Turysci.pl
wieś jedno zdjęcie

google.com/maps/screen

Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wieś położona w Polsce nieoczekiwanie stała się bardzo popularna i to zaledwie w kilka dni. Wszystko za sprawą niesamowitego zdjęcia, które uwypukliło niezwykłe walory tej miejscowości. Internauci z najróżniejszych stron wyświetlają teraz fo

Wieś z południa Polski bije właśnie rekordy popularności, chociaż jeszcze do niedawna mało kto miał pojęcie, że w ogóle istnieje. Wszystko zmieniło się jednak dzięki jednej fotografii, która szybko podbiła internet. Po opublikowaniu tego szczególnego zdjęcia tysiące osób odkryło niewielką miejscowość położoną niedaleko Krakowa. Jej mieszkańcy prawdopodobnie nie podejrzewali, że ten region w tak błyskawicznym tempie zyska znaczącą sławę.

Zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych, pokazujące polską wieś stało się niezwykle popularne. Fotografia, która przedstawia miejscowść na południu kraju z lotu ptaka, pojawila się na Instagramie. Udostępniła ją organizacja World Urban Planning, która dzieli się z internautami rzutami przepięknych - często nieznanych przez turystów - miejsc. Zdjęcie zostało wykonane w sierpniu 2019 roku. To, że w okresie letnim polska wieś prezentuje się wyjątkowo malownicz, wiedzieliśmy już od dawna, ale teraz podziwiać może ją cały świat.

Sułoszowa: polska wieś, która podbija media społecznościowe

Wieś, która podbiła już tysiące serc, to Sułoszowa. Niewielka miejscowość położona jest niecałe 30 km na zachód od Krakowa i jest zmieszkiwana przez zaledwie 6 tys. osób. Najprawdopodobniej żaden z nich nie spodziewał się, że Suszołowa stanie się tak popularna. Być może na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się ona na tle pozostałych, małych miejsc w Polsce, jednak zwróciła uwagę organizacji World Urban Planning z konkretnej przyczyny. To dzięki temu zdjęcie z lotu ptaka jest tak imponujące.

Przez wieś biegnie jedna z najdłuższych ulic w naszym kraju, która ma aż 9 km. Ten niezwykły element sprawia, że wraz ze ustawionymi w szeregu gospodarstwami i polami, zdjęcie Sułoszowej z lotu ptaka przypomnia wręcz obraz. Nic dziwnego, że organizacja, która skupia się szczególnie na miejscowościach, które charakteryzuje rzadkie i niecodzienne rozplanowanie, postanowiła uwiecznić polską wieś i pochwalić się nią na swoim Instagramie. Musicie przyznać, że fotografia robi ogromne wrażenie.

Na profilu World Urban Planning znajdziecie nie tylko polską wieś, ale również fotografie z lotu ptaka przedstawiające m.in. uniwersytet w Arabii czy małe bawarskie miasteczka. Sułoszowa znalazła się w naprawdę elitarnym gronie. Dzięki internetowi i mediom społecznościowym miejscowość niedaleko Krakowa bardzo szybko stała się sławna. Obecnie polajkowało ją prawie 8 tys. osób. Niedawno w jednym z naszych artykułów pisaliśmy o najbardziej przejrzystym jeziorze w Polsce.

Źródło: Chillizet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >