"W pustyni i w puszczy" - gdzie powstawał film?YouTube/ Radus1996 (screenshot)

"W pustyni i w puszczy" oglądali wszyscy. Gdzie kręcili genialne przygody Stasia i Nel?

"W pustyni i w puszczy" kręcono właśnie tam. Przygody Stasia i Nel są uwielbiane przez Polaków. To film przygodowy, który powstał na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Jest on pełen uroków Afryki. Wiemy, gdzie powstawały sceny.

"W pustyni i w puszczy" to film, który powstał na podstawie uwielbianej powieści Henryka Sienkiewicza. Ta przygodowa historia wymagała nagrań w gorącej Afryce. Oglądając film możemy podziwiać niezwykłe uroki. Tutaj możesz przeczytać o innych filmowych lokalizacjach. Tym razem ustaliliśmy, gdzie rozgrywały się losy Stasia i Nel.

No i mamy podwyżki. Trzeba wyciągnąć oszczędności przed wyjazdem na urlopNo i mamy podwyżki. Trzeba wyciągnąć oszczędności przed wyjazdem na urlopCzytaj dalej

"W pustyni i w puszczy" - gdzie kręcono film?

Jednym z miejsc, w którym powstawały zdjęcie, jest oaza Tamaghza w Tunezji. Jest ona położona w górach Atlas, około 3 kilometry od granicy z Algierią. Rzymianie nazywali to miejsce Ad Turres. W roku 1930 w okolicy znaleziono prehistoryczne narzędzia i przedmioty domowe wykonane z kamienia i gliny. W miejscowości można zobaczyć stare budowle, które wciąż są zamieszkałe. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest źródło i wodospad. To miejsce przez wielu wykorzystywane do robienia pamiątkowych zdjęć.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy jak będzie wyglądał długi weekend w Polsce. Wielu będzie zachwyconych, świetnie
2. Remont domu lepiej zgłoś, inaczej mogą być kłopoty. Zanim zaczniesz, sprawdź czy nie grozi ci nawet 5 tys. zł kary

Większość zdjęć do filmu powstała w Republice Południowej Afryki. To właśnie tam powstały zdjęcia z tytułowej puszczy. Film kręcono w miejscowości Modjadjiskloof, w prowincji Limpopo. Charakterystyczny dla filmu "W pustyni i w puszczy" jest baobab, czyli ogromne drzewo. Znajduję się ono właśnie blisko tej miejscowości. Baobab ma obwód 47 metrów. Miejsce wykorzystano turystycznie. Wewnątrz drzewa stworzono bar, który pomieści 15 osób. Stworzono tam także piwnicę, w której przechowywane jest wino.

budowle

Źródło: Wikipedia/ Cyril Romier (CC BY 2.0)

oaza

Źródło: Wikipedia/ Asram (CC BY-SA 3.0)

drzewo

Źródło: Flickr.com/ Eva Buijs

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Polsce powstanie skocznia imienia Kamila Stocha? Sportowiec postawił jeden, ważny warunek
  2. Poszli do kościoła, teraz kwarantannie poddanych zostało aż 350 osób. U katolickiego księdza wykryto koronawirusa, niepokojące doniesienia zza zachodniej granicy
  3. Żółty alert dla części Polski. IMGW alarmuje, może być niebezpiecznie
  4. Wyszli na plażę w Polsce. Zobaczyli scenę, w którą aż trudno uwierzyć [film]
  5. Druzgocące słowa Papieża Franciszka. Nie zostawił suchej nitki
  6. Jakich ludzi nie cierpią koty? Osoby z tymi cechami nie dogadają się z mruczkami

źródło: Wikipedia, Filmweb

Następny artykuł