David Lynch nakręcił film w PolsceYouTube/ The Misfit Pond (screenshoot)

Twórca kultowego „Twin Peaks” nakręcił film w Polsce. Musicie go zobaczyć

David Lynch nakręcił film w Polsce. Zagrały w nim zarówno amerykańskie, jak i polskie gwiazdy. Domyślasz się o jaki film chodzi?

David Lynch to amerykański reżyser, aktor, producent i scenarzysta filmowy. Ma na koncie tak kultowe produkcje jak "Twin Peaks" i "Dzikość serca". W 2006 roku nakręcił film, który był inny niż jego poprzednie dzieła. To miał być osobliwy projekt, stworzony w innej części świata, z dala od Hollywood. Choć zagrali w nim amerykańscy aktorzy, powstał na terenie Polski. O który film chodzi?

Szumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystówSzumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystówCzytaj dalej

David Lynch - który film nakręcił w Polsce?

Film, o którym mowa, to "Inland Empire". Początkowo miała to być krótka etiuda kręcona pod tytułem "The Green Room in Lodz". Pierwsze nagrania odbyły się w Łodzi podczas wizyty Lyncha na festiwalu Camerimage. Projekt jednak rozrózł się i reżyser postanowił nakręcić film pełnometrażowy.

Jest to historia reżysera, który realizuje swoje dzieło. Miało ono powstać na podstawie przeklętego scenariusza opartego o cygańską legendę z Polski. Próbowano zrealizować je już wcześniej, lecz odtwórcy głównych ról zostali zamordowani. Aktorzy grający w nim nie traktowali jednak plotek o klątwie poważnie.

Film bez scenariusza

Zdjęcia do filmu powstały w Łodzi, a nagrania odbywały się praktycznie bez scenariusza. Aktorzy codziennie dostawali kilka stron dialogów, na podstawie których przygotowywali się do roli. Nie wiedzieli oni jednak, o czym będzie nowe dzieło Davida Lyncha. Dowiedzieli się o tym dopiero podczas premiery na festiwalu w Wenecji w 2006 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

W produkcji można było zobaczyć takie hollywoodzkie twarze jak Laura Dern, Jeremy Ironis i Justin Theroux. Z polskich gwiazd pojawili się Krzysztof Majchrzak, Karolina Gruszka, Jan Hencz i Leon Niemczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: NaTemat.pl

Następny artykuł