Turysci.pl
tanie wakacje w Polsce

Fot. unsplash.com/@alexandramirghes

Wiemy gdzie spędzić tanie wakacje w Polsce. 5 najlepszych kierunków, które nie zrujnują portfela

3 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Tanie wakacje nie muszą być nudne. Jest wiele ciekawych miejsc, które nie są tak popularne wśród turystów i dzięki temu ceny nie są zbyt wygórowane. Dodatkową zaletą jest mniejsze ryzyko zarażenia się koronawirusem, ponieważ ni

Tanie wakacje w Polsce to w tym roku gorący temat. Nie możemy skorzystać z atrakcyjnych ofert w egzotycznych krajach, więc zostaje nam wycieczka w obrębie Polski. Nie musimy się martwić, bo bez problemu można znaleźć takie miejsce, które spełni nasze oczekiwania. Zakopane czy Karpacz z pewnością czekają na turystów, którzy dadzą się naciągnąć. Jeśli chcemy jechać w góry, ale nie wydać fortuny, mamy kilka możliwości.

Tanie wakacje w górach

Niewiele osób słyszało o Górach Opawskich, chociaż łatwo do nich trafić. Najlepiej kierować się na Nysę, a noclegu szukać w takich miejscowościach, jak Pokrzywna, Jarnołtówek, Moszczanka, Cicha Dolina, czy Głuchołazy. Najciekawsze szczyty do zdobycia to Srebrna Kopa, Biskupia Kopa, Szyndzielowa Kopa i Zamkowa Góra. Głuchołazy słyną z wodolecznictwa oraz leczenia naturalnymi sposobami chorób górnych dróg oddechowych. Do dziś znajduje się tam tężnia solankowa.

Klasyczna propozycją na spokojne i tanie wakacje są Bieszczady. Zwłaszcza poza sezonem spotkamy tam niewielu turystów, więc na szlakach nie jest tłoczno. Ceny za nocleg nie są wysokie, warto poszukać ich w miejscowościach z których wychodzą szlaki. Zamiast Soliny czy Polańczyka lepiej wybrać Ustrzyki Górne, Cisnę, Wetlinę, Wołosate czy Lutowiska. W Parku Narodowym mamy szansę zobaczyć dzikie zwierzęta takie jak żubry, rysie, jelenie niedźwiedzie brunatne.

Kolejne góry niebędące tak popularne, jak Tatry to Beskidy. Beskid Niski jest uznawany za najbardziej dziki górski teren w Polsce. Możemy liczyć na swobodne poruszanie się po szlakach i niewiele grup turystów, nawet w sezonie. Baza noclegowa jest słabo rozwinięta, ale zabierając ze sobą namiot nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji. Łagodne podejścia sa odpowiednie również dla początkujących i dzieci. Najwyższym szczytem jest mierząca 997 m n.p.m. Lackowa. 

Piasek nad morzem i nie tylko

Dla tych, którzy chcieliby wyjechać do Afryki, mamy namiastkę prawdziwej pustyni. W pobliżu Dąbrowy Górniczej leży Pustynia Błędowska, powstała wskutek wycinania lasów i nadmiernego wykorzystywania wody. Tereny piaszczyste nie porastają niemal żadne rośliny, ponieważ zwierciadło wód gruntowych znajduje się zbyt nisko. Możemy podziwiać okolice z punktów widokowych: Wzgórze Czubatka, Wzgórze Dąbrówka, i  Róża Wiatrów. W pobliżu znajduje się zamek Ogrodzieniec, który zagrał w serialu "Wiedźmin".

Ostatnia propozycja to wczasy nad morzem. Plaże nad Bałtykiem są uważane za jedne z najpiękniejszych, ponieważ tworzy je drobny piasek. Unikając popularnych kurortów, sporo zaoszczędzimy. Mikoszewo położone jest pomiędzy Gdańskiem a Krynicą, w pobliżu Stegny. Z pewnością znajdziemy tam niedrogi nocleg i miejsce na plaży. Dodatkową atrakcją jest kolejka wąskotorowa, jadąca wzdłuż wybrzeża. W pobliżu znajduje się rezerwat Mewia Łacha, który jest jedynym w Polsce miejscem, w którym na stałe występują foki. 

Źródło: National Geographic

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >