Turysci.pl
miasto bezpłatne wakacje

Instagram @clickfor_campobasso

Co się dzieje, oferują bezpłatne wakacje w cudownym miejscu. Niepowtarzalna szansa

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Miasto w przepięknym regionie umożliwia spędzenie wakacji... za darmo. Dzięki niezwykłej inicjatywie podróżni mogą wypocząć w malowniczej okolicy bez opłat. Taka okazja nie zdarza się zbyt często lub w ogóle. Turyści, którzy uwielbiaj

Miasto jak z filmu Felliniego - z malowniczą scenerią i historycznymi obiektami. Miejscowość, która może być marzeniem każdego turysty, ceniącego spokojne spacery i włoski krajobraz. Pojawiła się specjalna oferta, dzięki której można w niej spędzić bezpłatne wakacje. Wszystko w ramach specjalnego pakietu, który ma promować wyjątkowy region Italli. Podróżni, którzy z niego skorzystają, będą mogli wypoczywać na południu Włoch przez tydzień bez opłat.

San Giovanni in Galdo to niewielkie miasto na południu Włoch. Jest to miejscowość mało znana i nieodkryta jeszcze przez turystów. Wiele osób żartuje nawet, że w ogóle nie istnieje. Jednak San Giovanni in Galdo w regionie Molise może przyciągnąć podróżnych dzięki specjalnej ofercie. W ramach pakietu wakacyjnego można spędzić tam urlop - bezpłatnie. Chociaż mieszka tam zaledwie około 600 osób, ten region Italii bez wątpienia ma swoje uroki. To także dobra okazja dla wszystkich, którzy chcą w tym sezonie zaoszczędzić.

San Giovanni in Galdo: miasto, w którym możecie spędzić tydzień za darmo

Każde miasto, które żyje dzięki turystyce, przeżywa w tym sezonie mniejszy lub większy kryzys. Pandemia koronwirusa szczególnie dotknęła Włochy, które każdego roku były odwiedzane przez podróżnych z całego świata. Teraz każdy region Italii stara się przyciągnąć odwiedzających. W ramach promocji można natknąć się na niezwykłe oferty. Jedną z nich jest projekt "Sprezentuj sobie Molise", dzięki któremu można spędzić bezpłatny urlop w niewielkim miasteczku San Giovanni in Galdo.

- Oferujemy prawdziwy urlop gratis, a cel tego jest jasny: przywrócić życie małym i nieznanym miejscowościom w Molise i sprawić, by odkryli je włoscy i zagraniczni goście w zerowym roku dla światowej turystyki, w którym z powodu kryzysu epidemiologicznego złamane zostały wszystkie tradycyjne schematy wakacji - pomysłodawców inicjatywy cytuje serwis TVP Info.

Chociaż to miasto na pewno nie oferuje takich atrakcji, jakie zapewnia Rzym czy Mediolan, niewątpliwie ma swoje walory. Włosi wręcz żartują, że region, w którym leży, w ogóle nie istnieje, ponieważ jest tak nieznany. Jednak San Giovanni in Galdo zainteresować może podróżnych, którzy cenią sobie spokój oraz przemierzanie niewydeptanych jeszcze przez turystów ścieżek. Szczególnie warto zwrócić uwagę na malowniczą scenerię. Nie ulega też wątpliwości, że południowe Włochy są piękne. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, które pojawiło się na instagramowym profilu @clickfor_campobasso, promującym ten region. Przypomina kadr z filmu.

Każdy, kto będzie chciał odwiedzić to miasto, ma szansę zatrzymać się w historycznych domach za darmo i mieszkać w nich przez tydzień. Włochy stają się coraz bardziej kreatywni w walce z kryzysem sektora turystycznego, jaki wynikł po wybuchu pandemii koronawirusa. Warto też zauważyć, że na południu Italii pojawiło się zdecydowanie mniej przypadków zarażeń, niż miało to miejsce na północy kraju. Niedawno pisaliśmy również o wyjątkowej ofercie jednej z włoskich pizzerii.

Źródło: TVP Info

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >