Turysci.pl
pożar trzech Polaków

Wikimedia Travelarz CC BY-SA 3.0 zdjęcie poglądowe

Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii

28 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pożar, który wybuchł w hotelu pracowniczym, pochłonął trzech obywateli Polski. Potwierdzono również, że dwoje Polaków trafiło do szpitala. Wiele osób poniosło ogromne straty materialne. Smutne informacje przekazał mediom ambasa

Pożar w Reykjaviku skończył się tragedią. Dramatyczne wydarzenie rozegrało się w jednym z hoteli pracowniczych. Niestey ambasador RP Gerard Pokruszyński po tym, jak islandzkie władze zidentyfikowały ofiary, w sobotę potwierdził smutne wiadomości. W pożarze zginęło trzech Polaków. Dwóch trafiło do szpitala.Wiele osób poniosło też duże straty materialne. Stan budynku już wcześniej miał niepokoić islandzki związek zawodowy. Teraz sprawą zajmuje się policja.

Pożar wybuchł w pracowniczym hotelu w Reykjaviku w czwartek tj. 25 po południu. Budynek był zamieszkiwany w dużej mierze przez zagranicznych obywateli. Wśród zameldowanych 73 osób było 28 Polaków, 28 Łotyszy, 12 Litwinów, trzech Rumunów, a także po jednym lokatorze z Hiszpanii oraz Islandii.Wiadomość o pożarze pojawiły się w islandzkiej gazecie Frettabladid. Relację z dramatycznego wydarzenia przekazał również nadawca publiczny RUV. Polscy dyplomaci otoczyli opieką poszkodowanych oraz rodziny ofiar.

Pożar pochłonął 3 Polaków

W momencie, gdy wybuchł pożar, w hotelu pracowniczym w Reykjaviku przebywało do 10 osób. Żywioł zaskoczył mieszkańców, którzy ratowali się, skacząc z okien. Niestety potwierdzono najgorsze informacje. W pożarze zginęły co najmniej 3 osoby. Po tym, jak islandzka policja zidentyfikowała ofiary, potwierdzono, że to polscy obywatele. W akcję gaśniczą, która zakończyła się w piątek nad ranem, było zaangażowanych 60 strażaków.Obecnie policja bada okoliczności, w jakich doszło do katastrofy.

Wciąż nie wiadomo, jak doszło do dramatycznego wydarzenia, jakim był pożar w hotelu pracowniczym. Jak informuję islandzkie media, stan budynku już wcześniej wzbudzał wątpliwości związków zawodowych i samych mieszkańców, którzy w nim przebywali. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Mbl.is w 2015 roku jeden z lokatorów tego budynku skarżył się na złe warunki mieszkaniowe. Sprawą interesował się także islandzki związek zawodowy Efling. Po po ugaszeniu pożaru ambasador RP Gerard Pokruszyński potwierdził, że zginęło 3 Polaków, dwoje odniosło obrażenia i trafiło do szpitala.

Pożar pochłonął również wiele dóbr materialnych. Osoby mieszkające w hotelu pracowniczym w Reykjaviku straciły m.in. ubrania i komputery. Obecnie pracownicy placówki dyplomatycznej wspieraja poszkodowanych oraz rodziny ofiar. Okoliczności, w jakich doszło do tragedii, bada obecnie policja. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o tragicznym odkryciu w Gdyniu. Znaleziono zwłoki mężczyzny.

Źródło: Polskie Radio

Źródło: Polskie Radio

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >