tanie wakacje w PolsceFot. unsplash.com/@alexandramirghes

Wiemy gdzie spędzić tanie wakacje w Polsce. 5 najlepszych kierunków, które nie zrujnują portfela

Tanie wakacje nie muszą być nudne. Jest wiele ciekawych miejsc, które nie są tak popularne wśród turystów i dzięki temu ceny nie są zbyt wygórowane. Dodatkową zaletą jest mniejsze ryzyko zarażenia się koronawirusem, ponieważ nie trafimy na tłum.

Tanie wakacje w Polsce to w tym roku gorący temat. Nie możemy skorzystać z atrakcyjnych ofert w egzotycznych krajach, więc zostaje nam wycieczka w obrębie Polski. Nie musimy się martwić, bo bez problemu można znaleźć takie miejsce, które spełni nasze oczekiwania. Zakopane czy Karpacz z pewnością czekają na turystów, którzy dadzą się naciągnąć. Jeśli chcemy jechać w góry, ale nie wydać fortuny, mamy kilka możliwości.

Samochód runął prosto na pociąg, są ofiary i ranny. Tragiczne wiadomości ze świata obiegły mediaSamochód runął prosto na pociąg, są ofiary i ranny. Tragiczne wiadomości ze świata obiegły mediaCzytaj dalej

Tanie wakacje w górach

Niewiele osób słyszało o Górach Opawskich, chociaż łatwo do nich trafić. Najlepiej kierować się na Nysę, a noclegu szukać w takich miejscowościach, jak Pokrzywna, Jarnołtówek, Moszczanka, Cicha Dolina, czy Głuchołazy. Najciekawsze szczyty do zdobycia to Srebrna Kopa, Biskupia Kopa, Szyndzielowa Kopa i Zamkowa Góra. Głuchołazy słyną z wodolecznictwa oraz leczenia naturalnymi sposobami chorób górnych dróg oddechowych. Do dziś znajduje się tam tężnia solankowa.

Klasyczna propozycją na spokojne i tanie wakacje są Bieszczady. Zwłaszcza poza sezonem spotkamy tam niewielu turystów, więc na szlakach nie jest tłoczno. Ceny za nocleg nie są wysokie, warto poszukać ich w miejscowościach z których wychodzą szlaki. Zamiast Soliny czy Polańczyka lepiej wybrać Ustrzyki Górne, Cisnę, Wetlinę, Wołosate czy Lutowiska. W Parku Narodowym mamy szansę zobaczyć dzikie zwierzęta takie jak żubry, rysie, jelenie niedźwiedzie brunatne.

Kolejne góry niebędące tak popularne, jak Tatry to Beskidy. Beskid Niski jest uznawany za najbardziej dziki górski teren w Polsce. Możemy liczyć na swobodne poruszanie się po szlakach i niewiele grup turystów, nawet w sezonie. Baza noclegowa jest słabo rozwinięta, ale zabierając ze sobą namiot nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji. Łagodne podejścia sa odpowiednie również dla początkujących i dzieci. Najwyższym szczytem jest mierząca 997 m n.p.m. Lackowa.

Piasek nad morzem i nie tylko

Dla tych, którzy chcieliby wyjechać do Afryki, mamy namiastkę prawdziwej pustyni. W pobliżu Dąbrowy Górniczej leży Pustynia Błędowska, powstała wskutek wycinania lasów i nadmiernego wykorzystywania wody. Tereny piaszczyste nie porastają niemal żadne rośliny, ponieważ zwierciadło wód gruntowych znajduje się zbyt nisko. Możemy podziwiać okolice z punktów widokowych: Wzgórze Czubatka, Wzgórze Dąbrówka, i Róża Wiatrów. W pobliżu znajduje się zamek Ogrodzieniec, który zagrał w serialu "Wiedźmin".

Dzisiaj grzeje: 1. Auschwitz nie było budowane od zera. Niewielu wie, co było wcześniej na miejscu obozu
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Ostatnia propozycja to wczasy nad morzem. Plaże nad Bałtykiem są uważane za jedne z najpiękniejszych, ponieważ tworzy je drobny piasek. Unikając popularnych kurortów, sporo zaoszczędzimy. Mikoszewo położone jest pomiędzy Gdańskiem a Krynicą, w pobliżu Stegny. Z pewnością znajdziemy tam niedrogi nocleg i miejsce na plaży. Dodatkową atrakcją jest kolejka wąskotorowa, jadąca wzdłuż wybrzeża. W pobliżu znajduje się rezerwat Mewia Łacha, który jest jedynym w Polsce miejscem, w którym na stałe występują foki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta znienacka wróciła do domu i przyłapała chłopaka z inną. Jej reakcja powala, wszystko się nagrało
  2. Kotek znalazł małe zwierzę w ogrodzie i przyniósł do domu. Kiedy właścicielka poznała prawdę, zamarła z wrażenia
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Uwielbiany były sportowiec zginął podczas zamieszek

Źródło: National Geographic

Następny artykuł