Turysci.pl
"W pustyni i w puszczy" - gdzie powstawał film?

YouTube/ Radus1996 (screenshot)

"W pustyni i w puszczy" oglądali wszyscy. Gdzie kręcili genialne przygody Stasia i Nel?

9 Lutego 2022

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

"W pustyni i w puszczy" kręcono właśnie tam. Przygody Stasia i Nel są uwielbiane przez Polaków. To film przygodowy, który powstał na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Jest on pełen uroków Afryki. Wiemy, gdzie powstawa

"W pustyni i w puszczy" to film, który powstał na podstawie uwielbianej powieści Henryka Sienkiewicza. Ta przygodowa historia wymagała nagrań w gorącej Afryce. Oglądając film możemy podziwiać niezwykłe uroki. Tutaj możesz przeczytać o innych filmowych lokalizacjach. Tym razem ustaliliśmy, gdzie rozgrywały się losy Stasia i Nel.

"W pustyni i w puszczy" - gdzie kręcono film?

Jednym z miejsc, w którym powstawały zdjęcie, jest oaza Tamaghza w Tunezji. Jest ona położona w górach Atlas, około 3 kilometry od granicy z Algierią. Rzymianie nazywali to miejsce Ad Turres. W roku 1930 w okolicy znaleziono prehistoryczne narzędzia i przedmioty domowe wykonane z kamienia i gliny. W miejscowości można zobaczyć stare budowle, które wciąż są zamieszkałe. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest źródło i wodospad. To miejsce przez wielu wykorzystywane do robienia pamiątkowych zdjęć. 

Większość zdjęć do filmu powstała w Republice Południowej Afryki. To właśnie tam powstały zdjęcia z tytułowej puszczy. Film kręcono w miejscowości Modjadjiskloof, w prowincji Limpopo. Charakterystyczny dla filmu "W pustyni i w puszczy" jest baobab, czyli ogromne drzewo. Znajduję się ono właśnie blisko tej miejscowości. Baobab ma obwód 47 metrów. Miejsce wykorzystano turystycznie. Wewnątrz drzewa stworzono bar, który pomieści 15 osób. Stworzono tam także piwnicę, w której przechowywane jest wino. 

źródło: Wikipedia, Filmweb

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >