Turysci.pl
Kołobrzeg tysiące Polaków

Wikimedia/ Aneta S./ CC BY-SA 2.5

Kołobrzeg ma powód do świętowania. Tysiące Polaków się w końcu doczekało

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Kołobrzeg to miejsce regularnie odwiedzane przez turystów w sezonie wakacyjnym. Od niedawna Polacy mają szczególny powód do świętowania. Skutki zmian, jakie dotknęły jeden z najpopularniejszych kurortów naszego kraju, są już ba

Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów, które odzyskały życie. Skutki decyzji podjętych przez rząd już zaczęły przynosić efekty. W miejscowości w północno-zachodniej Polsce zmiany dały ogromny powód do radości zarówno mieszkańcom, jak i pojawiającym się tam turystom. Na to czekało tysiące Polaków. Niedawno z tej okazji wszyscy mogli rozpocząć radosne świętowanie. Szczęśliwe nowiny przekazało Radio Koszalin.

Po wybuchu pandemii koronawirusa pojawiło się wiele nakazów i obostrzeń, w wyniku których bardzo ucierpiał również Kołobrzeg. Wiele rozporządzeń uderzyło szczególnie w sektor turystyczny, który w tym popularnym polskim kurorcie jest bardzo istotny. Czerwiec jednak okazuje się miesiącem, w którym do tej pory pojawiło się wiele komunikatów, które uszczęśliwiły wszystkich - od urlopowiczów po przedsiębiorstwa oferujące usługi turystyczne. Mieszkańcy Kołobrzego ucieszyli się zwłaszcza po tym, jak w zeszłą sobotę otwarto granice.

Kołobrzeg: turyści z Niemiec warcają

Kołobrzeg szybko poczuł negatywne skutki decyzji o zamknięciu granic. Pandemia koronawirusa uderzyła z wielką siłą w branżę turystyczną nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Na szczęście granice naszego kraju zostały już otwarte 13 czerwca, natomiast 3 dni później wznowiono loty międzynarodowe. Okazuje się, że z rozporządzeń zdejmujących zalecenia i ograniczenia cieszą się nie tylko linie lotnicze i turyści, kórzy planują wakacje poza granicami Polski. Pozytywne skutki odczuli już również mieszkańcy Kołobrzegu, do którego zaczęli wracać turyści z Niemiec. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o wakacyjnych planach Polaków - jak większość zamierza spędzić urlop.

Z przekazu Radia Koszalin wynika, że Kołobrzeg znów zaczyna tętnić życiem. Zauważono, że po otwarciu granicy polsko-niemieckiej wygaszony dotychczas sektor turystyczny znów zaczął wracać do funkcjonowania. Mieszkańcy popularnego kurorty liczą na to, że uda im się odrobić poniesione straty. Od soboty krajobraz Kołobrzegu powoli zaczyna przypominać stan sprzed pandemii, który wszyscy dorze pamiętają. Szczególnym powodem do radości jest fakt, że kurort znów odwiedzają turyści z Niemiec.

Warto pamiętać, że Kołobrzeg przyzwyczajony był do zupełnie innych warunków. Popularność tego kurortu jest tak duża, że mnóstwo podróżnych decydowało się odwiedzać to miasto kilka razy do roku i to bez względu na sezon. Do momentu wybuchu pandemii koronawirusa do miejskiej kasy regularnie wpływały pieniądze z podatków oraz opłat uzdrowiskowych. W końcu miejscowość ta słynie ze zdrowego i czystego powietrza oraz sanatoriów, które są rajem dla osób z chorobami układu ddechowego czy krążenia.

Źródło: Radio Kielce

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >