Turysci.pl
pasażer powiedział nie

Pxhere CC0 Domena publiczna

Wsiadł do samolotu, powiedział stanowcze "nie" nakazowi. Usunęli go z pokładu

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pasażer został kilkukrotnie poproszony o zastosowanie się do nakazu. Jednak za każdym razem odmawiał personelowi. Wreszcie podjęto decyzję o usunięciu go z pokładu samolotu. To jeszcze nie wszystko. Wobec mężczyzny wyciągnięto kolejne, jeszcze surowsze k

Pasażer, który pojawił się na lotnisku, nie sprawiał problemów aż do momentu, kiedy znalazł sie na pokładzie samolotu. Mężczyzna nie reagował na nakazy personelu i w konsekwencji ostatecznie został usunięty. Musiał szukać innego przewoźnika. W odpowiedzi na jego zachowanie, postanowiono zastosować jeszcze dotkliwszą karę. Linie lotnicze wystosowały również komunikat uzasadniający swoją decyzję. Do incydentu doszło w czwartek tj. 18 czerwca br.

Usunięty pasażer miał lecieć wraz z ponad stoma innymi osobami. Czwartkowy rejs miał odbyć się z nowojorskiego lotniska LaGuardia, a jego miejscem docelowym było Dallas-Fort Worth w Teksasie. Mężczyzna skorzystał z linii lotniczych American Airlines. Ostatecznie jednak musiał wybrać innego przewoźnika, ponieważ został usunięty z pokładu samolotu po tym, jak nie zareagował na polecenia personelu. Pracownicy linii kilkukrotnie prosili go o zastosowanie się do nakazu. W pewnym momencie doszło do kłótni.

Pasażer amerykańskich linii lotniczych usunięty z pokładu

Pasażer spotkał się z bardzo surową karą przewoźnika po tym, jak odmówił członkom personelu pokładu samolotu linii American Airlines. Mężczyzna został poproszony o założenie maseczki ochronnej. W odpowiedzi pracownicy usłyszeli, że żaden przepis nie zobowiązuje go do noszenia środków ochronnych. Po tym, jak pasażer kilkukrotnie powiedział stanowcze "nie", został usunięty z pokładu. W komunikacie określono go jako "prawicowego aktywistę". Przez pewien czas mężczyzna nagrywał kłótnię.

Przewoźnik uznał, że postawa, jaką zaprezentował pasażer w czwartek tuż przed odlotem z nowojorskiego lotniska, zasługuje na surowszą karę. W związku z tym wydano komunikat, w którym oświadczono, że usunięty z pokładu mężczyzna nie będzie mógł korzystać z usług American Airlines aż do zniesienia nakazu noszenia maseczek. Chociaż media podkreślają, że Federalna Administracja Lotnictwa rzeczywiście nie narzuciła odgórnego wymogu zakrywania nosa i ust, są to wewnętrzne rozporządzenia przewoźnika.

- Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort naszym klientom i członkom załogi i dlatego zaostrzyliśmy egzekwowanie zalecenia zasłaniania ust i nosa na pokładzie - oświadczenie rzecznika American Airlines Rossa Feinstena cytuje portal Interia.pl.

- Oczekujemy, że klienci, którzy wybiorą nas, będą tego przestrzegać. Jeśli to konieczne, będziemy odmawiać podróży klientom, którzy tego odmówią - dodaje rzecznik.

Pasażer, który został usunięty z pokładu najprawdopodobniej jeszcze przez pewien czas nie będzie mógł korzystać z usług American Airlines. Po tym, jak spotkały go konsekwencje niezastosowania się do poleceń personelu, znalazł innego przewoźnika i odbył późniejszy rejs do Dallas. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy o popularnej linii lotniczej, która wznawia loty z Polski.

Źródło: Interia

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >