Turysci.pl
Włochy zapraszają turystów

fot. pxhere/ publiczna biblioteka

Promowali region w oburzający sposób. Teraz żałują

27 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Włochy to jedno z najpiękniejszych państw świata. Historia, architektura i włoski styl życia zachwyca wielu. Nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie podróżują do Italii.

Włochy przed pandemią były jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez turystów z całej Europy. Tanie linie lotnicze oferowały bilety w takich cenach, że ciężko było się oprzeć podróży. Po kilku miesiącach walczenia z epidemią Włochy znów zapraszają turystów, lecz jak się okazuje, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Dziwne promowanie włoskiego kurortu

Nie da się ukryć, że Włochy to magiczny i malowniczy kraj. Nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie odwiedzają Italię. Połączenia do Włoch oferują m.in. Ryanair, WizzAir oraz easyJet. Ten ostatni przewoźnik postanowił w dziwny sposób wypromować jeden z mniej popularnych regionów Włoch. Konkretnie chodzi o włoski region na południu kraju Kalabria i loty do Lamezia Terme.Na głównej stronie internetowej easyJet, aby zachęcić pasażerów do lotów na południe Włoch, administratorzy zachęcali potencjalnych klientów mafijną historią regionu.

- Aby zakosztować prawdziwego włoskiego stylu życia, musisz wybrać Kalabrię. W regionie nie ma wielu turystów, głównie z powodu bogatej historii związanej z mafią oraz licznymi trzęsieniami ziemi. Nie znajdziecie tu też żadnego miasta tak ikonicznego, jak Rzym czy Wenecja, które przyciągałoby Instagramerów – czytamy na stronie fly4free.pl komunikat, który został już zdjęty ze strony easyJet.

Komunikat ten wywołał lawinę krytycznych komentarzy wśród mieszkańców regionu Kalabria, którzy nie kryli oburzenia.

- To haniebna charakteryzacja regionu, która obraża Kalabrię i jej mieszkańców, niszczy wizerunek tego miejsca i sprawia, że turyści nie będą chcieli jej odwiedzać. Kalabria to niesamowite miejsce, które zasługuje na szacunek. Dość już tych uprzedzeń wobec południowych Włoch. – komentuje Laura Ferrara, włoska europosłanka z Kalabrii, którą cytuje brytyjski “Telegraph”.

Sprawę skomentował również włoski minister do spraw południa Włoch.

- EasyJet powinien przeprosić Kalabrię i całe Włochy. Nie mam nic więcej do dodania - czytamy na Twitterze wpis ministra.

EasyJet przeprasza

Jak się okazuje, skruszony easyJet postanowił przeprosić i wytłumaczyć całą sytuację.

- Przepraszamy, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony. Naszą intencją było pokazanie tego, że Kalabria jest niedocenianą wakacyjną destynacją wśród zagranicznych turystów i zainspirowanie większej liczby ludzi do eksplorowania tego regionu. Kalabria to kluczowy region dla easyJeta – latamy do Lamezia Terme z Mediolanu, Genewy i Bazylei, przyczyniając się do lepszej łączności tego regionu ze światem. Tekst został usunięty i aktualnie sprawdzamy, w jaki sposób pojawił się na stronie” – głosi komunikat easyJeta.

W okresie wracania do "normalności', tanie linie lotnicze mają różne pomyły na zwócenie uwagi klientów. Pisaliśmy ostatnio o pomyśle Ryanaira, która ucieszy Polaków. 

źródło: fly4free

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >