urlop plany PolakówWikimedia DerHexer (Talk) CC BY-SA 3.0

Polacy mają dość, wielu nie stać na wakacje. Zmieniają urlopowe plany

Urlop wielu Polaków w tegorocznym sezonie wakacyjnym ulegnie zmianom. Coraz więcej osób deklaruje, że musi zmienić swoje plany. Jaka jest główna przyczyna? Ograniczanie wydatków. Polacy chcą płacić mniej, co potwierdzają przeprowadzone badania. Jak będą odpoczywali w tym roku? Na pewno oszczędniej.

Urlop niejednego Polaka uległ fundamentalnym zmianom. Powód jest oczywisty. Po wybuchu pandemii koronawirusa mnóstwo osób musiało zmienić formę spędzania wczasów podczas tegorocznych wakacji, które zaczęły się już w zeszły weekend. Wśród wielu mieszkańców naszego kraju można zaobserwować rozpowszechniającą się prawidłowość - coraz więcej z nas podczas zbliżających się urlopów chce zwrócić szczególną uwagę na wydatki, aby wydawać mniej. Dowody znajdziemy w Barometrze Providenta.

Wiele wskazuje na to, że duża część Polaków spędzi swój urlop zupełnie inaczej, niż mogli to planować przed wybuchem pandemii koronawirusa. Jak pokazują statystyki, wielu obywateli postanowiło ograniczyć wydatki podczas tegorocznych wczasów. Zmiany są różnorodne. Niektórzy zdecydowali zmienić kierunek podróży na nieco tańsze miejsce turystyczne, inni uznali, że w tym roku wakacje najlepiej będzie spędzić w Polsce. Pojawiają się także osoby, które z zostaną w swoich domach. Wszystko po to, aby rzadziej sięgać do portfeli.

Urlop 2020: Polacy ograniczają wydatki

Jak bardzo zmieni się urlop Polaków? Na pewno będziemy chcieli ograniczyć wydatki. Po wybuchu pandemii koronawirusa coraz więcej osób boi się skutków kryzysu gospodarczego, niestety są również obywatele, którzy w wyniku zamrożenia gospodarki stracili pracę. Wyjątkowa sytuacja, która dotknęła niemalże cały świat, pokrzyżowała plany wakacyjne wielu Polaków. Dlatego wielu z nas zmienia formę, w jakiej spędzić chce wczasy. Niektórzy do tej pory starają się odzyskać zwroty za wpłacone zaliczki z powodu odwołania rezerwacji.

- Znacząco zmieniła się planowana suma wakacyjnych wydatków. Przed epidemią w kwocie 2000 zł planowało zmieścić się 30,9 proc. respondentów. Z powodu aktualnej sytuacji ten odsetek wzrósł o 8 pkt proc. Warto również zauważyć, że przed wybuchem pandemii udział osób chcących przeznaczyć na wyjazd wakacyjny kwotę powyżej 4000 zł kształtował się na poziomie 22 proc., a obecnie tylko 9,6 proc - treść Barometru Providenta cytuje serwis Biznes Info.

Urlop wielu Polaków w tym roku ulegnie dużym zmianom. Wśród trendów ujawnionych w cyklicznych badaniach Barometru Providenta możemy zauważyć także, że aż 62 procent obywateli, którzy zostali zmuszeni do zmiany planów wakacyjnych z powodu pandemii koronawirusa, postanowiło zrezygnować ze wszelkich wyjazdów i pozostać w domach. Zgodnie z danymi cytowanymi przez portal Wprost, 25 procent Polaków nie wie jeszcze, jak spędzą dni wolne od pracy podczas tegorocznych wakacji. W jednym z artykułów pisaliśmy również o niezwykłej akcji polskiej przewoźnika LOT.

Źródło: Biznes Info

Następny artykuł