Turysci.pl
Afryka cierpią stworzenia

Pixabay Niko_Shogol

Oburzające zachowanie turystów, łzy napływają do oczu. Cierpią niewinne stworzenia

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Afryka jest rajem dla sadystycznych turystów. Mnóstwo osób wybiera się tam w celu odbycia przerażających praktyk. Tysiące stworzeń cierpi w imię rozrywki przyjezdnych. W mediach wreszcie pojawiły się poruszające relacje świadk&oacut

Afryka stała się miejscem, do którego bardzo chętnie wybierają się turyści zainteresowani oburzającymi praktykami, na które nie mogliby sobie pozwolić choćby w Europie. Każdego roku na kontynencie ginie tysiące stworzeń, które są hodowane w niewoli i brutalnie zabijane. Wszystko w imię pieniędzy i rozrywki. Po dwuletnim dochodzeniu ujawniono przerażający proceder. W swojej nowej książce biznesmen ujawnia szokującą prawdę o tym, jak traktowane są lwy na tym kontynencie.

O tym, jakie mroczne sekrety wciąż skrywa Afryka, napisał w swojej nowej książce Lord Ashcroft. Biznesmen opisał przerażające praktyki, jakie mają miejsce na kontynencie, zwłaszcza Afryce Południowej. Fragment treści opublikowały brytyjskie media Daily Mail. Ashcroft porusza problem hodowli lwów, które chowane są w okrutnych warunkach i ostatecznie są brutalnie zabijane dla rozrywki i pieniędzy. Jak informuje portal Wirtualna Polska, dotyczy to tysięcy lwów rocznie. Książka nosi tytuł "Unfair Game: An Expose Of Southred's Captain-Bred Lion Industry".

Afryka: co roku ginie tysiące lwów

Afryka Południowa stała się piekłem dla lwów. W swojej książce Lord Ashcroft opisuje niedopuszczalne praktyki, jakie stosowane są przez osoby, które zarabiają na cierpieniu tych zwierząt. Lwy hodowane są na potrzeby turystów, którzy później zabijają je podczas tzw. zamkniętych polowań. W handlu wykorzystuje się również kości dzikich stworzeń, które szczególną popularnością cieszą się na rynku azjatyckim. Z książki autora można dowiedzieć się m.in. o tym, jak hodowane w niewoli lwy stały się opłacalnym biznesem w Afryce Południowej.

- Tysiące lwów hoduje się co roku na farmach; są one odrywane od matek, gdy mają zaledwie kilka dni, wykorzystywane jako pionki w sektorze turystycznym, a następnie albo zabijane podczas "polowania" albo po prostu ubijane dla kości i innych części ciała, które są bardzo cenne na tzw. azjatyckim rynku lekarskim. W międzyczasie są one słabo karmione, trzymane w ciasnych i niehigienicznych warunkach, bite, jeśli nie pracują dla płacących klientów i narkotyzowane - fragment książki cytuje portal Wirtualna Polska.

Afryka od dwóch lat była miejscem, w którym Lord Ashcroft prowadził dochodzenie. Dzięki przeprowadzeniu dwóch tajnych operacji - "Simba" oraz "Chastise" - zespół badawczy zdobył dowody m.in. na na hodowanie lwów w niewoli oraz ich brutalne zabijanie. Książka biznesmena miała premierę 16 czerwca 2020 roku. Jest ona zbiorem obserwacji oraz dowodów przerażających praktyk, zebranych w ciągu wielu miesięcy. Szczególnie poruszający jest fragment mówiący o wykorzystywaniu lwów jako żywych celów podczas polowania na trofea. Niedawno w jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o najsłynniejszym zwierzęciu, które zginęło w tragicznych okolicznościach.

Źródło: WP Turystyka

Źródło: WP Turystyka

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >