Wakacje za granicą będą tańszeFot. Pixabay.com/LionFive/zdjęcie poglądowe

Genialna wiadomość dla Polaków na wakacje. Ekspert potwierdził

Wakacje już wkrótce. Wielu Polaków przygotowuje się na letni odpoczynek. W tym roku większość wybrała urlop na terenie ojczyzny. Okazuje się jednak, że odważni, którzy polecą za granicę, mogą sporo zyskać.

Wakacje 2020 będą inne niż zawsze. Wszystko z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. Z jej powodu nałożono wiele ograniczeń. Dodatkowo turyści boją się zakażenia. Wynikiem tego jest fakt, że w tym roku Polacy chętniej wybierają wakacje w Polsce. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj. Jak się jednak okazuje, osoby wybierające wypoczynek za granicą mogą się ucieszyć. Ekspert wyjaśnił powód.

Wakacje 2020 za granicą

Pandemia koronawirusa sprawiła, że branża turystyczna znalazła się w kryzysie. W szczególnych tarapatach znalazły się linie lotnicze. Niektórzy przewoźnicy musieli ogłosić bankructwo. Otwarcie europejskich granic jest jednak nadzieją na odbudowę biznesu. To oznacza, że przewoźnicy muszą przyciągnąć klientów, którzy odważą się polecieć za granicę pomimo pandemii. Sposobem na to będą tańsze ceny lotów. W rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził to Wojciech Skoczyński, prezes Grecos Holiday.

- Zdecydowanie, w szczególności na początku okresu wakacyjnego. Od 1 lipca otwarte zostaną lotniska regionalne w Grecji, zacznie się ruch turystyczny z prawdziwego zdarzenia. Pierwsza 2-3 tygodnie to będzie gratka i okazja dla tych, którzy chcą wypocząć w korzystnej cenie - odpowiedział zapytany, czy loty będą tańsze.

- Wakacje będą tańsze niż w roku poprzednim i latach ubiegłych. Stan prawny faktycznie pozwala na wypełnienie samolotów w maksymalnie 50 procentach. Niemniej, pozostałe środki transportu nie mają takiego obostrzenia, więc należy się spodziewać, że to się zmieni w najbliższym czasie - uzupełnił Skoczyński.

Źródło: Money.pl

Następny artykuł