Turysci.pl
urlop niepowtarzalny klimat

Instagram @podlaskie.travel

Niepowtarzalny klimat, jedyny w Polsce. Idealne miejsce na wakacje

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Urlop w Trójmieście, Krakowie czy Zakopanem - to wszystko już było. Znaczna część Polaków regularnie odwiedza te punkty w czasie wakacji. Coraz więcej osób szuka jednak nowych, niewydeptanych jeszcze przez turystów miejsc. Okaz

Urlop w tym miejscu dla wielu osób będzie idealnym odświeżeniem. W końcu znaczna część Polaków już doskonale zna Jastarnię i Zakopane. Prawdopodobnie wielu z was przestudiowało już dobrze też turystyczne mapy Krakowa, Warszawy czy Trójmiasta. Dlatego tegoroczne wakacje warto spędzić w magicznym regionie, które wciąż jeszcze kryje wiele tajemnic. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, które pojawiło się na instagramowym profilu podlaskie.travel. Musicie przyznać, że wygląda przepięknie.

Dla wielu osób urlop na Podlasiu może okazać sie wspaniałą alternatywą. Region ten skrywa mnóstwo miejsc, w których będziecie mogli cieszyć się pięknymi i dzikimi widokami, unikając jednocześnie tłumów turystów. Zdjęcie, które możecie zobaczyć, przedstawia kładkę poprowadzoną nad rzeką Narew i jej rozlewiskami. To tylko jedna z nielicznych atrakcji, jakie czekają na was w tych okolicach. Przemierzając Podlasie, można czasem zapomnieć, że wciąż jesteśmy w Polsce. Nie bez powodu region nazywany jest "bramą na Wschód", która uchyla przed podróżnymi dzikie tereny.

Wakacje 2020: urlop na Podlasiu

Urlop w Polsce wcale nie musi być nudny. Przekonać się mogą o tym osoby, które wybiorą się w tym roku na Podlasie, aby odpocząć od pracy i zgiełku dużych miast. Może to byś wspaniała przygoda dla wszystkich, którzy w obawie przed pandemią koronawirusa zdecydowali się spędzić wczasy w Polsce. W tym regionie odnotowano niewiele przypadków zarażeń. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ sława Podlasia zaczyna już wychodzić poza jego granice i zwracać uwagę coraz większej liczby urlopowiczów.

Suparśl, Puszcza Knyszyńska czy Tykocin to tylko kilka z wielu miejsc, w których można spędzić wymarzony urlop. Pierwsza z wymienionych uchodzi za najbardziej klimatyczną miejscowość na całym Podlasiu. Nic dziwnego, w końcu leży w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej. Ukojenie odnajdą tutaj zwłaszcza miłośnicy świeżego powietrza, którzy mają dość smogu. Zwiedzając Zielone Płuca Polski można wreszcie odetchnąć. Sama puszcza natomiast nadaje się na spokojne spacery oraz trasy rowerowe - to świetna opcja dla osób, które lubią spędzać wczasy w aktywny sposób.

Urlop na Podlasiu może być również podróżą kulinarną. Tutaj macie okazję spróbować owianych sławą kiszki i babki ziemniaczanej. Wybierając się na lewy brzeg Narwi, znajdziecie natomiast Tykocin, który uchodzi za jedną z największych atrakcji w tym regionie. Miasto oferuje przede wszystkim mnóstwo zabytków, wśród których prawdziwą perłą jest zamek zrekonstruowany z fundamentów twierdzy z XVI wieku. Miejsce to pamięta takie postaci jak Zygmunt II August, Janusz Radziwiłł, August II Mocny, Stefan Czarniecki czy car Rosji Piotr I.

Jeśli będziecie planowali urlop na Podlasiu, nie zapomnijcie o Narwiańskim Parku Narodowym, który leży zaledwie 30 kilometrów od Białegostoku. To właśnie tam znajdziecie kładkę Waniewo-Śliwno, ale również trasy kajakowe prowadzone "Narwiańskim labiryntem". Wśród innych atrakcji w tym regionie są także Kruszyniany i Kraina Otwartych Kamienic. Jeśli natomiast macie w planach urlop na działce lub domku nad jeziorem, przygotowaliśmy dla was specjalny wpis, który sprawi, że wasz wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

Źródło: Gazeta PL

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >