Turysci.pl
Japonia bada sprawę tajemniczego balona.

Fot. Twitter.com/ NHK World News

Niecodzienne zjawisko na niebie nad Japonią poruszyło internet. Nagranie trafiło do sieci

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Japonia zaobserwowała tajemniczy obiekt. Pojawił się w środę rano nad Sendai w północno-wschodniej części kraju. Nagranie z miejsca zdarzenie wywołało niemałe zamieszanie w lokalnych mediach.

Japonia była świadkiem niecodziennego zjawiska. Sprawę badają służby. Jak na razie nie ma zgodności, co do pochodzenia tajemniczego obiektu. Pojawiły się już pierwsze teorie. Według niektórych, w sprawę mogły być zamieszane władze obcego mocarstwa, a nawet istoty pozaziemskie.

Japonia bada sprawę balonu

Jak podaje agencja Reutera, Japonia zaobserwowała obiekt we wczesnych godzinach porannych. Nad miastem Sendai w regionie Tōhoku pojawiła się tajemnicza biała kula przypominająca ogromny balon. Co ciekawe, pod strukturą miał się znajdować mechanizm w kształcie krzyża, który mógł stanowić pewien rodzaj śmigieł. Podobnie zdarzenie opisuje agencja meteorologiczna w Sendai. Według badaczy domniemany balon pojawił się o świcie, a po kilku godzinach zniknął zasłonięty chmurami. Co ważne, cała Japonia zaobserwowała, że obiekt ani drgnął - ciągłe zajmował tę samą pozycję, niezależnie od podmuchów wiatru.

- Nie mamy absolutnie pojęcia, co to jest. Może to być jakiś sprzęt do monitorowania pogody, ale zdecydowanie nie jest nasz - powiedział agencji Reutera rzecznik biura agencji meteorologicznej (wolał zachować anonimowość).

Japonia na celowniku Korei lub UFO?

Cała Japonia żyła zdarzeniem z Sendai. Jak podaje agencja Reutera, był to trzeci najpopularniejszy temat na krajowym Twitterze. Wcześniej wspominany rzecznik agencji meteorologicznej nie jest jedynym badaczem, który nie zna pochodzenia obiektu. Także jeden z jego współpracowników, który wolał zachować anonimowość, wyznał, że instytut pytał władze miasta, a także lokalne siły samoobrony, ale nie ustalono szczegółów zdarzenia. Co ciekawe, także biuro Ministerstwa Transportu na lotnisku w Sendai zaprzeczyło, jakoby ktokolwiek wnosił w ostatnim czasie o pozwolenie na lot w okolicy regionu.

Władze lokalne pracują nad sprawą i chcą ustalić dokładny rozmiar, pochodzenie, a także przeznaczenie tajemniczego obiektu. Co ważne, Japonia zaczęła snuć także pewne teorie. Według niektórych internautów mógł to być obiekt wrogich sił rozpylający nowe wirusy, balon Korei Północnej kolportujący ulotki propagandowe, a nawet UFO. Jeśli bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten ostatni, Japonia może śmiało konkurować ze skalą zjawisk wykrytych nad Francją

Źródło: Interia

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >