Turysci.pl
Zachód słońca nad Bałtykiem

Fot. wikimedia.commons/ Lech_Darski/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Najpiękniejsze zachody słońca nad polskim morzem. Warto pojechać i przeżyć magiczne chwile

3 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Zachód słońca nad morzem to jeden z najpiękniejszych widoków z czasie wakacji. Fale uderzające o brzeg i promienie światła odbijające się od tafli wody tworzą spokojny spektakl pełen kontrastujących kolorów.

Zachód słońca w mieście nigdy nie może się równać z tym nad morzem. Tylko tam tarcza chowa się za niczym niezasłoniętym horyzontem, a ostatnie promienie odbijają się od powierzchni wody. Cała tafla migocze, wprawiając nas w magiczny nastrój. Wiele par czuje, jak miłość unosi się w powietrzu, gdy feeria barw tańczy wokoło. 

Zachód słońca fotografują wszyscy

Przejrzeliśmy fotografie umieszczane przez turystów i możemy zaprezentoważ miejsca, gdzie zachód słońca prezentuje się wyjątkowo wspaniale. Przy okazji, każda z tych miejscowości ma do zaoferowania wiele atrakcji, dlatego warto pomyśleć o nich przy wyborze miejsca na wakacje.

O Międzyzdrojach pisaliśmy już wiele razy. To jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Piękne plaże i naturalne środowisko uzupełniają imprezy plenerowe. Wspaniałe zdjęcie pojawiło sie na profilu domi.fotografuje. W Kołobrzegu możemy napić się wody mineralnej z dwóch różnych źródeł. Solanki i borowiny tworzą świetne warunki dla kuracjuszy w uzdrowisku, które zajmuje się leczeniem chorób układu oddechowego, stawami i układem krążenia. Piękny zachód słońca uwieczniła na instagramie karolinakuzmicz_.

Kolejne miasta to nowe atrakcje

Rowy są bardzo popularną miejscowością wypoczynkową, przy ujściu rzeki Łupawy. Na zachód od wsi zobaczymy wybrzeże klifowe, a na wschód ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Późny zachód słońca możemy zobaczyć na profilu mowia_mi_malagorzata. Niedaleko jest Łeba, w której możemy odwiedzić rzadko spotykane Muzeum Motyli czy Piernikowy Dom do Góry Nogami. Ostatnie promienia słońca nad wydmami uwieczniła alina_pi_.  Jadąc na wschód, znajdziemy się w Jastrzębiej Górze, która jest wysuniętym najdalej na północ krańcem Polski. Z klifu możemy podziwiać Morze Bałtyckie, a zachód słońca na profilu użytkowniczki instagrama mariakisielewicz.

Hel jest ostatnią miejscowością położoną na mierzei. Oprócz kąpielisk znajdziemy tam garnizon Marynarki Wojennej z portem wojennym, przystań rybacką, jachtową i żeglugi pasażerskiej. Turyści chętnie odwiedzają fokarium, w którym regularnie odbywają się pokazy karmienia fok wykonujących przeróżne sztuczki. Piękne zdjęcie zamieszczono na profilu locobeard. Każda z tych miejscowości ma nieco inny charakter, jednak łączy je jedno - piękne zachody słońca nad Bałtykiem.

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >