Turysci.pl
Martyna Wojciechowska stawia na Islandię.

Fot. Instagram.com/ h0rdur

Jezioro, które zachwyca i podbija serca ludzi. Poleca je nawet Martyna Wojciechowska

21 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Martyna Wojciechowska kolejny raz podzieliła się podróżniczą rekomendacją. Tym razem padło na pewne jezioro, które naprawdę zapiera dech w piersiach.

Martyna Wojciechowska regularnie udziela się na swoich mediach społecznościowych i od czasu do czasu przybliża swoim fanom unikatowe miejsca z całego świata. Ostatnio polecała niesamowity punkt na Karaibach, a teraz rekomenduje nieco bliższą opcję na bardzo ciekawy wyjazd.

Martyna Wojciechowska proponuje Islandię

Ostatni post znanej podróżniczki zachwycił jej fanów. Jezioro, które poleca Martyna Wojciechowska to jeden z piękniejszych elementów wulkanicznego krajobrazu. Jest to akwen siarkowy, przez co jego tafla wyraźnie kontrastuje z lądem dookoła. Połączenie lazuru, pomarańczy oraz czarnych pasów miejscowej trasy szybkiego ruchu tworzy niepowtarzalną mozaikę, która wydaje się całkowicie zrywać ze stereotypem morźnej Islandii.

- Wulkaniczny krajobraz i zielone jezioro, obraz jak z filmu! Na kolor wody wpływa zawartość siarki i minerałów w zbiorniku. Kto z Was odwiedził Islandię? Które miejsce najbardziej byście polecili zobaczyć? Byłam raz, ale bardzo krótko… - wspomina w swoim wpisie Martyna Wojciechowska

Region, który pokochała Martyna Wojciechowska

Piękne jezioro (wbrew pozorom głębokie, bo miejscami ma 45 metrów spadku) znajduje się na półwyspie Reykjanes, który znany jest z całego systemu wulkanicznego. Co ważne, tamtejsze kratery są nadal aktywne. W okolicy znajdują się także liczne gorące źródła, a także wody termalne. Jest to świetna propozycja dla każdego miłośnika naturalnego spa, zwłaszcza że Islandia zainwestowała w region z myślą o tego typu rozrywkach.

W okolicy znajduje się słynny kompleks Bláa Lónið, czyli w tłumaczeniu na język polski - Błękitna Laguna. Jest to znane uzdrowisko utrzymanie w stylu spa. Ze względu na bogactwo minerałów, lokalne wody są wręcz zbawienne dla osób cierpiących na choroby skórne.

Źródło: Facebook/ Martyna Wojciechowska

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >