Turysci.pl
atrakcje-turystyka

U.S. Air Force photo/2nd Lt. Darren Domingo

Najbardziej skandaliczne atrakcje świata. Łzy same cisną się do oczu

8 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Atrakcje turystyczne zazwyczaj zachęcają turystów do skorzystania z ich oferty. Natomiast istnieją miejsca, których lepiej się wystrzegać, mimo że są dostępne. Oto kilka pomysłów na urlop, które lepiej wyrzucić z listy plan&oac

Atrakcje turystyczne są wielką frajdą podczas wakacyjnego wypoczynku. Istnieją na świecie miejsca, które naprawdę warto zobaczyć. O jednym z nich pisaliśmy tutaj. Są jednak też takie, które w ogóle nie powinny istnieć. Na świecie istnieją brutalne formy turystyki. 

Atrakcje, których lepiej się wystrzegać

W niektórych państwach Azji i Afryki istnieją tak zwane ludzkie rezerwaty. Nazywane są też ludzkimi zoo. Można tam zobaczyć kobiety, które noszą na szyjach kilkadziesiąt metalowych obręczy. Powodują one stałe skutki uboczne. Wbijają się w barki, nieodwracalnie deformują obojczyki i zmieniają głos. Nie jest prawdą, że to podtrzymanie tradycji. Większość kobiet używa obręczy tylko w celach zarobkowych. Często są też do tego zmuszane. Takie rezerwaty znajdują się między innymi w Kenii, Birmie, Chinach i Tajlandii.

W egzotycznych krajach niestety modne jest też wykorzystywanie zwierząt. Na safari można udać się na polowanie, aby zrobić sobie zdjęcie z zabitym zwierzęciem. Wielu turystów korzysta także z przejażdżek. Można ujeżdżać takie zwierzęta jak słonie czy wielbłądy. Trzeba jednak pamiętać, że te zwierzęta są wykorzystywane. Męczą się, czują pragnienie i muszą pracować w bardzo wysokich temperaturach. Do tej samej kategorii można zaliczyć pływanie z delfinami czy nurkowanie z rekinami. Nie warto korzystać z atrakcji, przed które muszą cierpieć niewinne istoty. 

Niemoralna atrakcja turystyczna istnieje też w Indiach. Wielu turystów przyjeżdżających do tego kraju, udaje się do slumsów. Często lokalne biura podróży organizują wycieczki do takich miejsc, aby pokazać osobom zza granicy, jak żyje najbiedniejsza warstwa społeczna. Nie można też liczyć na to, że środki uzyskane w takich rozrywkach trafią na cele charytatywne. Wszystkie zarobione pieniądze trafiają na konta przedsiębiorców. Do takich nieetycznych wycieczek dochodzi w Mumbaju i Delhi. 

Podczas wycieczki do Tajlandii warto uważać na dzielnice, w których można spędzić wieczór. W mieście Pattaya istnieje bardzo brutalna ulica. Miejsce to słynie to z seksturystyki. Na każdym kroku można tam spotkać prostytutki, pomimo że najstarszy zawód świata jest w tym kraju nielegalny. Pojawiają się one również w barach i klubach nocnych. Jednak to nie jest najgorsze. W Pattayi dochodzi także do prostytucji dziecięcej. Często na ulicach można zauważyć błąkające się dzieci. Zazwyczaj są one wysyłane w tłum przez osoby, które próbują je sprzedać. Tego miejsca zdecydowanie należy unikać. 

Źródło: pixabay.com/ judithscharnowski

Źródło: pxhere.com/ CC0 Domena publiczna

Źródło: Wikipedia.org/ Niedzwiadek78 (CC BY 2.0)

Źródło: tanie-loty.com.pl

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >

Świat

USA podaje szczegóły otwarcia granic dla turystów z Europy

Czytaj więcej >