Turysci.pl
Dziwnów na plaże

Fot. Wikimedia.org/Ejdzej/Public domain

Okropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chce

30 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Dziwnów: okropny widok na plaży. Do podobnej sytuacji doszło także w Świnoujściu oraz Międzyzdrojach. Stan terenów nadmorskich skłania do wyciągnięcia niepokojących wniosków. W trakcie pandemii koronawirusa krajobraz znacznie się zmie

Dziwnów potwierdza, że pandemia koronawirusa znacznie wpływa na środowisko. Niestety nie tylko pozytywnie. Chociaż w mediach mogliśmy przeczytać o znacznym spadku emisji dwutlenku węgla, poprawie jakości wód, gołym okiem można zobaczyć również niepokojące efekty. Przekonali się o tym ludzie, którzy wybrali się na tereny nadmorskie również w Świnoujściu oraz Międzyzdrojach. Eksperci apelują o odpowiedzialność i większą dbałość o środowisko.

Dziwnów, Świnoujście oraz Międzyzdroje - tam tereny nadmorskie były sprzątane przez w ramach specjalnej akcji. Zaangażowane osoby oczyszczały również tereny Wolińskiego Parku Narodowego. Chociaż sama inicjatywa ma szczytny cel, wnioski, które powstały w trakcie, są bardzo niepokojące. W trakcie pierwszego dnia zebrano ogromną ilość śmieci, które zostały przekazane utylizacji i recyklingu. To kolejny sygnał, aby zacząć uważniej dbać o środowisko. Inaczej nasz krajobraz może zmienić się w wysypisko śmieci.

Dziwnów, Świnoujście i Międzyzdroje: zebrano ponad pół tony śmieci

Akcja, podczas które sprzątano Dziwnów, Świnoujście oraz Międzyzdroje, skłania do niepokojących wniosków. W zaledwie jeden dzień na terenach nadmorskich zebrano około 570 kg śmieci. Zdaniem Justyny Rymkiewicz dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Procter & Gamble przyczyniła się do tego m.in. pandemia koronawirusa. Ograniczając nasze życie do funkcjonowania w domach, zaczęliśmy generować coraz więcej odpadów. Niestety wiele z nich znalazło się na plażach i w terenach zalesionych, widok więc musiał być naprawdę okropny. 

- Przez ostatnie kilka miesięcy spędzaliśmy znacznie więcej czasu w naszych domach. Wykonywaliśmy w nich czynności związane z pracą, nauką, dbając o czystość w domu i codzienną higienę. Wytwarzaliśmy także więcej odpadów - słowa Justyny Rymkiewicz dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Procter & Gamble cytuje portal Nasze Miasto.

- Chcemy zwrócić więc uwagę, jak istotna jest odpowiedzialna konsumpcja i odpowiednie segregowanie odpadów we wszystkich obszarach naszej codzienności. To daje odpadom szansę na drugie życie i zapobiega przedostawaniu się ich do środowiska naturalnego. To, czy będziemy się cieszyć czystym otoczeniem podczas wakacyjnego wypoczynku na plażach czy w lasach zależy od nas - dodaje Rymkiewicz.

Sytuacja, w której znalazły się Dziwnów, Świnoujście i Międzyzdroje, powinna być dla nas sygnałem do odpowiedzialnego działania. Jak informuje portal Nasze Miasto, w pewnych miejscach w naszym kraju odnotowano wzrosty nawet o 283% w przypadku odpadów bio oraz o 23% w przypadku odpadów z tworzyw sztucznych. Wzrost zużycia tworzyw sztucznych jest wywołany m.in. zwiększonymi wymogami sanitarnymi. Warto pamiętać, że to właśnie plastik jest jednym z największych problemów dla środowiska naturalnego. Osoby zaangażowane w walkę o środowisko apelują o odpowiedzialne gospodarowanie odpadami. Skutki zanieczyszczeń mogą być opłakane dla naszej planety. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy o niesamowitym mieście skalnym w Czechach.

Źródło: Nasze Miasto

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >