Grecja obowiązki przyjezdnychPublic Domain Pictures Jean Beaufort

Kolejny obowiązek dla przyjezdnych. Jeśli odmówisz, będziesz miał problemy na wakacjach w Grecji

Grecja zatwierdziła nowy przepis, który będzie obowiązywał przyjezdnych. To przykład kolejnego kraju, który otworzył swoje granice dla turystów, jednak podróżowanie w tym kierunku nie przypomina formy, do której przywykliśmy przed wybuchem pandemii koronawirusa. Niespełnienie wymagań może skutkować tym, że będziemy musieli zmienić wakacyjne plany.

Grecja to kolejny kraj, który otworzył już swoje granice i turyści mogą zacząć planować tam wakacje. Jednak lokalne władze zatwierdziły już nowy przepis, który obowiązuje przyjezdnych. Warto zapoznać się z warunkami, zanim wybierzemy się tam na wczasy w 2020 roku. Bez tego wkroczenie na terytorium Grecji może okazać się niemożliwe. To następny przykład tego, jak zmieniło się podróżowanie w czasie pandemii koronawirusa.

Grecja - podobnie jak wiele innych krajów, które otworzyły już swoje granice - wymaga noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz zachowania bezpiecznego dystansu. To jednak nie wszystkie obowiązki, jakie zostały nałożone na przyjezdnych. Lokalny rząd zatwierdził już nowy przepis, z którym zapoznać powinien się każdy, kto planuje w najbliższym czasie wybrać się tego państwa. Warunek ten może okazać się szczególnie ważny dla każdego, kto wybrał ten kierunek podczas urlopu. Chodzi o kod QR.

Grecja: zatwierdzono obowiązek założenia kodu QR

Jeśli Grecja to kraj, w którym planujecie spędzić wakacje 2020 roku, powinniście zapoznać się z najnowszymi zaleceniami rządu. Podróżowanie w tym kierunku wciąż będzie odbywało się na innych zasadach, niż miało to miejsce przed wybuchem pandemii koronawirusa. Władze zatwierdziły już nowy przepis. Zgodnie z wymaganiami przyjezdni będą musieli wygenerować kod QR, jeśli będą chcieli przekroczyć granicę z Grecją. Stworzyć kod trzeba 48 godzin przed wjazdem na teren kraju. Niedostosowanie się do nowych regularcji może skutkować brakiem możliwości spędzenia wakacji w tym miejscu.

Grecja postanowiła nałożyć dodatkowy obowiązek na przyjezdnych. W ramach kodu QR o nazwie "Passenger Locator Form" podróżni muszą wypełnić dane osobowe, a także uzupełnić informacje dotyczące miejsca przekroczenia granicy oraz adresu w Grecji, pod którym będzie można ich znaleźć. Wypełniając elektronicznyc formularz, każdy musi również podać kraje, w których wcześniej przebywał oraz ile trwał pobyt. Po podaniu wszystkich informacji zostanie automatycznie wygenerowany niezbędny

Zgodnie z kolejnym obowiązkiem, który nałożyła Grecja, każdy podróżny musi wydrukować otrzymany kod lub zapisać go na urządzeniu elektronicznym. Podczas przekroczenia granicy - ewentualnie przed wejściem na pokład samolotu -przyjezdni zostaną poproszeni o pokazanie elektronicznego dokumentu. Dzięki informacjom zapisanym na kodzie QR służby graniczne będą mogły zdecydować, czy turyści będą musieli przejść obowiązkowe badania na obecność koronawirusa. Do momentu uzyskania wyników natomiast tacy przyjezdni będą zobowiązani pozostać w izolacji w miejscu, które wskazali w formularzu. Dotąd Grecja odnotowała ok. 3,4 tys. przypadków zarażeń i ok. 200 ofiar śmiertelnych. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak wyglądają wakacje 2020 roku w Bułgarii.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł