Turysci.pl
Wakacje za granicą będą tańsze

Fot. Pixabay.com/LionFive/zdjęcie poglądowe

Genialna wiadomość dla Polaków na wakacje. Ekspert potwierdził

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Wakacje już wkrótce. Wielu Polaków przygotowuje się na letni odpoczynek. W tym roku większość wybrała urlop na terenie ojczyzny. Okazuje się jednak, że odważni, którzy polecą za granicę, mogą sporo zyskać.

Wakacje 2020 będą inne niż zawsze. Wszystko z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. Z jej powodu nałożono wiele ograniczeń. Dodatkowo turyści boją się zakażenia. Wynikiem tego jest fakt, że w tym roku Polacy chętniej wybierają wakacje w Polsce. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj. Jak się jednak okazuje, osoby wybierające wypoczynek za granicą mogą się ucieszyć. Ekspert wyjaśnił powód. 

Wakacje 2020 za granicą

Pandemia koronawirusa sprawiła, że branża turystyczna znalazła się w kryzysie. W szczególnych tarapatach znalazły się linie lotnicze. Niektórzy przewoźnicy musieli ogłosić bankructwo. Otwarcie europejskich granic jest jednak nadzieją na odbudowę biznesu. To oznacza, że przewoźnicy muszą przyciągnąć klientów, którzy odważą się polecieć za granicę pomimo pandemii. Sposobem na to będą tańsze ceny lotów. W rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził to Wojciech Skoczyński, prezes Grecos Holiday.

- Zdecydowanie, w szczególności na początku okresu wakacyjnego. Od 1 lipca otwarte zostaną lotniska regionalne w Grecji, zacznie się ruch turystyczny z prawdziwego zdarzenia. Pierwsza 2-3 tygodnie to będzie gratka i okazja dla tych, którzy chcą wypocząć w korzystnej cenie - odpowiedział zapytany, czy loty będą tańsze. 

- Wakacje będą tańsze niż w roku poprzednim i latach ubiegłych. Stan prawny faktycznie pozwala na wypełnienie samolotów w maksymalnie 50 procentach. Niemniej, pozostałe środki transportu nie mają takiego obostrzenia, więc należy się spodziewać, że to się zmieni w najbliższym czasie - uzupełnił Skoczyński. 

Źródło: Money.pl

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >