Wyjazd na wakacje zagraniczne. Gdzie będzie można pojechać?hippopx.com/ public domain

Które kraje wpuszczą turystów na wakacje? Mamy listę

Wyjazd na wakacje za granicę będzie możliwy. To już pewne. Coraz więcej państw informuje, że przyjmie zagranicznych turystów. Mamy listę tych państw. Wiemy też, jakie będą ograniczenia.

Wyjazd na zagraniczne wakacje to w tym roku rzadko spotykany pomysł, jednak są osoby, które chcą spędzić urlop daleko od domu. Wiele europejskich państw zdecydowało się na przyjęcie turystów zza granicy. O które kraje chodzi?

Samochód runął prosto na pociąg, są ofiary i ranny. Tragiczne wiadomości ze świata obiegły mediaSamochód runął prosto na pociąg, są ofiary i ranny. Tragiczne wiadomości ze świata obiegły mediaCzytaj dalej

Wyjazd na wakacje - gdzie można polecieć?

Niemcy. Od 15 czerwca dla każdego kraju będą specjalne wytyczne. Będą podane ostrzeżenia oraz wytyczne dotyczące podróży. Chodzi o kraje Unii Europejskiej oraz Wielką Brytanię, Islandię, Norwegię, Szwajcarię i Liechtenstein. Niemcy zwiększyły również ilość połączeń kolejowych. Działają już też lokale gastronomiczne. Nie ma dokładnej daty otwarcia granic. Austria chce wprowadzić podobne rozwiązanie. Otwarte są już miejsca rekreacyjne. Na specjalnych zasadach odbędą się też wydarzenia kulturowe. Szwajcaria przyjmie turystów 15 czerwca, jednak nie można liczyć na festiwale i koncerty. Podróżujący są proszeni o wcześniejszą rezerwację biletów kolejowych oraz na autobusy.

Włochy i Hiszpania, które miały największy problem z koronawirusem. Będzie można jednak tam polecieć już w nadchodzące lato. Co więcej, nie będzie obowiązywała kwarantanna. Włochy przyjmą turystów już 3 czerwca, natomiast Hiszpania 1 lipca. Nie są znane szczegóły funkcjonowania hoteli. Wiadomo, że lokale gastronomiczne będą mogły być zapewniane tylko częściowo, a na plażach trzeba będzie zachować odpowiednią odległość. Francja jest zamknięta do 15 czerwca, jednak już powoli otwierane są kempingi i kwatery wakacyjne. Wjechać będzie można tylko do określonych regionów. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić sytuację epidemiczną w danym miejscu w kraju. Przewiduje się, że większość atrakcji we Francji będzie otwarta do końca czerwca.

Jedne z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków to Bułgaria i Grecja. W Bułgarii epidemia była stosunkowo niewielka. Nie ma jeszcze dokładnej daty otwarcia granic, jednak spodziewa się, że może to być 1 lipca. Na plażach wczasowicze będą proszeni o zachowanie odpowiedniej odległości. W Grecji nie będzie obowiązywał nakaz odbywania kwarantanny. Od 15 czerwca będzie można latać do Aten, a od 1 lipca do innych greckich regionów. Funkcjonują już połączenia promowe między wyspami. Nie wszystkim uda się polecieć. Grecja poda specjalną listę państw, z których turyści będą mogli korzystać z greckich atrakcji. Chorwacja to również popularny kierunek. Tam będzie można tylko pojechać, gdy poinformuje się o posiadaniu domu, mieszkania lub łodzi na terenie kraju. Z czasem ograniczenia mają zostać złagodzone, w tym dla Polski. Mimo to, trzeba będzie podać specjalne uzasadnienie przyjazdu.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcieli wpuszczać Polaków, zmienili zdanie po kilku godzinach. Są wyjaśnienia, przykre słowa
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Najtrudniejszy może być wyjazd do Wielkiej Brytanii i Islandii. Od 8 czerwca każdy, kto przyjedzie do UK, będzie musiał odbyć 14-dniową kwarantannę. Za jej złamanie grozi kara w wysokości 1000 funtów. Podobnie będzie na Islandii. Tam jednak będzie można uniknąć kwarantanny, jeżeli po przyjeździe do kraju turysta wykona test na obecność koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie ma odwrotu. Minister przekazał ostateczną decyzję, czekali na nią wszyscy rodzice
  2. Kiedy właściciel zmarł, chihuahua trafiła do schroniska. Jego codzienny rytuał chwyta za serce, ciężko nie płakać
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku

Źródło: Interia

Następny artykuł