Francja świadkiem niezwykłych znalezisk.Fot. Pixabay.com/Stevebidmead/zdjęcie poglądowe

Zatrważające doniesienia. Zakaz zbliżania się do plaż. Najwyższy stan ostrożności wprowadzony na północy Francji

Francja nie spodziewała się takiego obrotu spraw. Kraj zmagający się z pandemią od teraz musi walczyć również z innym zagrożeniem. Sprawa jest poważna. Turyści mogą pożegnać się z plażami.

Francja przez moment stała się prawdziwym poligonem. Wydarzenia z północy kraju odbiły się szerokim echem w całej Europie. Miejsce znane z podręczników historii przypomniało mieszkańcom o swoich losach. Władze biją na alarm. Wzywają turystów do zachowania szczególnej ostrożności.

Wielka kwarantanna w Rewalu. Dziesiątki osób, są potwierdzone zakażeniaWielka kwarantanna w Rewalu. Dziesiątki osób, są potwierdzone zakażeniaCzytaj dalej

Francja przypomina sobie o przeszłości.

Na plażach w rejonie Dunkierki (północna Francja) fale wyrzuciły na brzeg prawie tonę niewybuchów najprawdopodobniej jeszcze z czasów II wojny światowej. Ostatnie dni dla francuskich służb minęły pod znakiem identyfikacji znalezisk. Obiekty nie przypominają standardowych materiałów wybuchowych. Są zardzewiałe, więc wyglądają jak brunatny kamień i łatwo je pomylić z niewielką skałą z dna morza. Jednak nie jest to niewinna pamiątka znad morza.

Specjaliści ostrzegają, że stare egzemplarze mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne, niż nowy arsenał. Deformacja obiektów nie wpłynęła na ich moc, ale tak długi okres przebywania pod wodą mógł uszkodzić wewnętrzny mechanizm bezpieczeństwa. Tym samym istnieje ryzyko nagłego wybuchu. Są to głównie bomby, miny oraz granaty.

Francja ostrzega turystów

Żandarmeria wojskowa, która zajęła się sprawą, ostrzega mieszkańców okolic Dunkierki oraz turystów. Cała Francja usłyszała o znaleziskach i teraz na bieżąco śledzi losy wojennych niewybuchów. Niestety, nie podano jeszcze liczby elementów, które mogą stanowić zagrożenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Sceny jak z horroru. Turyści na plaży zobaczyli, jak wynurza się z wody. Wszystko się nagrało
2. 300 plus rusza od lipca, ale dostaną nie tylko dzieci. Świadczenie trafi też do niektórych dorosłych, może dostaniesz i ty

Dlatego też władze apelują o szczególną ostrożność w okolicach plaż. W przypadku znalezienia podejrzanych odłamków należy jak najszybciej wezwać przedstawicieli żandarmerii. Jak podaje redakcja RMF24, saperzy bardzo często wysadzają takie znaleziskach na pasach plaż niedostępnych dla turystów. Nie jest to jednak jedyne wydarzenie, którym żyła cała Francja. Ostatnia akcja wojskowych odbiła się dużym echem wśród mieszkańców kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim był ojciec Roberta Lewandowskiego? Mężczyzna zmarł, gdy "Lewy" był nastolatkiem
  2. Kilka dni temu Michał popełnił samobójstwo. W katolickiej szkole prześladowano go za orientację, tak kończy się nienawiść do LGBT
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: RMF24

Następny artykuł