Turysci.pl
świat na wyspie

Instagram @master3languages

82-latka mieszka sama na wyspie. Odwiedzają ją tłumy turystów

25 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Świat traktuje tę wyspę jak atrakcję turystyczną i co roku jest celem wycieczek tysięcy turystów. Niewiele osób jednak wie, że tę niesamowitą krainę na stałe zamieszkuje jedna osoba. 82-letnia kobieta prowadzi na samotnej wyspie spokojne życ

Świat pełen jest zarówno niesamowitych miejsc, jak i historii. Wspaniałym dowodem na to są Wyspy Dokdo nazywane przez turystów "wyspami samotnymi". Archipelag Dokdo stanowi ogromną atrakcję turystyczną, którą co roku odwiedza około 160 tys. osób. To jednak nie tylko piękne widoki, ale również wyjątkowa opowieść, ponieważ gdy wszyscy podróżni wracają do domów, na jednej z wysp zostaje 82-letnia kobieta, która zamieszkuje je na stałe. Jest jedyną osobą mieszkającą na "samotnych wyspach".

Takie historie sprawiają, że świat staje się jeszcze bardziej niesamowity. 82-latka wybrała "samotne wyspy" na swój dom, chociaż to miejsce nie przyciąga nikogo na stałe. Archipelag składa się z około 90 niewielkich wysepek i raf, które leżą na Morzu Japońskim. Do największych z nich należą Seodo i Dongdo. Wszyscy są ciekawi, co sprawiło, że kobieta postanowiła spędzić życie na jednej z tych wysp? Okazało się, że z tym wyborem wiąże się piękna historia. Poznajcie jedyną mieszkankę wysp Dokdo.

Świat: 82-latka na "samotnych wyspach"

Kim Sin Yeol i jej mąż postanowili zmienić swój świat i przeprowadzili się na Wyspy Dokdo w 1991 roku. Tam żyli daleko od cywilizacji i innych ludzi. Para przez wiele lat utrzymywała się ze sprzedaży owoców morza. Obojgu żyło się na "samotnych wyspach" wyjątkowo dobrze, jedak dwa lata temu mąż Kim Sin Yeol zmarł i od tej pory kobieta zamieszuje piękny archipelag sama. Trzeba przyznać, że nie każdy potrafiłby żyć w pojedynkę, nawet jeśli każdego dnia witałby go piękny krajobraz.

Kim jednak nie jest zupełnie sama przez cały rok, ponieważ świat doskonale zna archipelag Dokdo. Co roku przybywa tam mnóstwo turystów. Na wyspach pojawiają się też osoby, które stacjonują na wyspie regularnie. Dzięki temu 82-latka może być odwiedzana przez każdego, kto chciałby poznać jej historię. Archipelag budzi niemałe zainteresowanie, ponieważ co roku dociera tam około 160 tys. turystów. Na jednej z "samotnych wysp", na której mieszka Kim Sin Yeol, stacjonuje około 40 osób.

Najwyraźniej 82-letnia kobieta jest szczęśliwa, że jej cały świat skupia się wyłącznie na małej wyspie. Część osób może być zaskoczonych faktem, że Kim wybrała właśnie to miejsce na spędzenie życia, ponieważ archipelag Dokdo stanowi spór między Japonią a Koreą Południową. Jedna strona uważa, że wyspy leżą na Morzu Japońskim, druga natomiast twierdzi, że wykraczają już na teren Morza Wschodniego. Sama historia 82-latki jednak wzbudza niesamowite emocje. Niedawno pisaliśmy również o Sztynorcie - pięknym miejscu na Mazurach, które powinniście zobaczyć.

Źródło: Chillizet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >