodziewać się po tegorocznym lecie. Część z was na pewno liczy na intensywne wakacje, pełne nowych doświadczeń, które zmienią się w niezapomniane wspomnienia. Dlatego przygotujcie się, by poznać plany, jakie ułożyły wam gwiazdy. Już od samego czytania przychodzi ochota, by zarezerwować najbliższy lot i rozpocząć nową podróż.Ten horoskop przygodowy zdradzi wam, kto w tym roku może przeżyć ucieczkę przed Bykami w Pampelunie, kto będzie kosztował win w Toskanii, a komu będzie dane napawać się kulturalną wycieczką po Londynie, pełną brytyjskiego humoru i manier. Z jednej strony kwestię horoskopu i znaków zodiaku zawsze można traktować z przymrużeniem oka, jednak być może przedstawione propozycje okażą się strzałem w dziesiątkę i przeżyjecie przygodę, która odmieni wasze życie. Nie warto przekreślać takiej szansy.

Samolot nowe ograniczenia
17.06.2020 20:12 Odważny krok w ochronie pasażerów. Linie lotnicze mimo wielkich strat podjęły decyzję

Samolot do niedawna jeszcze był miejscem, w którym pasażerowie mogli liczyć na wiele udogodnień podczas podróży. Chociaż 16 czerwca wznowiono loty międzynarodowe i firmy przewozowe sprzedają już pierwsze bilety, rejsy wciąż objęte są różnymi ograniczeniami. Zgodnie z restrykcyjnymi przepisami sanitarnymi - w Polsce są to jedne z najostrzejszych w Europie - linie lotnicze mogły sprzedać maksymalnie połowę dostępnych miejsc pasażerskich. Pojawiają się kolejne regulację, tym razem jednak wprowadzone przez same linie.Samolot wielu linii lotniczych był miejscem, w którym stewardesy mogły proponować pasażerom sprzedaż alkoholu. Część osób podróżujących wręcz nie wyobraża sobie lotu bez lampki wina lub drinka. Jak dobrze wiemy, niektórzy nawet potrafili się już odpowiednio znieczulić przed wejściem na pokład. Linie lotnicze natomiast czerpały ze sprzedaży niemałe zyski. Teraz jednak ma się to zmienić. Pojawiły się już firmy przewozowe, które postanowiły zrezygnować z tej oferty w imię bezpieczeństwa podróżujących.

Japonia bada sprawę tajemniczego balona.
17.06.2020 18:50 Niecodzienne zjawisko na niebie nad Japonią poruszyło internet. Nagranie trafiło do sieci

Japonia była świadkiem niecodziennego zjawiska. Sprawę badają służby. Jak na razie nie ma zgodności, co do pochodzenia tajemniczego obiektu. Pojawiły się już pierwsze teorie. Według niektórych, w sprawę mogły być zamieszane władze obcego mocarstwa, a nawet istoty pozaziemskie.

Urlop będzie udany
17.06.2020 17:47 Planujesz urlop na działce? Wiemy, co sprawi, że wypoczynek będzie udany

Urlop za granicą w tym roku może nie być zbyt popularnym wyborem. Po wybuchu pandemii koronawirusa zachęca się nas, abyśmy spędzili wakacje w Polsce i zrezygnowali z zagranicznych podróży dla własnego bezpieczeństwa. Prawdopodobnie wielu z was marzyło o tygodniu w Chorwacji lub Egipcie. Jednak świat się nie kończy. Wypoczynek na działce może okazać się formą, którą dopiero teraz docenicie. Zwłaszcza jeśli nie zapomnicie o kilku ważnych rzeczach, które jeszcze bardziej umilą ten czas.Urlop na działce albo w domku nad jeziorem lub w lesie może okazać się sposobem na wypoczynek, którego szukaliście od dawna. Zwłaszcza jeśli na co dzień żyjecie w dużym mieście. To okazja, aby odpocząć od zgiełku i nawiązać bliski kontakt z naturą, nie przejmując się grupami hałaśliwych turystów. Będąc nieco odciętym od świata, można pozwolić sobie na większą swobodę i regenerację. Mamy dla was krótki przewodnik, jak najlepiej spędzić wakacje poza miastem. Kilka rzeczy może sprawić, że nie będziecie chcieli wracać.

Hiszpania skomplikowane procedury
17.06.2020 16:19 Skomplikowane procedury korzystania z plaż. Turyści mogą nie dowierzać, jak zobaczą co się dzieje na plażach w Hiszpanii

Hiszpania jeszcze rok temu kojarzyła się nam głównie z gorącym Madrytem, gdzie temperatura przekraczała 40 stopni, oraz przepełnionymi plażami. Jednak po wybuchu pandemii sytuacja w kraju - podobnie jak we Włoszech i Francji - szybko stała się dramatyczna. Teraz jednak lokalny rząd powoli wprowadza Hiszpanię w tzw. nową normalność. Turyści znów mogą wybrać się na tereny kąpielisk, jednak korzystanie z nich jest obecnie bardzo skomplikowane. Bez wątpienia takich procedur jeszcze nie było.Hiszpania z powrotem otworzyła swoje plaże. Jednak wśród osób przebywających na terenie kąpielisk nie zobaczymy takich tłumów jak choćby w zeszłym sezonie. W dodatku podczas tegorocznych wakacji na plażach pojawią się nie tylko turyści, ale także kontrolerzy. By zapewnić możliwie jak największe bezpieczeństwo i nie dopuścić do powstawania kolejnych ognisk zarażeń, władze postanowiły wprowadzić szereg skomplikowanych proceudur, z którymi powinien zapoznać się każdy, kto będzie chciał korzystać z kąpielisk. W niektórych miejscach wprowadzono nawet... sygnalizację świetlną.

Afryka cierpią stworzenia
17.06.2020 15:36 Oburzające zachowanie turystów, łzy napływają do oczu. Cierpią niewinne stworzenia

Afryka stała się miejscem, do którego bardzo chętnie wybierają się turyści zainteresowani oburzającymi praktykami, na które nie mogliby sobie pozwolić choćby w Europie. Każdego roku na kontynencie ginie tysiące stworzeń, które są hodowane w niewoli i brutalnie zabijane. Wszystko w imię pieniędzy i rozrywki. Po dwuletnim dochodzeniu ujawniono przerażający proceder. W swojej nowej książce biznesmen ujawnia szokującą prawdę o tym, jak traktowane są lwy na tym kontynencie.O tym, jakie mroczne sekrety wciąż skrywa Afryka, napisał w swojej nowej książce Lord Ashcroft. Biznesmen opisał przerażające praktyki, jakie mają miejsce na kontynencie, zwłaszcza Afryce Południowej. Fragment treści opublikowały brytyjskie media Daily Mail. Ashcroft porusza problem hodowli lwów, które chowane są w okrutnych warunkach i ostatecznie są brutalnie zabijane dla rozrywki i pieniędzy. Jak informuje portal Wirtualna Polska, dotyczy to tysięcy lwów rocznie. Książka nosi tytuł "Unfair Game: An Expose Of Southred's Captain-Bred Lion Industry".

Wakacje za granicą będą tańsze
17.06.2020 14:50 Genialna wiadomość dla Polaków na wakacje. Ekspert potwierdził

Wakacje 2020 będą inne niż zawsze. Wszystko z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. Z jej powodu nałożono wiele ograniczeń. Dodatkowo turyści boją się zakażenia. Wynikiem tego jest fakt, że w tym roku Polacy chętniej wybierają wakacje w Polsce. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj. Jak się jednak okazuje, osoby wybierające wypoczynek za granicą mogą się ucieszyć. Ekspert wyjaśnił powód.

Samolot do północy
16.06.2020 21:45 Rząd ma czas do północy. Później utrzymanie zakazu lotów może mieć okropne skutki

Dzięki wznowieniu lotów międzynarodowych, każdy samolot - przynajmniej w teorii - będzie mógł opuścić lotnisko od dzisiaj tj. 16 czerwca. Z warszawskiego lotniska Chopina odleciały już nawet wyczarterowane samoloty linii LOT, które zamówiły ambasady Belgii, Irlandii oraz Szwecji. Rejsy zabrały obywateli tych 3 państw, którzy utknęli w Polsce aż na 3 miesiące po wybuchu pandemii koronawirusa. Jak wiemy, w trakcie tego wyjątkowego stanu Polska - podobnie jak inne kraje - postanowiła zamknąć granice.Każdy wracający wyczarterowany samolotu LOT-u zabierze Polaków, którzy również utknęli zagranicą podczas lockdownu. W związku ze wznowieniem lotów międzynarodowych już 4 linie lotnicze zapowiedziały loty, które mają rozpocząć się w środę z Okęcia - WizzAir, Lufthansa, KLM i AirFrance. Międzynarodowych rejsów nie oficjalnie jeszcze nie ogłosił LOT. Chociaż 16 czerwca to data, gdy wznawiane są loty między krajami należącymi do Unii Europejskiej, w Polsce sytuacja ta wciąż wydaje się skomplikowana. Jeden z rządowych zakazów może przynieść fatalne konsekwencje.

Polacy za granicą
16.06.2020 21:41 Bardzo ważna wiadomość dla Polaków od MSZ. Chodzi o wakacje

Polacy ruszyli już do biur podróży. Wbrew temu, co można było sądzić początkowo, nie wszyscy zamierzają spędzić wakacje w ojczyźnie. Część obywateli zamierza podróżować do różnych krajów po tym, jak otwarto granice i wznowiono loty międzynarodowe. Chociaż jest to możliwe, powinniśmy pamiętać o tym, że przepisy dotyczące turystów mogą różnić się w zależności od kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych postanowiło z tego powodu wystosować komunikat, z którym powinni zapoznać się wszyscy, którzy planują opuścić Polskę w najbliższym czasie.Polacy muszą pamiętać, że mimo pojawiających się łagodzeń i znoszenia restrykcyjnych obostrzeń, w każdym kraju sytuacja ta wygląda trochę inaczej. Infomracje przekazane przez MSZ przydadzą się wszystkim planującym podróż za granicę w sezonie wakacyjnym 2020 roku. Komunikat MSZ dotyczy m.in. otwartych granic, braku obowiązku kwarantanny, wjazdów warunkowych oraz tego, gdzie granice wciąż pozostają zamknięte i panuje obowiązek czasowej izolacji. Stan podróży dla Polaków po Europie zaktualizowano na 16 czerwca 2020 roku.

jezioro nazywane "polskimi Malediwami"
16.06.2020 20:53 "Polskie Malediwy" stały się hitem. Trzeba bardzo uważać, są niebezpieczne

Jezioro we wsi Gajówka, nazywane "polskimi Malediwami", to tak naprawdę zbiornik osadowy popiołów z elektrowni Adamów. Chociaż biały piasek i przejrzysta woda wyglądają przepięknie, stanowią ogromne zagrożenie dla osób, które chcą ich dotknąć. Niejeden turysta może pożałować kąpieli, jeśli da się skusić do kąpieli wpisami na blogach, które ukrywają informacje o niebezpieczeństwach.

urlop jaka cena
15.06.2020 20:58 Znamy ceny all inclusive w Polsce. Nie jest tak źle

Urlop to dobry czas, aby skorzystać z okazji all inclusive. Zwłaszcza że jest to jedna z najczęściej wybieranych form wypoczynku przez Polaków. Rzadko jednak w ten sposób spędzamy wakacje w naszym kraju. Najczęściej wybieramy się do Turcji, Egiptu lub Grecji. Jednak w związku z pandemią koronawiursa zachęca się nas, abyśmy w tym roku postawili na Polskę. Jak się okazało, all inclusive jest dostępne również tutaj. Ceny wydają się zachęcające.Urlop w formie all inclusive ma wiele plusów. Wczasowicze wcześniej płacą określoną kwotę, aby na miejscu wypoczynku już niczym się nie przejmować. Nic dziwnego, że jest to tak popularna forma spędzania wakacji przez Polaków. Nie ma co ukrywać, że wielu osobom bardzo podoba się perspektywa niewychodzenia z terenu hotelu i leniwego siedzenia z drinkiem z palemką przy basenie. W dodatku all inclusive najczęściej zapewnia również 3 posiłki dziennie. Oprócz tego można korzystać z dodatkowych przekąsek oraz deserów.

Polacy bon turystyczny
15.06.2020 20:19 Pieniądze na wakacje nie tylko z bonu turystycznego. Jest jeszcze jedna droga na dostanie pieniędzy

Polacy w ostanich tygodniach mogli usłyszeć wiele na temat bonów turystycznych. Na każde dziecko mają być przyznane dodatkowe świadczenia w wysokości 500 złotych, a przynajmniej taką obietnicę złożył ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Wcześniej była mowa o bonie o wartości 1000 złotych. Jednak Polacy - choć nie wszyscy - mogą również otrzymać pieniądze na urlop w inny sposób. Od dawna już w naszym kraju funkcjonuje inny program, o którym nie każdy pamięta.Niektórzy Polacy, którzy chcą otrzymać dofinansowanie na urlop, mogą skorzystać z tzw. wczasów pod gruszą. Pieniądze na wakacje może przyznać pracodawca w ramach funduszu świadczeń socjalnych. Taki fundusz natomiast funkcjonuje jak firmowa skarbonka. To właśnie dzięki niej finansowane są wszelkie benefity i dodatki pracownicze. Jednak nie każde przedsiębiorstwo musi taki budżet posiadać. Według prawa pracy obowiązuje on firmy, które zatrudniają co najmniej 50 pracowników. Ponad to obejmuje także wszystkie jednostki budżetowe oraz samorządowe, takie jak np. szkoły.

Kołobrzeg zaprasza na wakacje all inclusive
12.06.2020 19:00 Wakacje all inclusive w Polsce. Wiemy ile kosztują

Kołobrzeg ma wiele obiektów noclegowych w pobliżu morza. Dla bardziej wymagających wczasowiczów świetną ofertę ma Hotel Solny. Wybierając opcję "wszystko w cenie" otrzymamy śniadanie w formie bufetu, 2-daniowy lunch, nieograniczone napoje z lunchem (piwo, wino domowe, napoje bezalkoholowe), podwieczorek (kawa, herbata i ciasto), kolacja- 3-daniowa lub bufet. Oprócz przestronnych pokoi w obiekcie znajduje się basen zewnętrzny, a także centrum spa. Tydzień w sierpniu w tym hotelu to koszt 1481 zł za osobę, w listopadzie za ten sam pobyt zapłacimy jedynie 610 zł.

Ekologia przoduje na polskich plażach.
12.06.2020 08:29 Zaskakujący ranking. Wiemy, które polskie plaże otrzymały certyfikat ekologiczny.

Ekologia to coraz głośniej podnoszona kwestia w kontekście planowania wakacji. Trend utrzymuje się ze względu na liczne doniesienia o dynamicznych zmianach klimatu. Na szczęście, kryzys środowiskowy nie odbił się mocno na krajowych plażach. Polskie kąpieliska otrzymały prestiżowy certyfikat „Błękitnej Flagi”.

wakacje w polsce
11.06.2020 15:15 Planujesz wakacje w Polsce? Lista niesamowitych miejsc na niedrogi wypad w kraju

Wakacje w Polsce będą w tym roku jedną z najbezpieczniejszych opcji spędzenia urlopu. Taka sytuacja ma swoje ogromne plusy, ponieważ wielu Polaków wybierze miejsca w kraju, które wcześniej przegrywały z zagranicznymi wycieczkami. Znamy miejsca, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

sanatorium najgorsze na świecie
11.06.2020 12:00 Polskie sanatoria najgorsze na świecie? Cena w polskich uzdrowiskach zwala z nóg

Sanatorium dla niektórych osób jest stałym miejscem pobytu podczas wakacji, gdzie mogą zarówno wypocząć, jak i zregenerować siły. Niestety nie wszyscy chwalą sobie jakość usług w takich miejscach. Mimo że taka opcja jest stosunkowo tania dzięki dofinansowaniu z NFZ, wciąż trzeba przygotować się na dodatkowe koszty, które często przewyższają cenę pobytu. Znajdziemy jednak kilka perełek, z których kuracjusze wyjeżdżają zadowoleni.

Akcja na ratunek polskiej turystyki.
11.06.2020 10:13 Polska turystyka nie ma się najlepiej. Ruszyła akcja, która ma uratować branżę

Akcja #urlopwkraju może być ostatnią nadzieją polskiej turystyki. Zamknięte pensjonaty, hotele, zamrożone turnusy i nadal wahające się biura podróży mogą przełożyć się na rychłą katastrofę sektora. Mimo zapowiedzi otwarcia granic branża krajowa potrzebuje ruchu na miejscu. Stąd też akcja Fundacji „Razem mierzymy wyżej”, która ma promować ideę spędzenia wakacji w Polsce.

Pamiątki mogą być źrodłem niemałych problemów.
11.06.2020 09:00 Niewiarygodna lista pamiątek, których nie wolno przywozić do kraju. Przewóz niektórych rzeczy grozi zatrzymaniem na granicy

Pamiątki są stałym punktem wakacyjnych wojaży, więc warto zadbać o to, aby kupowane upominki były też legalnie transportowane. Czasami niewiedza turystów jest źródłem ogromnych problemów. Dobrze wiedzieć, jakie przepisy obowiązują w poszczególnych krajach. Okazuje się, że pamiątki to nie jest tak oczywisty temat dla władz niektórych krajów.

bezpieczeństwo na wakacjach
10.06.2020 18:00 Najbezpieczniejsze miejsca w Europie na urlop. Na liście dwa polskie miasta

Bezpieczeństwo w czasie wakacji za granicą to niezwykle ważna kwestia w czasie pandemii. Organizacja European Best Destinations wytypowała 20 miejsc w Europie, które są bezpiecznym wyborem na urlop. Mamy powód do dumy, ponieważ dwa polskie miasta są polecane turystom. Warszawa i Gdańsk pojawiły się obok miejsc w Gruzji, Portugalii czy na Litwie.

Zamek Krzyżtopór
09.06.2020 19:45 Dramatyczna historia polskiej fortecy, która zachwycała przepychem. Konie jadły z marmurowych żłobów

Zamek Krzyżtopór został ukończony w 1644 roku, jako palazzo in fortezza, czyli pałac z funkcją obronną. Widoczne są powiązania z jedną z najwspanialszych włoskich rezydencji — własnością rodu Farnese — zamkiem Caprarola, który odwiedził Krzysztof Ossoliński w czasie swej podróży do Rzymu. Budując rezydencję dla swojego rodu, nie szczędził środków, ani zabezpieczeń. Zamek obronny został wzniesiony na nietypowym planie, wpisanej w pięciobok bastionowej fortyfikacji. Krzysztof Ossoliński był trzykrotnie żonaty, lecz miał tylko jednego syna z pierwszego małżeństwa — Krzysztofa Baldwina. To on miał odziedziczyć fortecę i zarządzać okolicznymi włościami.

miasta o złej reputacji
09.06.2020 15:55 Znamy najniebezpieczniejsze miasta na świecie. Jedno państwo w czołówce, aż strach

Miasta z całego świata zostały wzięte pod lupę, by sprawdzić, gdzie przestępcy dyktują warunki. W rankingu 50 miast aż 19 znajduje się w Meksyku. Ten kraj od lat uważany jest za jeden z najniebezpieczniejszych i wiele wskazuje na to, że szybko się to nie zmieni. Inne kraje Ameryki Łacińskiej również znalazły się w zestawieniu, co wskazuje na ogólny problem tego regionu świata.

atrakcje-turystyka
08.06.2020 12:00 Najbardziej skandaliczne atrakcje świata. Łzy same cisną się do oczu

Atrakcje turystyczne są wielką frajdą podczas wakacyjnego wypoczynku. Istnieją na świecie miejsca, które naprawdę warto zobaczyć. O jednym z nich pisaliśmy tutaj. Są jednak też takie, które w ogóle nie powinny istnieć. Na świecie istnieją brutalne formy turystyki.

"W pustyni i w puszczy" - gdzie powstawał film?
07.06.2020 19:55 "W pustyni i w puszczy" oglądali wszyscy. Gdzie kręcili genialne przygody Stasia i Nel?

"W pustyni i w puszczy" to film, który powstał na podstawie uwielbianej powieści Henryka Sienkiewicza. Ta przygodowa historia wymagała nagrań w gorącej Afryce. Oglądając film możemy podziwiać niezwykłe uroki. Tutaj możesz przeczytać o innych filmowych lokalizacjach. Tym razem ustaliliśmy, gdzie rozgrywały się losy Stasia i Nel.

Zakopane to nie jedyne ciekawe miejsce w Tatrach
07.06.2020 18:55 Zakopane jest przeszłością. Znamy o wiele lepsze miejsce, wspaniałe

Zakopane to wciąż najchętniej wybierane miejsce w górach. To jedna z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Zakopane to pierwsze miejsce jakie przychodzi na myśl, kiedy ktoś mówi o wakacjach w Tatrach. Jednak to nie jedyny dobry kierunek. Jakiś czas temu pisaliśmy o ciekawych miejscach, jakie można odwiedzić w Polsce. Tekst można znaleźć tutaj. Tym razem proponujemy tatrzańską dolinę.

Turyści masowo przyjeżdżali do Austrii.
07.06.2020 15:55 Trudna sytuacja urokliwego miasteczka znanego z "Krainy lodu". Od lat chcieli się pozbyć turystów, a dziś za nimi tęsknią.

Turyści wręcz zaanektowali miejscowość, która uchodziła za absolutny hit poprzedniego sezonu. Jeszcze w tym roku masowo przyjeżdżali w to miejsce, aby nacieszyć się okolicznym krajobrazem. Wtedy też władze miasta dokładały wszelkich starań, aby ograniczyć liczbę przyjezdnych. Obecnie sytuacja jest zgoła inna. Turyści powyjeżdżali, a kurort świeci pustkami.

Zmiany w branży mogą przełożyć się na tańsze bilety.
06.06.2020 11:00 Nowe ograniczenia i wojna o pasażera. Podróżowanie po epidemii będzie zupełnie inne niż wcześniej

Zmiany w podróżach lotniczych zauważalne są już teraz, przy okazji połączeń krajowych. Podobne procedury będą obowiązywały także na trasach długodystansowych. Powszechny obowiązek zakrywania ust i nosa, regularna dezynfekcja oraz zachowanie dystansu to tylko niektóre zmiany w procedurach lotniskowych. Warto zaznaczyć, że nowe przepisy mogą przełożyć się na ceny biletów. Jak się okazuje, w branży są zwolennicy teorii o korzystnych zmianach dla pasażerów.

dom nawiedzony
05.06.2020 19:21 Weszli do nawiedzonego domu na odludziu. Mówili o nim okropne rzeczy, odkryli prawdę

Dom, o którym mowa, znajduje się pod Warszawą, a dokładnie na trasie wylotowej do Grójca. Jak czytamy na stronie Grojec24.pl, swoim wyglądem przypomina kultową, nawiedzoną posiadłość z Amityville, która znajdować się miała przy 112 Ocean Avenue. Wielu mieszkańców, którzy mijali to miejsce, wspominało o podejrzanych sytuacjach, które zaobserwowali. W końcu ekipa śmiałków postanowiła wejść do niego z kamerami.

pocztówki mogą być wiele warte
04.06.2020 22:50 Zatrzymałeś pocztówki z czasów PRL-u? Jedna jest wyjątkowo cenna, można zarobić majątek

Pocztówki z czasów PRL, które zazwyczaj nie były dobrej jakości, zalegają w naszych szufladach. Zamiast je wyrzucać, warto się dobrze przyjrzeć, ponieważ wiele osób chciałoby je od nas odkupić. Na aukcjach internetowych jest wiele ofert, a kartki znajdują nowych właścicieli. Aukcje zwykle kończą się na kilku- kilkunastu złotych, lecz za prawdziwe perełki nabywcy zdolni są zapłacić nawet 100 zł.

Zachód słońca nad Bałtykiem
03.06.2020 23:00 Najpiękniejsze zachody słońca nad polskim morzem. Warto pojechać i przeżyć magiczne chwile

Zachód słońca w mieście nigdy nie może się równać z tym nad morzem. Tylko tam tarcza chowa się za niczym niezasłoniętym horyzontem, a ostatnie promienie odbijają się od powierzchni wody. Cała tafla migocze, wprawiając nas w magiczny nastrój. Wiele par czuje, jak miłość unosi się w powietrzu, gdy feeria barw tańczy wokoło.

tanie wakacje w Polsce
03.06.2020 15:30 Wiemy gdzie spędzić tanie wakacje w Polsce. 5 najlepszych kierunków, które nie zrujnują portfela

Tanie wakacje w Polsce to w tym roku gorący temat. Nie możemy skorzystać z atrakcyjnych ofert w egzotycznych krajach, więc zostaje nam wycieczka w obrębie Polski. Nie musimy się martwić, bo bez problemu można znaleźć takie miejsce, które spełni nasze oczekiwania. Zakopane czy Karpacz z pewnością czekają na turystów, którzy dadzą się naciągnąć. Jeśli chcemy jechać w góry, ale nie wydać fortuny, mamy kilka możliwości.

tanie-loty-samolot-ryanair
03.06.2020 08:00 Koniec tanich lotów w Polsce? Wszystko za sprawą decyzji Rządu

Tanie loty w Polsce to przeszłość? Wszystko za sprawą nowego rozporządenia Rady Ministrów. Linie lotnicze krytykują decyzję Rządu i przeciwstawiają się zmianom, które weszły w życiu 29 maja 2020 roku. Czy faktycznie jest o co się martwić?

Katastrofa ekologiczna na Syberii
02.06.2020 22:53 Katastrofa ekologiczna w dziewiczym regionie, trwa walka o zatrzymanie dryfującej plamy

Katastrofa ekologiczna jest kolejnym nieszczęściem, które spotkało w tym roku Syberię. Wcześniej informowaliśmy o rekordowych wzrostach temperatur, stwarzających olbrzymie zagrożenie. Pojawiło się jednak kolejne niebezpieczeństwo, tym razem napływające wraz z olbrzymią plamą zanieczyszczeń z pobliskiej elektrociepłowni.

polacy nie polecą na maltę
02.06.2020 19:40 Kolejny kraj otwiera się na turystów, ale nie przyjmie Polaków. Dlaczego nas nie chcą?

Polacy nie wyjadą w kolejne miejsce mimo zniesienia tam części restrykcji. Władze wyspy zdecydowały, że granice będą mogli przekroczyć mieszkańcy niektórych państw, wśród których nie uwzględniono Polski. Lista może być jednak stopniowo rozszerzana.

lotniska oficjalne wytyczne
02.06.2020 18:43 Oficjalne wytyczne dot. lotnisk i podróży samolotem. Co będzie najbardziej uciążliwe?

Lotniska w Polsce ponownie obsługują loty pasażerskie na poziomie krajowym. Podróżni muszą jednak przygotować się na szereg niedogodności, które zostały wprowadzone, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa.

Wyjazd na wakacje zagraniczne. Gdzie będzie można pojechać?
01.06.2020 22:18 Które kraje wpuszczą turystów na wakacje? Mamy listę

Wyjazd na zagraniczne wakacje to w tym roku rzadko spotykany pomysł, jednak są osoby, które chcą spędzić urlop daleko od domu. Wiele europejskich państw zdecydowało się na przyjęcie turystów zza granicy. O które kraje chodzi?