miasta o złej reputacjiFot. unsplash.com/@melwasser

Znamy najniebezpieczniejsze miasta na świecie. Jedno państwo w czołówce, aż strach

Miasta od zawsze przyciągały możliwością rozwoju i robieniem kariery. Niestety są takie miejsca, gdzie największy sukces osiągają przestępcy i to oni kontrolują ulice. Obywatelska Rada Bezpieczeństwa Publicznego i Sprawiedliwości Karnej po raz kolejny utworzyła ranking najniebezpieczniejszych miast świata.

Miasta z całego świata zostały wzięte pod lupę, by sprawdzić, gdzie przestępcy dyktują warunki. W rankingu 50 miast aż 19 znajduje się w Meksyku. Ten kraj od lat uważany jest za jeden z najniebezpieczniejszych i wiele wskazuje na to, że szybko się to nie zmieni. Inne kraje Ameryki Łacińskiej również znalazły się w zestawieniu, co wskazuje na ogólny problem tego regionu świata.

Miasta o największej liczbie morderstw

- Meksyk to światowe epicentrum przemocy. Stworzyliśmy ten ranking, aby zwrócić uwagę na problem przemocy w dużych miastach, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej. Chcemy w ten sposób wpłynąć na rządzących, by zagwarantowali obywatelom lepszą ochronę - poinformował podczas wideokonferencji José Antonio Ortega Sánchez, przewodniczący Obywatelskiej Rady Bezpieczeństwa Publicznego i Sprawiedliwości Karnej.

Przy tworzeniu rankingu uwzględniano liczbę morderstw na 100 tys. mieszkańców. Tijuana, która znalazła się na pierwszym miejscu, ma wskaźnik równy 134. W ciągu zeszłego roku, w mieście liczącym ok 1 mln 760 tys. osób dokonano 2 tys. 367 morderstw. To już drugi rok z rzędu, gdy to meksykańskie miasto znalazło się na szczycie niechlubnego rankingu (rok wcześniej w mieście zabito 2 tys. 640 osób).

Meksykańskie miasta zdominowały ranking, zajmując pięć pierwszych miejsc. Oprócz Tijuany są to kolejno: Ciudad Juarez, Uruapan, Irapauto oraz Obregon. W pierwszej dziesiątce znalazły się również stolica Wenezueli Caracas, Acapulco (Meksyk), Kapsztad (stolica RPA), St. Louis w Stanach Zjednoczonych oraz brazylijska Vitória da Conquista. Żadne z europejskich miast nie znalazło się w rankingu, ale były aż 3 miasta z USA (oprócz St. Louis są to Baltimore i Detroit).

źródło: Polsat News

Następny artykuł